| Fotka.com
wittgenstein
Posty: 11 (po ~569 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
wittgenstein
  4 July 2009 (pierwszy post)

Amnesty International zaprasza na wieczór pisania listów dla osób, których prawa człowieka zostały złamane. Wydarzenie, połączone ze spotkaniem z kulturą Europy Wschodniej, odbędzie się 5 lipca o godz. 18:00 w Klubie Podróżnika na ulicy Chłodnej 39/9 w Warszawie.

Pilne Akcja Amnesty International dotyczyć będą przypadków łamania praw człowieka w krajach Europy Wschodniej. Należy do nich między innymi sprawa Sergeia Gurgurova ? obywatela Mołdowy, który został poddany torturom podczas policyjnego zatrzymania oskarżając go o kradzież. W skutek tortur Sergei Gurgurov doznał obrażeń głowy, które spowodowały trudności z mówieniem, utratę słuchu w jednym uchu. W rezultacie obrażeń kręgosłupa może chodzić jedynie o lasce. Cierpi od tamtej pory na depresję. Pomimo wielu apeli międzynarodowych władze Mołdowy nie chcą przeprowadzić śledztwa w jego sprawie.

Podczas wieczoru goście będą mogli poznać Europę Wschodnią przez pryzmat fotografii przygotowanych przez Amnesty. Każdy będzie mógł również wziąć udział w turnieju rosyjskiej gry Tetris.

Będzie to kolejne spotkanie z cyklu podróży z Amnesty International. Do tej pory odbyły się spotkania poświęcone Ameryce Łacińskiej i Afryce.

http://amnesty.org.pl/no_cache/archiwum/aktualnosci-strona-artykulu/article/6660/564.html

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.