Krystian
Posty: 6772 (po ~105 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 9
Krystian
  6 stycznia 2009 (pierwszy post)

Witam serdecznie :)

A więc tak
Chciałem potraktować ten temat o filmie pt.

Dzień w którym zatrzymała się Ziemia


Dla wtajemniczonych przypuszczalna data końca świata (któraś tam z kolei) jest wydatowana na 21 grudnia 2012 na posterze do filmu jest 16 stycznia ponieważ tego dnia odbędzie się premiera w Polsce


treść filmu:
Gdy na Ziemi ląduje statek kosmiczny, ludzkość staje w obliczu pierwszego w historii kontaktu z wysłannikami pozaziemskiej cywilizacji. Czy przybywają oni na naszą planetę z misją pokojową?

I tu mam do was pytania odnośnie filmu

Q:Czy pójdziecie na ten film do Kina
Q:czy zainteresował on was na tyle by postarać sie go obejżeć jak najszybciej.
Q:Co sądzicie o filmach tej tematyki

A tu kilka pytań pokrewnych

Q: czy wierzycie w to, że 21.12.2012 nastąpi koniec świata ?
(jest to akurat ta data, gdyż została ona zapisana przez starożytny lud majów jako koniec ich kalendarza co równocześnie znaczył dla nich Koniec)
Q: Jak według was objawi się koniec świat? (zgaśnie słońce, nadejdą kataklizmy, przyjdzie Jezus i nas wszystkich zabierze)
Q: czy martwi was fakt, że ziemia naprawdę zwalnia przy obracaniu się wokół własnej osi?(jakby nie patrzeć 31 grudnia ostatnia minuta 2008 roku trwała 61 sekund by nadrobić stratę czasu)

Dziękuje za uwagę :)
UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  6 stycznia 2009
Krystian
Krystian: Q:Czy pójdziecie na ten film do Kina

Niestety nie. U mnie w mieście nie ma kina. :and: :ninja:
Krystian
Krystian: Q:czy zainteresował on was na tyle by postarać sie go obejżeć jak najszybciej.

No może być ciekawy. Obejrzę.
Krystian
Krystian: Q:Co sądzicie o filmach tej tematyki

Bo ja wiem... :woot:
Krystian
Krystian: Q: czy wierzycie w to, że 21.12.2012 nastąpi koniec świata ?

Niespecjalnie...aczkolwiek nie wykluczam takiej możliwości...
Krystian
Krystian: (jest to akurat ta data, gdyż została ona zapisana przez starożytny lud majów jako koniec ich kalendarza co równocześnie znaczył dla nich Koniec)

E tam...może nie uważali za konieczne robić więcej kalendarzy, skoro mieli przed sobą szmat czasu;]] a jeśli naprawdę wierzyli, że wtedy nastąpi koniec to o niczym nie świadczy. Nigdzie nie jest udowodnione, że będzie dokładnie wtedy. :P
Krystian
Krystian: Q: Jak według was objawi się koniec świat? (zgaśnie słońce, nadejdą kataklizmy, przyjdzie Jezus i nas wszystkich zabierze)

Biorę pod uwagę pierwsze dwie opcje. Może też być coś odwrotnego do "Wielkiego wybuchu", tylko że tym razem wszystko zniknie. A może ufoki wysadzą naszą planetę. :woot: :mrgreen:
Krystian
Krystian: Q: czy martwi was fakt, że ziemia naprawdę zwalnia przy obracaniu się wokół własnej osi?(jakby nie patrzeć 31 grudnia ostatnia minuta 2008 roku trwała 61 sekund by nadrobić stratę czasu)

Na razie nie jest tak tragicznie moim zdaniem...gorzej byłoby, gdyby zaczęła realizować się wizja w stylu tej z "Pojutrza".:ninja:
Krystian
Posty: 6772 (po ~105 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 9
Krystian
  6 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: gorzej byłoby, gdyby zaczęła realizować się wizja w stylu tej z "Pojutrza".


Ziemia spowalniając swój ruch może doprowadzić to zaburzeń w magnetosferze co może skutkować tym co było pokazywane w Pojutrze
Krystian
Posty: 6772 (po ~105 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 9
Krystian
  6 stycznia 2009

Odnośnie kalendarza majów i ich szyfrów:

W roku 2012 atmosfera naszej planety stanie w płomieniach. Bieguny magnetyczne zamienią się miejscami i Ziemia zacznie obracać się w przeciwnym kierunku. Podziemne wstrząsy o niespotykanej sile zniszczą miasta, drogi, tamy i wszystkie inne dzieła rąk ludzkich. Europa i Ameryka przesuną się aż do strefy polarnej. Gigantyczna fala tsunami pokryje całą planetę, zabijając miliardy ludzi. Taką wizję przedstawił Patrick Geryl w książce Proroctwo Oriona na rok 2012.
Teraz z pomocą metod naukowych w książce "Światowy kataklizm w 2012 roku" rozszyfrowuje liczące tysiące lat kody Majów i starożytnych Egipcjan, które mówią o tej straszliwej katastrofie. Odkrywa dowody istnienia przedpotopowej cywilizacji, która umiała obliczyć poprzednie przesunięcie biegunów magnetycznych Ziemi, i jej następczyniach, które ustaliły datę kolejnego takiego zjawiska na rok 2012 n.e.
Kodeks drezdeński Majów ujawnia tajemnice cyklu aktywności słonecznej, o jakich współcześni astronomowie jeszcze nic nie wiedzą. Astronomiczny Zodiak starożytnych Egipcjan wskazuje dokładne daty poprzednich kataklizmów. Znana z biblijnej Apokalipsy świętego Jana liczba 666 oznacza zakłócenie cyklu aktywności słonecznej, które stanie się przyczyną zbliżającego się globalnego kataklizmu. Mieszkańcy zniszczonej przez podobną katastrofę Atlantydy dokładnie przewidzieli tę ogólnoświatową klęskę.
Konkluzja jest przerażająco jednoznaczna: tak jak wtedy, w roku 2012 naszą cywilizację czeka zagłada.

UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  6 stycznia 2009

No wiem, ale póki co nie jest tak (na szczęście).

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 stycznia 2009
Krystian
Krystian: :Czy pójdziecie na ten film do Kina Q:czy zainteresował on was na tyle by postarać sie go obejżeć jak najszybciej. Q:Co sądzicie o filmach tej tematyki

- poszedłbym
- jakbym miał to bym obejrzał :tak:
- lubię ( o ile nie są kiczowate)

Krystian
Krystian: Q: czy wierzycie w to, że 21.12.2012 nastąpi koniec świata ?

kiedyś nastąpi ..ale mógłby nadejść później

Krystian
Krystian: Q: Jak według was objawi się koniec świat? (zgaśnie słońce, nadejdą kataklizmy, przyjdzie Jezus i nas wszystkich zabierze)

Słońce zgaśnie za 3,5 mld lat
obawiam się bardziej kataklizmów

Krystian
Krystian: zy martwi was fakt, że ziemia naprawdę zwalnia przy obracaniu się wokół własnej osi?(jakby nie patrzeć 31 grudnia ostatnia minuta 2008 roku trwała 61 sekund by nadrobić stratę czasu)

martwi mnie bardziej wizją odwrócenia biegunów
...Ignorance is bliss...
dekameron
dekameron
  7 stycznia 2009

Byłem na tym w kinie, nudny drętwy pro-ekologiczny film pt "szanujcie ziemie bo Kosmici patrzą" widziałem pierwowzór i czytalem książkę wiec wiedziałem jak to się skończy co nie zmienia faktu że film był średni.

Nie wierze w 2012, koniec naszego świata nastąpi kiedy na ziemi zmienią się warunki ekologiczne i wymrzemy a koniec świata w ogóle kiedy pochłonie go słońce.

DarknessInsideMe
DarknessInsideMe
  7 stycznia 2009
Krystian
Krystian: Q:Czy pójdziecie na ten film do Kina Q:czy zainteresował on was na tyle by postarać sie go obejżeć jak najszybciej. Q:Co sądzicie o filmach tej tematyki

widzialam juz go.
dobry jest.
eee... no on nie jest wcale o koncu swiata, tylko o koncu ludzkosci, a to roznica.

Krystian
Krystian: Q: czy wierzycie w to, że 21.12.2012 nastąpi koniec świata ? (jest to akurat ta data, gdyż została ona zapisana przez starożytny lud majów jako koniec ich kalendarza co równocześnie znaczył dla nich Koniec) Q: Jak według was objawi się koniec świat? (zgaśnie słońce, nadejdą kataklizmy, przyjdzie Jezus i nas wszystkich zabierze) Q: czy martwi was fakt, że ziemia naprawdę zwalnia przy obracaniu się wokół własnej osi?(jakby nie patrzeć 31 grudnia ostatnia minuta 2008 roku trwała 61 sekund by nadrobić stratę czasu)

1. nie wierze.
a nasze kalendarze maja tylko po 365, ewentualnie 366 dni, wiec czyzby co roku powinien nastepowac koniec swiata :woot:
2. nigdy nie nastapi, a przynajmniej nie za mojego zycia, wiec nie potrzebuje sie zastanawiac nad czyms, co i tak mnie nie spotka.
3. :ziew: nie matrwi.
Krystian
Posty: 6772 (po ~105 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 9
Krystian
  7 stycznia 2009
RexMundi
RexMundi: martwi mnie bardziej wizją odwrócenia biegunów

Właśnie zwalnianie obrotów ziemi do tego prowadzi :mrgreen:

Krystian
Krystian: Bieguny magnetyczne zamienią się miejscami i Ziemia zacznie obracać się w przeciwnym kierunku.
Unattainable4U
Unattainable4U
  7 stycznia 2009
Krystian
Krystian: Q:Czy pójdziecie na ten film do Kina

nie. lubie kueanu ale filmow o zagladach nienawidze-szczerze.

Krystian
Krystian: Q: czy wierzycie w to, że 21.12.2012 nastąpi koniec świata ?

nie wierze w bzdury.

Krystian
Krystian: Q: Jak według was objawi się koniec świat?

rozstapi sie ziemia :crylol: nie ma konca swiata. nie wierze w cos takiego. swiat sie nigdy nie skonczy :nie: moze byc mnostwo kataklizmow w ktorych zgina ludzie ale swiat jako taki i zycie na ziemi bedzie istniec nadal..

Krystian
Krystian: Q: czy martwi was fakt, że ziemia naprawdę zwalnia przy obracaniu się wokół własnej osi?(jakby nie patrzeć 31 grudnia ostatnia minuta 2008 roku trwała 61 sekund by nadrobić stratę czasu)

mnie nic nie martwi :ninja:
Hope
Hope
  7 stycznia 2009
Krystian
Krystian: Q: czy wierzycie w to, że 21.12.2012 nastąpi koniec świata ?

nie wierzę :ziober2: .

Krystian
Krystian: Q:Co sądzicie o filmach tej tematyki

raczej lubię takie filmy :woot: .
razotka
razotka
  7 stycznia 2009
Krystian
Krystian: Q:Co sądzicie o filmach tej tematyki

Jak dla mnie ciekawe :)
Szczegółnie piktogramy.
Krystian
Krystian: Q:Czy pójdziecie na ten film do Kina

chętnie, ale w kinie w moim mieście pewnie dopiero za jakiś miesiąc on będzie dostępny.
innocent0kiss
innocent0kiss
  7 stycznia 2009
Krystian
Krystian: Q:Czy pójdziecie na ten film do Kina

Zastanawiam się. Ale chyba nie, bo nie przepadam za Keanu ; ]

Krystian
Krystian: Q:Co sądzicie o filmach tej tematyki

bardzo lubię ; ]

Krystian
Krystian: Q: czy wierzycie w to, że 21.12.2012 nastąpi koniec świata ?

nie chce mi się jakoś w to wierzyć , ale fajnie by było ; ]

Krystian
Krystian: Q: Jak według was objawi się koniec świat? (zgaśnie słońce, nadejdą kataklizmy, przyjdzie Jezus i nas wszystkich zabierze)

tego to ja nie wiem ;p
ale z tym przyjściem Jezusa to przesada xd

Krystian
Krystian: Q: czy martwi was fakt, że ziemia naprawdę zwalnia przy obracaniu się wokół własnej osi?(jakby nie patrzeć 31 grudnia ostatnia minuta 2008 roku trwała 61 sekund by nadrobić stratę czasu)

bywa ^ ^
ale czym się przejmować...
KazdyJuzWie
KazdyJuzWie
  7 stycznia 2009
Krystian
Krystian: Q:Czy pójdziecie na ten film do Kina Q:czy zainteresował on was na tyle by postarać sie go obejżeć jak najszybciej. Q:Co sądzicie o filmach tej tematyki

Możliwe.
Nie.
Lubię je, bo dają jakieś alternatywy na koniec świata.

Krystian
Krystian: Q: czy wierzycie w to, że 21.12.2012 nastąpi koniec świata ? (jest to akurat ta data, gdyż została ona zapisana przez starożytny lud majów jako koniec ich kalendarza co równocześnie znaczył dla nich Koniec) Q: Jak według was objawi się koniec świat? (zgaśnie słońce, nadejdą kataklizmy, przyjdzie Jezus i nas wszystkich zabierze) Q: czy martwi was fakt, że ziemia naprawdę zwalnia przy obracaniu się wokół własnej osi?(jakby nie patrzeć 31 grudnia ostatnia minuta 2008 roku trwała 61 sekund by nadrobić stratę czasu)

Nie. Mówi się że to, że im się kończy kalendarz nie oznacza całkowitego końca, tylko końca epoki.
Nie zastanawiałam się nad tym.
Chyba tak.
Kafar23i
Kafar23i
  9 stycznia 2009

no wiec nie pojde do kina bo juz go widzialem ;]
film calkiem niezly
co do temtyki , zalezy jak na to patrzysz czy bierzesz pod uwage czasy obecne z dodatkiem sf czy sf bez granic
jesli chodzi o moje zdanie wole obejrzec tego typu lekki film ktory moze dac lekko do myslenia niz oblesna i coraz bardziej tandetna pile

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.