Pvccio
Pvccio
  12 stycznia 2009 (pierwszy post)

Mam do Was kilka pytań :)

1. Czy na początku spotkania ze starszą kobietą, rękę pierwszy powinien podać mężczyzna, czy kobieta?
2. Czy wypada, aby młody mężczyzna, powitał co najmniej dwukrotnie starszą kobietę pocałunkiem w dłoń?
3. Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń? (pytanie tylko do kobiet)

P.S. "Nabijacze" darujcie sobie odpowiedzi :)

666kamilka666
666kamilka666
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy na początku spotkania ze starszą kobietą, rękę pierwszy powinien podać mężczyzna, czy kobieta? 2. Czy wypada, aby młody mężczyzna, powitał co najmniej dwukrotnie starszą kobietę pocałunkiem w dłoń? 3. Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń? (pytanie tylko do kobiet)

Kobieta, mężczyzna co najwyzej się ukłonić.
Dwa razy? :wtf:. Raz wystarczy :D.
Wydaje mi się, że w stosunku do osób starszych to bardzo szarmanckie.. Ja czuję się trochę tym zmieszana, wolę jednak, jak chłopak całuje w rękę niż rzuca się na moją twarz :ninja:
baskas4
baskas4
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy na początku spotkania ze starszą kobietą, rękę pierwszy powinien podać mężczyzna, czy kobieta?

kobieta zawsze pierwsza podaje rękę.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy wypada, aby młody mężczyzna, powitał co najmniej dwukrotnie starszą kobietę pocałunkiem w dłoń?

po co dwa razy? raz wystarczy.
Konto usunięte
Konto usunięte: Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń? (pytanie tylko do kobiet)

ten zwyczaj już dawno odszedł w niepamięć. A szkoda.
PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy na początku spotkania ze starszą kobietą, rękę pierwszy powinien podać mężczyzna, czy kobieta? 2. Czy wypada, aby młody mężczyzna, powitał co najmniej dwukrotnie starszą kobietę pocałunkiem w dłoń?


wydaje mi sie ze zawsze ręke podaje kobieta.

raz w zupełności wystarczy :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń?


ja tego nie lubie,ale to wynika z feministycznych przekonań.

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

Eskapista
Eskapista
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń? (pytanie tylko do kobiet)

miło by było ;)
KazdyJuzWie
KazdyJuzWie
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy na początku spotkania ze starszą kobietą, rękę pierwszy powinien podać mężczyzna, czy kobieta? 2. Czy wypada, aby młody mężczyzna, powitał co najmniej dwukrotnie starszą kobietę pocałunkiem w dłoń? 3. Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń? (pytanie tylko do kobiet)

1. Kobieta.
2. Raz wystarczy. Po co dwa?
3. Myślę, że to dobry i kulturalny, ale zanikający zwyczaj.
razotka
razotka
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń? (pytanie tylko do kobiet)

Gdyby zdażyło mi się to pierwszy raz, to byłabym pozytywnie zaskoczona. Natomiast, gdyby owy znajomy robił to za każdym razem gdy mnie widzi to już jakoś nie koniecznie podobałoby się mi.
Flo
Flo
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń? (pytanie tylko do kobiet)

szkoda, że zanika już ten zwyczej

ukradłeś ava Gorylowi?
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń?

Nienawidzę.

To jest obleśne, niehigieniczne, i dreszcze niesmaku mnie przechodzą kiedy jakis facet mnie całuje w ręke na powitanie.

Myślę, ze zwykły uścisk dłoni jest okej.
:ziober2:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy na początku spotkania ze starszą kobietą, rękę pierwszy powinien podać mężczyzna, czy kobieta?

ogólnie z tego co mi wiadomo..to kobieta pierwsza wyciąga rękę

bynajmniej ja czekam aż to zrobi :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy wypada, aby młody mężczyzna, powitał co najmniej dwukrotnie starszą kobietę pocałunkiem w dłoń?

pocałunek w rękę już się chyba przeżył :woot:
po za tym po co dwa razy ?
...Ignorance is bliss...
pauline321
pauline321
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy na początku spotkania ze starszą kobietą, rękę pierwszy powinien podać mężczyzna, czy kobieta?


Kobieta.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy wypada, aby młody mężczyzna, powitał co najmniej dwukrotnie starszą kobietę pocałunkiem w dłoń?


Pasuje.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń? (pytanie tylko do kobiet)


Podoba mi sie :] Ale nie ludze sie ze faceci w tych czasach w ogole o takim czyms pamietają.
zadziorka
zadziorka
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy na początku spotkania ze starszą kobietą, rękę pierwszy powinien podać mężczyzna, czy kobieta?

Oczywiście, ze mężczyzna. Wiek nie ma znaczenia, bo kobieta, to kobieta :jezyk2: Zdarza się, że to ja pierwsza podaję rękę czy mówię część na ulicy do chłopaka.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy wypada, aby młody mężczyzna, powitał co najmniej dwukrotnie starszą kobietę pocałunkiem w dłoń?

Ogólnie nie powinien tego robić. Wydaje mi się, że minęły te czasy w których pocałowanie kobiety w rękę oznaczała szacunek do niej. Osobiście tego nienawidzę :/

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń? (pytanie tylko do kobiet)

Jak już napisałam nie jest to dla mnie oznaką szacunku- już nie.
swistaku89
swistaku89
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam do Was kilka pytań :) 1. Czy na początku spotkania ze starszą kobietą, rękę pierwszy powinien podać mężczyzna, czy kobieta? 2. Czy wypada, aby młody mężczyzna, powitał co najmniej dwukrotnie starszą kobietę pocałunkiem w dłoń? 3. Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń? (pytanie tylko do kobiet)


Jak kiedyś chciałem przypodobać się matce mojej byłej, to całowałem ją na przywitanie w ręke :P ale nie wiem skąd się ci wzięło że trzeba to dwa razy robić, bo o czymś takim pierwszy raz słysze :) a z tego co pamiętam ręke to ja pierwszy podałem :)
margotka
margotka
  13 stycznia 2009

KOBIETA PODAJE RĘKĘ ZAWSZE JAKO PIERWSZA... nietatkiem jest wyciągać rękę do kobiety, kiedy tego nie czyni wita się ja sknieniem głowy...

całowanie w rękę jest formą szacunku... i jest bardzo miłe, ale rzadko spotykane... młodzi męzczyzni wstydza sie tego...

o 2krotnym całowaniu w rękę nigdy nie słyszałam i nie czytałam...

P.s. pytanie do autora: dlaczego temat ma tak niestosowanie skonstruowany tytuł?

BooCo
BooCo
  13 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: . Czy na początku spotkania ze starszą kobietą, rękę pierwszy powinien podać mężczyzna, czy kobieta?

Mężczyzna

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy wypada, aby młody mężczyzna, powitał co najmniej dwukrotnie starszą kobietę pocałunkiem w dłoń?


:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Co myślicie o wyrazie szacunku jakim jest pocałunek w dłoń? (pytanie tylko do kobiet)

hmm.. nie podoba mi sie takie cos :D w sumie nie wiem dlaczego
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.