Konradziq
Konradziq
  10 grudnia 2008 (pierwszy post)
Zacznę może od ciekawostki.
Jaki serial jest najdłużej emitowany na świecie?
Pewnie
Moda na sukces przychodzi Wam do głowy.
Otóż nie!
Jest on dopiero (?!) na dziesiątym miejscu.

Najstarszym (i emitowanym do tej pory) serialem jest
Guiding Light (szczerze, wcześniej o nim nie słyszałem). Zaczynał swoją karierę w radiu (od 1937 !), w telewizji pojawił się 56 lat temu. Z dorobkiem ponad 17 000 odcinków, aż dziw, że niewiele osób w Posce słyszało o nim...
Kiedy obchodził swoje 50. urodziny, mylona z najdłuższym serialem wszechczasów
Moda na sukces nie była jeszcze na antenie.

Zaskoczeni? :>

Serial, wbrew niektórych przekonaniom, to również telenowela.

Istnieje wiele gatunków seriali.
Zaczynając od kryminałów (
Policjanci z Miami, Sfora), wojennych (MASH, Czterej pancerni i pies), obyczajowych (Cudowne lata, Czterdziestolatek), przechodząc w kostiumowe (Duma i uprzedzenie, Przygody pana Michała), medyczne (Ostry dyżur, Na dobre i na złe) i prawnicze (Ally McBeal, Magda M.), kończąc na młodzieżowych (Beverly Hills 90210, Egzamin z życia*), komediowych i sitcomach (Pełna chata, 13 posterunek). No, i nie zapominajmy o telenowelach (meksykańskich - Esmeralda, argentyńskich - Zbuntowany anioł, brazylijskich - Niewolnica Isaura, peruwiańskich - Luz Maria, kolumbijskich - Brzydula, i innych) i serialach animowanych (Simpsonowie, Bolek i Lolek).**


Tak, seriale są złodziejami czasu. Gdy już jakiś nas wciągnie, to oglądamy go namiętnie przez wszystkie odcinki. Gorzej, gdy tych seriali jest więcej :>.

Każdy chyba ogląda jakieś seriale. Więc siłą rzeczy, musi mieć jakieś swoje ulubione.
Jakie są Twoje?
Oglądasz tylko amerykańskie? A może jeszcze brytyjskie? Polskie? :woot: Jakie?
Jakieś przykłady tych starszych i tych nowszych?
Seriale wszechczasów? Kultowe?


Ja osobiście mógłbym wymieniać i wymieniać.
Oglądałem Przyjaciół, bo rozśmiesza mnie do łez ("How are you doing?" :D).
Oglądam
Gotowe na wszystko, bo podoba mi się użycie narracji.
Oglądałem
Tata, a Marcin powiedział, bo... (?) W sumie, to już nie pamiętam - to tak dawno było :D. Pewnie dlatego, bo nie było nic lepszego :>.
Oglądam
Plebanię (tak, oglądam! i co z tego? :>), bo (myślcie sobie, co chcecie), porusza on tematy ważne dla przysłowiowego Kowalskiego (walka z nałogami - papierosy, alkohol; znaczenie profilaktycznego badania kobiet).
Oglądałem
Pomysłowego Dobromira i Zaczarowany ołówek, bo są to bajki kształtujące wyobraźnię (ale wtedy o tym nie myślałem :-]).
Czekam wciąż na drugą serię
Herosów i kolejną 4400 w Polsce. Oba mają coś wspólnego - opowiadają o zwykłych ludziach, którzy w pewnym momencie ich życia odkrywają w sobie niezwykłe zdolności.
Lubię też
Zaklinacza dusz, Zagubionych, Siódme niebo i Świat według Bundych - te seriale coś w sobie mają, że przyciągały/przyciągają mnie do ekranu.
I jeszcze parę polskich tytułów -
WOW, Gwiezdny pirat, Boża podszewka, Duża przerwa i Tajemnica Sagali.

Na koniec druga ciekawostka (być może już bardziej niektórym znajoma - w
Przyjaciołach wielokrotnie pojawia się tytuł serialu, w którym grał Joey - Dni naszego życia. Serial istnieje i jest emitowany od 1965 roku (znajduje się na czwartym miejscu listy seriali z największą ilością odcinków)


* mimo, iż Egzamin z życia zaliczany jest do seriali obyczajowych, umieściłem go właśnie w tej kategorii, bo opowiada o życiu młodych ludzi; chciałem przy każdym gatunku podać jeden przykład zagranicznego i polskiego tytułu (inny tytuł do głowy mi nie przyszedł)
** serialowych gatunków jest więcej; często jeden serial można zaliczyć do paru gatunków jednocześnie
*** zdaję sobie sprawę, że podobne tematy mogły się już pojawiać...
milenkaa26
milenkaa26
  10 grudnia 2008
Konradziq
Konradziq: Jakie są Twoje?

teraz nie oglądam telewizji w ogóle, ale jak oglądałam to wiem, że ubóstwiałam Tajemnice Smallville xD
i był taki okres kiedy oglądałam seriale typu Dowody Zbrodni czy Bez Śladu ;d

Konradziq
Konradziq: Oglądasz tylko amerykańskie? A może jeszcze brytyjskie? Polskie? Jakie?

Amerykańskie. Polskich nie znoszę

Konradziq
Konradziq: Jakieś przykłady tych starszych i tych nowszych?

Starszych nie oglądam.
KazdyJuzWie
KazdyJuzWie
  10 grudnia 2008
Konradziq
Konradziq: Zaskoczeni? :>

Tak. :mrgreen:

Konradziq
Konradziq: Jakie są Twoje?

Od czasu do czasu oglądałam Magdę M., kiedyś byłam wielką fanką Na wspólnej, a teraz to czasem obejrzę coś jak Simpsonowie, Gotowe na wszystko albo Herosi. Chociaż muszę przyznać że nie mam aktualnie takiego serialu którego bym oglądała z odcinka na odcinek.

Konradziq
Konradziq: Oglądasz tylko amerykańskie? A może jeszcze brytyjskie? Polskie? Jakie?

Różne. Generalnie serial ma mnie zaciekawić, obojętnie z jakiego kraju by pochodził.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 grudnia 2008
Konradziq
Konradziq: Zaskoczeni? :>

wiedziałem :ninja:

Konradziq
Konradziq: Jakie są Twoje?

Świat według Bundych
Sliders - pierwsze serie
Chirurdzy
McGyver :mrgreen:
Przyjaciele
Archiwum X :rock:

Konradziq
Konradziq: Oglądasz tylko amerykańskie? A może jeszcze brytyjskie? Polskie? Jakie?

z polskich też jest parę
"Oficer"
"Ekstradycja"
oraz kultowe .. "Czterej pancerni i pies" , "Stawka większa niż życie" , "Podróż za jedne uśmiech" , "Wakacje z duchami" , "Stawiam na Tolka Banana" :mrgreen:

Konradziq
Konradziq: Jakieś przykłady tych starszych i tych nowszych?

j.w

Konradziq
Konradziq: Seriale wszechczasów? Kultowe?

Bundy :ninja:

Konradziq
Konradziq: Oglądam Plebanię (tak, oglądam! i co z tego? :>), bo (myślcie sobie, co chcecie), porusza on tematy ważne dla przysłowiowego Kowalskiego (walka z nałogami - papierosy, alkohol; znaczenie profilaktycznego badania kobiet).

:wtf:
nie ciepię polskich telenowel ... jedna rodzina, jedna wieś, i wszystkie możliwe kataklizmy ..i pokazane nasze REALIA ?? gdzie CHOLERA ..to najgorsze z przekleństw
irytuje mnie to strasznie

Konradziq
Konradziq: Oglądałem Pomysłowego Dobromira i Zaczarowany ołówek, bo są to bajki kształtujące wyobraźnię (ale wtedy o tym nie myślałem :-]).


Konradziq
Konradziq: serialach animowanych (Simpsonowie, Bolek i Lolek).**

daj to w bajki :tak:

Konradziq
Konradziq: Na koniec druga ciekawostka (być może już bardziej niektórym znajoma - w Przyjaciołach wielokrotnie pojawia się tytuł serialu, w którym grał Joey - Dni naszego życia. Serial istnieje i jest emitowany od 1965 roku (znajduje się na czwartym miejscu listy seriali z największą ilością odcinków)

ja też mam ciekawostkę
w jednym z odcinków Bundych ..Al i Jefferson oglądają "Bundych" na FOX-e :mrgreen:

Konradziq
Konradziq: * serialowych gatunków jest więcej; często jeden serial można zaliczyć do paru gatunków jednocześnie

ale pominąłeś jeden dość ważny i jednak .. odrębny od reszty ..a mianowicie fantastyki naukowej , thriller, horror
...Ignorance is bliss...
KazdyJuzWie
KazdyJuzWie
  10 grudnia 2008
milenkaa26
milenkaa26: Tajemnice Smallville xD


milenkaa26
milenkaa26: Dowody Zbrodni czy Bez Śladu ;d

O, tak to też czasem oglądałam.
OrdinaryGirl69
OrdinaryGirl69
  10 grudnia 2008
Konradziq
Konradziq: Pewnie Moda na sukces przychodzi Wam do głowy.

nie. :P

Konradziq
Konradziq: Zaskoczeni? :>

też nie. ;)

Konradziq
Konradziq: Jakie są Twoje?

o matko, mogłabym wymieniać w nieskończoność. ;D
Skazany na śmierć, Na Wspólnej, Magda M., Veronica Mars, Twarzą w twarz, Kryminalni, Detektyw Monk, Krok od domu, W11, Detektywi, 39 i pół, BrzydUla, Daleko od noszy, Plebania, Z Archiwum X, Ostry dyżur, itd.

Dawno temu oglądałam M jak miłość i jeszcze dawniej te telenowele brazylijskie i kolumbijskie.
A tych bajkowych to nawet nie zaczynam wymieniać, bo było/jest ich mnóstwo.
Konradziq
Konradziq
  10 grudnia 2008
milenkaa26
milenkaa26: teraz nie oglądam telewizji w ogóle

W ogóle? Dlaczegóż tak?

RexMundi
RexMundi: wiedziałem

Konto usunięte
Konto usunięte: też nie. ;)

No, ja nie wiedziałem :>.

RexMundi
RexMundi: McGyver

O tak! Serial mojego dzieciństwa :D.
(Uwielbiam scenę w jednej części Strasznego filmu, gdzie w wielkiej chłodni facet buduje jakiś spychacz, czy cóś :D - wzorowane na McGyverze :>)

RexMundi
RexMundi: Archiwum X

Czasem się tego bałem :and: .
:P
Jeszcze jest taki jeden, Czynnik PSI.

I kiedyś oglądałem taki, gdzie grupa nastolatków spotykała się w lesie przy ognisku i opowiadała takie straszne historie. Tylko tytułu nie pamiętam...

RexMundi
RexMundi: irytuje mnie to strasznie

Co człowiek, to inne zdanie :>.

RexMundi
RexMundi: daj to w bajki

Ale to seriale animowane :ninja: . Bajki to gatunek książki :>.

RexMundi
RexMundi: w jednym z odcinków Bundych ..Al i Jefferson oglądają "Bundych" na FOX-e

Nie ma to jak autoreklama :D.

RexMundi
RexMundi: ale pominąłeś jeden dość ważny i jednak .. odrębny od reszty ..a mianowicie fantastyki naukowej , thriller, horror

Nie wymieniałem każdego, tylko te gatunki, gdzie mogłem dopasować polską produkcję :>.
Prócz science fiction, nie wymieniłem serialów szpiegowskich, westernów, dokumentalnych, czy też (takiego nowego gatunku) court-show :D.

O! I jeszcze jeden tytuł mi się przypomniał - Doogie Hauser, lekarz medycyny.
;-)
Mana666
Mana666
  10 grudnia 2008

O serialu Guiding Light słyszałam od kolegi - maniaka Mody na Sukces i GL. Z tego co wiem to odcinki skądś ściaga w internecie, bo w polsce nie dostepny jest:)

Moje ulubione seriale: Dexter, Moda na sukces ( od kolegi, bo mnie zarazil;)), Cena marzeń, Tales from the cript ( kiedyś nadawane na polsacie po 23 ).

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 grudnia 2008
Konradziq
Konradziq: O tak! Serial mojego dzieciństwa :D. (Uwielbiam scenę w jednej części Strasznego filmu, gdzie w wielkiej chłodni facet buduje jakiś spychacz, czy cóś :D - wzorowane na McGyverze :>)

dzięki temu serialowi byłem dobry z fizyki i chemii :tak:

Konradziq
Konradziq: Czasem się tego bałem .

oj były odcinki :tak:

Konradziq
Konradziq: Jeszcze jest taki jeden, Czynnik PSI.

jest jeszcze
"Potepieniec"
Amerykoński Horror
Miasteczko Twin Peaks
Łowcy Koszmarów
Kameleon

ehh to były seriale

Konradziq
Konradziq: I kiedyś oglądałem taki, gdzie grupa nastolatków spotykała się w lesie przy ognisku i opowiadała takie straszne historie. Tylko tytułu nie pamiętam...

to leciało chyba na tvn 7 :woot:

Konradziq
Konradziq: Co człowiek, to inne zdanie :>.

po za tym plebania jest naznaczona.. katolickim piętnem :ninja:
były afery co wywalali aktorów z serialu .. w w rzeczywistości .. robili lub zrobili coś co dla kościoła jest bleeee

Konradziq
Konradziq: Ale to seriale animowane . Bajki to gatunek książki :>.

szczegół :ninja:
ale trudno porównać serial .. gdzie grają aktorzy a ten gdzie grają rysunki

Konradziq
Konradziq: Nie ma to jak autoreklama :D.

ale była beka z tego ..
Jefferson powiedział wtedy .. " I cięgle dokręcają nowe odcinki" :mrgreen:

Konradziq
Konradziq: O! I jeszcze jeden tytuł mi się przypomniał - Doogie Hauser, lekarz medycyny.

OPOWIEŚCI Z KRYPTY :evil:
...Ignorance is bliss...
fiill
fiill
  10 grudnia 2008
Konradziq
Konradziq: Zaskoczeni? :>

przyznam, że tak ;]
Konradziq
Konradziq: Jakie są Twoje?

house md
lost (czekam na piąty sezon)
heroes (drugą serię obejrzałem za jednym podejściem :ninja: )
X-Files (jeszcze do niedawna miałem wszystkie sezony na dysku)
friends
Konradziq
Konradziq: ("How are you doing?" :D)

ja wole jak Janice mówi to swoje: "oh my god" :mrgreen:
Konradziq
Konradziq: Oglądasz tylko amerykańskie? A może jeszcze brytyjskie? Polskie? Jakie?

głównie amerykańskie ale inne również
z polskich oczywiście czterej pancerni i pies to podstawa ;]
oficer wszystkie trzy sezony
Konradziq
Konradziq: Jakieś przykłady tych starszych i tych nowszych?

ze starszych to Twin Peaks ;]
a z nowszych... hmmm... chyba nic poza tymi co już wymieniłem
RexMundi
RexMundi: OPOWIEŚCI Z KRYPTY

hehe to też jest dobre ;]
ja jeszcze lubiłem taki serial, nie pamiętam dobrze tytułu ale chyba "po tamtej stronie" to była taka seria nie połączonych ze sobą filmików sf ;]
egzekutor90goal
egzekutor90goal
  11 grudnia 2008
Konradziq
Konradziq: Najstarszym (i emitowanym do tej pory) serialem jest Guiding Light (szczerze, wcześniej o nim nie słyszałem). Zaczynał swoją karierę w radiu (od 1937 !), w telewizji pojawił się 56 lat temu. Z dorobkiem ponad 17 000 odcinków, aż dziw, że niewiele osób w Posce słyszało o nim...


ja słyszałem i wiele osób pewnie też.

Konradziq
Konradziq: Jakie są Twoje?


Świat wg Kiepskich, Pierwsza miłość i dużo innych.

Konradziq
Konradziq: Oglądasz tylko amerykańskie? A może jeszcze brytyjskie? Polskie? Jakie?


polskie najlepsze :tak:
vassago83
vassago83
  11 grudnia 2008

Z seriali to:
"Świat według Bundych"
"przyjaciele"
"Archiwum X"
Jedynym serialem, który naprawdę mnie wciągnął jest "Pitbul"

agyness90210
agyness90210
  11 grudnia 2008
Konradziq
Konradziq: Jakie są Twoje?


"Dr House"
"Plotkara". ;D
Konradziq
Konradziq
  11 grudnia 2008
RexMundi
RexMundi: jest jeszcze "Potepieniec" Amerykoński Horror Miasteczko Twin Peaks Łowcy Koszmarów Kameleon

Słyszałem, ale nie oglądałem.

RexMundi
RexMundi: to leciało chyba na tvn 7

Chyba. Albo na RTL7 :woot: .
(W sumie, to bez różnicy. ;)

RexMundi
RexMundi: po za tym plebania jest naznaczona.. katolickim piętnem

Ano jest. Bo niby skąd tytuł? :ninja:

RexMundi
RexMundi: ale trudno porównać serial .. gdzie grają aktorzy a ten gdzie grają rysunki

Tak samo, jak z filmami animowanymi :>.
Przykład - Shrek, Przecież to film :>. A grają tam 'rysunki' (wprawdzie komputerowe, ale zawsze ;).

Konto usunięte
Konto usunięte: ja wole jak Janice mówi to swoje: "oh my god"

:crylol:
Z tego też się zlewałem.
Nivriti
Nivriti
  11 grudnia 2008
Konradziq
Konradziq: Jakie są Twoje?

Codziennie oglądam Na wspólnej, czasami przypadkiem ogladne tez W11. Zdarza mi sie ogladnac nasza polska "Brzydule". Na inne seriale nie mam czasu :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.