NeverMind1910
NeverMind1910
  3 marca 2009 (pierwszy post)

Kolejny film Dana Browna wzbudza kontrowersje. Po ekranizacji powieści "Kod Leonarda Da Vinci" przyszedł czas na Anioły i Demony.

Lekkie streszczenie filmu

Konto usunięte
Konto usunięte:

W "Aniołach i demonach" Robert Langdon (Tom Hanks), wykładowca na Harvardzie, znawca symboli, zostaje pilnie wezwany do położonego koło Genewy centrum badań jądrowych. Jego zadaniem jest zidentyfikowanie zagadkowego wzoru wypalonego na ciele zamordowanego fizyka. Langdon ze zdumieniem stwierdza, że jest to symbol tajemnego bractwa iluminatów - potężnej, aczkolwiek nieistniejącej od 400 lat organizacji walczącej z Kościołem, do której należały najświetniejsze umysły Europy, jak choćby Galileusz. Jak się okazuje, iluminaci przetrwali w ukryciu do czasów współczesnych i panują straszliwą wendettę - wysadzenie Watykanu przy użyciu antymaterii wykradzionej z genewskiego laboratorium. Langdon i Vittoria Vetra, córka zamordowanego fizyka, mają zaledwie dobę, by odnaleźć utajnioną od XVI wieku siedzibę iluminatów i zapobiec niewyobrażalnej tragedii.

Treść filmów znowu zmusza do interwencji Katolików. Uważają, że film obraża kościół.

Pytania:
1. Co sądzicie o fabule filmu?
2. Czy Katolicy ponownie zrobią reklamę filmu z Hanksem?
3. Czy film ma szanse na sukces zbliżony do Leonarda
Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam.
andrewkoegh
andrewkoegh
  3 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kolejny film Dana Browna wzbudza kontrowersje


Erm. Film na podstawie książki Dana Browna jak już.

Konto usunięte
Konto usunięte: Treść filmów znowu zmusza do interwencji Katolików. Uważają, że film obraża kościół.


A guzik. Większość filmów w których to Kościół jest ukazany w złym świetle i przedstawione w nich zdarzenia odbiegają od ogólnie przyjętej prawdy trafia na tzw. czarną listę - jest to 'normalny' proces i nie widzę w sensu w rozpatrywaniu tej kwestii.

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Co sądzicie o fabule filmu?


A co mam myśleć? Powinieneś pytać o książkę, a nie o film, gdyż nikt go do tej pory nie widział i nie ma sensu osądzać czegokolwiek - jednak znając życie to znowu wszystko spartaczą. Ekranizacja Kodu była zrobiona tragicznie, nie dotrwałem nawet do końca seansu, więc z Aniołami pewnie będzie podobnie. Książki Browna czyta się szybko, bo wszystkie robione są na jedno kopyto - są do bólu schematyczne zarówno pod względem 'podłoża' (Brown wybiera fakt historyczny i tak go obrabia, aby wzbudzić jak największe kontrowersje) jak i przebiegu akcji (na początku morderstwo, potem główny bohater spotyka krewną/znajomą ofiary i razem rozwiązują zagadki, a głównym antagonistą okazuje się osoba, która im pomagała).

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy Katolicy ponownie zrobią reklamę filmu z Hanksem?


Kod wzbudzał kontrowersje, ponieważ bezpośrednio atakował Kościół zarzucając mu, że jest zbudowany na kłamstwie (co swoją drogą nie odbiega od prawdy, ale zostawmy to w spokoju), natomiast w Aniołach... Kościół nie jest tym złym (powiedzmy, ale nie będę psuć zabawy osobom, które nie czytały książki), więc zidiociali katolicy mogą się przyczepić tylko do błahych spraw.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy film ma szanse na sukces zbliżony do Leonarda


To jest oczywiste. Ludzie kochają teorie spiskowe, a szczególnie te, które związane są z masonami i Kościołem.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  3 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Co sądzicie o fabule filmu?

że jest to tylko film
jak się zagorzałym fanatykom religijnym film nie podoba nie muszą go oglądać

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy Katolicy ponownie zrobią reklamę filmu z Hanksem?

juz robią

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy film ma szanse na sukces zbliżony do Leonarda

nie wiem czy Kod da Vinci odniósł planowany sukces
mnie lekko rozczarował

Konto usunięte
Konto usunięte: reść filmów znowu zmusza do interwencji Katolików. Uważają, że film obraża kościół.

niech się Kościół lepiej zajmie reformami i ulepszeniem tej instytucji zamiast zajmować się krytyką filmu
...Ignorance is bliss...
margotka
margotka
  4 marca 2009

zdanie wyrobie sobie dopiero jak zobacę film... tej ksiązki nie czytałam..:) wystarczy mi "Kod Leonadra da vinci" hm... po zwiastunach widać, że kolejne będa wierną kopią... tak jak Paulo Cohelo... nic nowego - zero zaskoczenia...

Flo
Flo
  15 marca 2009

a to ten film już jest?

moshic
moshic
  16 marca 2009

margo ... anioly i demony jest najciekawsza z calej serii Browna ;] ...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.