anoosienka
anoosienka
  30 stycznia 2009 (pierwszy post)

Witajcie :)
Czy znacie może jakieś książki zawierające prawdy, które mogą być wskazówkami na drodze do szczęścia ? Chętnie bym poczytała i napisała o tym pracę do szkoły, ale szczerze mówiąc nie orientuje się jaka to może byc literatura. Polecicie mi coś ;>
Całuję, Ann.

666kamilka666
666kamilka666
  30 stycznia 2009

Kurcze..
Ostatnio w EMPIKU widziałam taką książkę.
Wiem!
Rhonda Byrne "Sekret"

Konto usunięte
Konto usunięte: Sekret jest jednym z siedmiu praw, decydujących o osobistym sukcesie. Fragmenty Sekretu odnaleźć można w ustnie przekazywanych opowieściach, literaturze, religiach i filozofiach, istniejących na przestrzeni wielu wieków. Po raz pierwszy jednak wszystkie kawałki Sekretu złożono w całość, niesamowitą rewelację, zdolną zmienić życie każdego, kto po nią sięgnął. Dzięki tej książce nauczycie się, jak wykorzystać Sekret w każdym aspekcie swojego życia, by zdobyć szczęście i pieniądze, trwając przy tym w dobrym zdrowiu i przyjaźni dla wszystkich. Sekret zawiera mądrości współczesnych nauczycieli - mężczyzn i kobiet, którzy dzięki niemu mogą teraz opowiadać o swoich własnych niezwykłych dokonaniach: przezwyciężaniu nieuleczalnych dolegliwości, zwalczaniu życiowych przeszkód i osiąganiu tego, co dla wielu wydaje się niemożliwe.



O coś takiego chodzi? ;>
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  30 stycznia 2009

Droga miłującego pokój wojownika - Dan Millman
W pogoni za szczęściem - Gardner Chris

...Ignorance is bliss...
anoosienka
anoosienka
  30 stycznia 2009

666kamilka666
Moja koleżanka dostała taką książkę od siostry. Dziękuję za chęci, ale bardziej mam na myśli książkę z jakąś opisaną historią, a to jest chyba jakby poradnik. W każdym razie dziękuję serdecznie. :* :)

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  30 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z jakąś opisaną historią,

te co podałem są takie
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  30 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja koleżanka dostała taką książkę od siostry. Dziękuję za chęci, ale bardziej mam na myśli książkę z jakąś opisaną historią, a to jest chyba jakby poradnik. W każdym razie dziękuję serdecznie. :* :)

A zapytaj się koleżanki, czy zainteresowała ją ta książka, bo sama myślałam o zakupie, ok? ;-).

W takim razie nie pomogę, może te

RexMundi
RexMundi: Droga miłującego pokój wojownika - Dan Millman W pogoni za szczęściem - Gardner Chris

chociaz żadnej nie czytałam, ale kolega SZLACHCIC (choć ubogi;p), to się zna ;-)
anoosienka
anoosienka
  30 stycznia 2009

RexMundi
Dziękuję, a Tobie Kamilka napiszę jak zapytam koleżanki co o niej sądzi. :)

666kamilka666
666kamilka666
  30 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziękuję, a Tobie Kamilka napiszę jak zapytam koleżanki co o niej sądzi. :)

Dzięki z góry ;-)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  30 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to się zna ;-)

nie wiem czy sie znam
bo JA wiecznie w pogoni za szczęściem

Konto usunięte
Konto usunięte: SZLACHCIC (choć ubogi;p)

z linii królów
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  30 stycznia 2009
RexMundi
RexMundi: nie wiem czy sie znam bo JA wiecznie w pogoni za szczęściem

Ja czekam aż szczęście złapie mnie.

Głupia jestem.

RexMundi
RexMundi: z linii królów

No ja też, Hiszpańskich.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  30 stycznia 2009

Forrest Gump - też jest jakimś wskaźnikiem wartości

jak mówi cytat
"po obejrzeniu/przeczytaniu Forresta Gumpa zobaczysz świat jego oczami"

...Ignorance is bliss...
666kamilka666
anoosienka
anoosienka
  30 stycznia 2009

Dzięękuję serdecznie, na pewno mi się przyda. :))

pauline321
pauline321
  30 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy znacie może jakieś książki zawierające prawdy, które mogą być wskazówkami na drodze do szczęścia ? Chętnie bym poczytała i napisała o tym pracę do szkoły, ale szczerze mówiąc nie orientuje się jaka to może byc literatura. Polecicie mi coś ;>


Książki Coelha wszystkie.
666kamilka666
666kamilka666
  30 stycznia 2009

Jakoś się wczułam w ten temat, żeby pomóc Ci szukać :ninja:.

Richard Yates "droga do szczęścia"
(reklamują film z Leo Di Caprio i Kate Winslet)

Konto usunięte
Konto usunięte: Poruszająca opowieść o miłości, poświęceniu, utraconych szansach i niespełnionych marzeniach. Nominacja do prestiżowej National Book Award. Młode małżeństwo, Frank i April Wheeler, wraz z dwójką dzieci tworzy z pozoru szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Jednak pod tym płaszczykiem skrywa się prawdziwe oblicze dwojga ludzi zmuszonych do prowadzenia życia, którego nienawidzą. Nie mogąc znieść przeciętności, jaka ich otacza, decydują się wyjechać do Francji, gdzie mają nadzieję rozwijać swoją wrażliwość artystyczną. Błyskotliwi, piękni i utalentowani, już wkrótce zmuszeni będą położyć na szali swoje nadzieje i ideały, by w ostatecznym rozrachunku zdradzić nie tylko siebie wzajemnie, ale też najlepszą cząstkę własnej natury.


Jak się zdecydujesz rpzeczytać, to napisz jak się podobała :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.