RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 sierpnia 2009 (pierwszy post)
Witam


Kim jest "geek" ?
Nie ma jednej definicji. W angielskim to słowo oznacza maniaka.
Geek pasjonuje się komiksami, grami komputerowymi i fabularnymi, literaturą i filmami science fiction.
Zbiera figurki ulubionych postaci z komiksów, filmów, gier
kolekcjonują plakaty komiksy i wszelkie inne gadżety związane z daną pasja
(np. fani Star Traka "trakierzy" chodzą na co dzień w w uniformach gwiezdnej floty
najbardziej znany przypadek to kobieta która siedziała w ławie przysięgłych w takim mundurze)

Biblią geeków jest "Władca pierścieni"
Spider-Man ? bohaterem, z którym można się identyfikować.
Jako najważniejszy film najczęściej wskazują "Gwiezdne wojny" i dodają, że to one zmieniły ich postrzeganie rzeczywistości.
Konto usunięte
Konto usunięte: ? Ten obraz widziany w młodym wieku staje się soczewką, przez którą spoglądasz potem na świat ?

(dodać można fakt że religia JEDI jest w kilku krajach "zalegalizowana" )
Do kultowych pozycji należą też "Matrix" oraz opowieści o Conanie Barbarzyńcy stworzone przez Roberta Howarda.
Star Trek jest popkulturowy fenomen.
To również licząca setki tysięcy, a może nawet miliony ludzi społeczność, której uczestnicy prowadzą podwójne życie:
jedną nogą stoją w przyziemnej, otaczającej ich rzeczywistości, ale drugą tkwią w międzygwiezdnym, fikcyjnym świecie

Do bycia geekiem przyznają się nie tylko zarośnięci informatycy w rozciągniętych swetrach, ale także osobistości świata kultury i filmu.
Są wśród nich Steven Spielberg, Zack Snyder (reżyser "300") oraz Kevin Smith (reżyser i aktor - "W pogoni za Amy", "Sprzedawców" ,
"Jay i Cichy Bob kontratakują").
ucieczka w maniakalną pasję staje się dla wielu osób sposobem radzenia sobie z lękami czy trudnymi przeżyciami.

Wielu geeków to nieśmiali mężczyźni, rozczarowani światem uczuć. Samotni potrafią przez pół roku nie wychodzić z domu i komunikować się ze światem tylko za pomocą komputera. Kiedy poznają dziewczynę i zakochują się w niej, najczęściej porzucają wirtualny świat i komiksy. Choć zdarzają się i tacy, którzy swoją pasją dzielą z całą rodziną.
( często po prostu wiążą się z osobami o podobnych zainteresowaniach )

Najwierniejsi fani science fiction i klasycznych komiksów narzekają, że dziś kultura geeków rozpływa się w masowej produkcji. Komiksy trafiają na ekrany i zarabiają miliony dolarów. Liczy się przede wszystkim biznes. Ale geekowie nie mają ambicji zmieniania rzeczywistości. Nie narzucają innym swojego punktu widzenia. Wierzą, że istnieje wiele alternatywnych światów,
i akceptują różnorodność postaw i poglądów w tym realnym, ziemskim świecie.

Są to "fenomeny" raczej na skale amerykańską i u nas w Polsce nie wydaje mi się żeby
dało sie zaobserwować na większą skalę takie "zachowania",
a może po prostu wolimy mieć "swojskich bożków" tyle tylko ze ich nam brak ?

1. Czy jesteś geekem ?
2. Jakie jest Twoje zdanie na temat takich osób ?
( chodzenia w uniformach, gabinety dentystyczne stylizowane na kosmiczne stomatologie, zakładanie "fun klubów" itp. )
3. Gdybyś miał być geekem ( maniakiem) to na punkcie czego ?
4. Czy Polacy mogą się pochwalić jakimś "produktem" który może stać sie popkulturowym fenomenem ?
( np. Czterej pancerni i pies - kiedyś każdy chciał być czołgistą )
5. Czy Polska jest gotowa na to by przyjąć "geeków" na ulicy czy jednak lepiej pozostać w swoim pokoju ?

oglądałeś dokumenty ? :
- Suck My Geek!
- TREKKIES

jak nie polecam :tak: nawet jeśli Cię to nie interesuję

Pozdrawiam

...Ignorance is bliss...
d3nisxxx
d3nisxxx
  12 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: 1. Czy jesteś geekem ? 2. Jakie jest Twoje zdanie na temat takich osób ? ( chodzenia w uniformach, gabinety dentystyczne stylizowane na kosmiczne stomatologie, zakładanie "fun klubów" itp. ) 3. Gdybyś miał być geekem ( maniakiem) to na punkcie czego ? 4. Czy Polacy mogą się pochwalić jakimś "produktem" który może stać sie popkulturowym fenomenem ? ( np. Czterej pancerni i pies - kiedyś każdy chciał być czołgistą ) 5. Czy Polska jest gotowa na to by przyjąć "geeków" na ulicy czy jednak lepiej pozostać w swoim pokoju ?

1. Nie
2. Nie lubię czegoś takiego.
3. ...
4. Nie
5. Polaka na pewno nie jest na to gotowa. Taki geek mógłby dostac wpie.rdol za darmo gdyby sie pokazał na ulicy z ekipką takich starwarsowych gokków.
EraGangstera
EraGangstera
  12 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: 1. Czy jesteś geekem ? 2. Jakie jest Twoje zdanie na temat takich osób ? ( chodzenia w uniformach, gabinety dentystyczne stylizowane na kosmiczne stomatologie, zakładanie "fun klubów" itp. ) 3. Gdybyś miał być geekem ( maniakiem) to na punkcie czego ? 4. Czy Polacy mogą się pochwalić jakimś "produktem" który może stać sie popkulturowym fenomenem ? ( np. Czterej pancerni i pies - kiedyś każdy chciał być czołgistą ) 5. Czy Polska jest gotowa na to by przyjąć "geeków" na ulicy czy jednak lepiej pozostać w swoim pokoju ?

Oj nie. Chociaż kocham się w grach komputerowych i na Play Station. :zakochany:
2. To przesada.
3. Horrorów. :]
4. Jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.
5. Byli by uważani za dziwaków, jednak myślę, że obeszłoby się bez rękoczynów. Padałyby pewnie różne wyzwiska i docinki pod nosem, to wszystko.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Polaka na pewno nie jest na to gotowa. Taki geek mógłby dostac wpie.rdol za darmo gdyby sie pokazał na ulicy z ekipką takich starwarsowych gokków.

w Polsce nadal nie można być "kim się chcę" bez wytykania palcem przez innych
nadal ważniejsze jest społeczeństwo od jednostki
jedynym przejawem geeka to chyba bractwa rycerskie
( no ale Rycerze to takie polskie )
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. To przesada.

ale dlaczego ?
dlaczego przesadą nie jest noszenie na co dzień strojów sportowych np. ? ( koszulek piłkarskich , koszykarskich ) albo ubierać sie jak jakaś gwiazda muzyczna czy nosić koszulki ulubionych zespołów, a założenie uniformu ze Star Treka to przesada ?

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Horrorów. :]

ale ogólnie ?
czy np. malowała byś sie na "blado" i udawała Samarę ?

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.

Wiedźmin ? , Solaris ? -
jak wspomniałem chyba jedynie rycerzy można uznać za przejaw geeka
...Ignorance is bliss...
agoosiaaa
agoosiaaa
  12 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: 1. Czy jesteś geekem ? 2. Jakie jest Twoje zdanie na temat takich osób ? ( chodzenia w uniformach, gabinety dentystyczne stylizowane na kosmiczne stomatologie, zakładanie "fun klubów" itp. ) 3. Gdybyś miał być geekem ( maniakiem) to na punkcie czego ? 4. Czy Polacy mogą się pochwalić jakimś "produktem" który może stać sie popkulturowym fenomenem ? ( np. Czterej pancerni i pies - kiedyś każdy chciał być czołgistą ) 5. Czy Polska jest gotowa na to by przyjąć "geeków" na ulicy czy jednak lepiej pozostać w swoim pokoju ?

1. nie jestem :)
2. nic, moj chlopak jest w pewnym sensie geek'iem.
3. ma fiola na punkcie komputera, gier i programowania.
4. nie przypominam sobie.
5. nie mam pojecia :)
EraGangstera
EraGangstera
  12 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: ale dlaczego ?

Nie no, wszystko w granicach rozsądku jest w porządku. Gorzej jak się to wymknie jak dzieciak będzie chodził ubrany i w ogóle zachowywał się jak jego ulubiony bohater, dzieciak nie zje płatków, bo SuperJózek tego nie je. Pokój cały w plakatach, mówienie jak obiekt manii jest przesadą.
Ale ja to już pomyślałam o takich skrajnych przypadkach. :]

RexMundi
RexMundi: czy np. malowała byś sie na "blado" i udawała Samarę ?

Malowałabyś* razem. ;)
No nie wiem. Jakoś mi nigdy nie odbija palma na stylizację na kogoś.
kuba92762
kuba92762
  12 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: 1. Czy jesteś geekem ?

Raczej nie...

RexMundi
RexMundi: Jakie jest Twoje zdanie na temat takich osób ?

Nie przeszkadzaja mi, ale z tymi gabinetami dentystycznymi to lekka przesada:)

RexMundi
RexMundi: 3. Gdybyś miał być geekem ( maniakiem) to na punkcie czego ?

Chyba HArry'ego Pottera jako ksiazki, ale nie jestem:)Wyroslem troche z tego, chociaz do tej pory lubie ta postac.
agoosiaaa
agoosiaaa
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. ma fiola na punkcie komputera, gier i programowania.

:lol2:
ja przeczytalam ''Gdybyś miał być Z geekem''
a gdybym ja miala byc geekiem to chyba na punkcie mang itp :D
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nic, moj chlopak jest w pewnym sensie geek'iem. 3. ma fiola na punkcie komputera, gier i programowania.

i ma jeszcze taką dziewczynę
co za farciarz ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale ja to już pomyślałam o takich skrajnych przypadkach. :]

skrajne przypadki bywają różne :)
ale czy jest coś złego w tym by chodzić w stroju "kojarzącym" się z danym bohaterem czy filmem itp.

Konto usunięte
Konto usunięte: Malowałabyś* razem. ;)

z kim :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: No nie wiem. Jakoś mi nigdy nie odbija palma na stylizację na kogoś.

to nie byłabyś geekem : )
Jak ja bym był to przebierałbym się z np. za Freddiego z tym jego śmiesznym swetrem i kapeluszem a nie tylko mówił że lubie ta postac ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: z tymi gabinetami dentystycznymi to lekka przesada:)

no co Ty
wiesz jak extra wyglądał :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba HArry'ego Pottera jako ksiazki, ale nie jestem:)Wyroslem troche z tego, chociaz do tej pory lubie ta postac.

i organizowac wieczory z Harrym Potterem jak w filmie "Jestem na Tak" :mrgreen:
...Ignorance is bliss...
kuba92762
kuba92762
  12 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: organizowac wieczory z Harrym Potterem jak w filmie "Jestem na Tak"

Nie ogladalem tego filmu chociaz podobno dobra rola Careya:)
Jak mialbym wieczory z jakims filmem urzadzac sobie to chyba najchetniej z Denzelem Washingtonem:)

RexMundi
RexMundi: no co Ty wiesz jak extra wyglądał :)

Niestety nie widzialem:)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ogladalem tego filmu chociaz podobno dobra rola Careya:)

jak to on w komediach
raczej trzeba by powiedzieć że film dobry niż że jego gra :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak mialbym wieczory z jakims filmem urzadzac sobie to chyba najchetniej z Denzelem Washingtonem:)

i malowalibyście się na czarno :wtf: ( bez rasistowskich podtekstów )

Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety nie widzialem:)

pewnie w necie sa zdjecia tego ale mam za wolny net żeby szukac
Ja widzialałem go w tym dokumencie TREKKIES
...Ignorance is bliss...
agoosiaaa
agoosiaaa
  12 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: i ma jeszcze taką dziewczynę co za farciarz ;]

:lol:
juz napisalam, ze sie pomylilam :)
ale w sumie moglabym miec fiola na punkcie komputerow itp. tez fajna rzeccz :P
kuba92762
kuba92762
  12 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: jak to on w komediach raczej trzeba by powiedzieć że film dobry niż że jego gra :)

Na pewno sprawdze:)

RexMundi
RexMundi: i malowalibyście się na czarno ( bez rasistowskich podtekstów )

Tak, i lamali sobie palce jak w ''Czlowiek w ogniu":jezyk2:

RexMundi
RexMundi: pewnie w necie sa zdjecia tego ale mam za wolny net żeby szukac

No ja tak samo.BEde u dziadka to cos posprawdzam.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale w sumie moglabym miec fiola na punkcie komputerow itp. tez fajna rzeccz :P

A propos fiola to ja moglbym miec na punkcie muzyki:tak:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: juz napisalam, ze sie pomylilam :)

ufff całe szczęście

Konto usunięte
Konto usunięte: ale w sumie moglabym miec fiola na punkcie komputerow itp. tez fajna rzeccz :P

możesz mieć ::pavarotti::

Konto usunięte
Konto usunięte: a gdybym ja miala byc geekiem to chyba na punkcie mang itp :D

Ja bym musiał oglądac ale od początku jakaś mangę
tzn. tylko Kapitan Tsubasa widziałem wszystkie odcinki
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.