poetess
poetess
  30 sierpnia 2008 (pierwszy post)

Witam kulturalnie kulturalnych
Jakoże osobiście stoję nad przepaścią wynikającą ze zbliżającego się 1. września ( pauza na mały szloch ), to naszła mnie ochota na kontynuacje moich smiesznych, filozoficznych głupot. Mianowicie ciąg dalszy pytań dla tych, co umiłowali mądrość.

1. Na czym polega wolność?
Na tym, że mam poczucie pełnej swobody, że wszystkie drogi stoją przede mną otworem, mam pełny wybór, szanse maksymalnego kontrolowania swojego życia i bez żadnych ograniczeń mogę podejmować decyzje.
2. Co to znaczy być rzeczywistym?
Hah, bezsensowne pytanie, a umiem odpowiedzieć jedynie w pseudo-naukowy sposób. Być rzeczywistym to odbierać , wysyłać i przetwarzać bodźce, posiadać ciało, które spełnia wszystkie funkcje życiowe.Jednak tutaj jest małe "ale", bo uczucia, które nie kwalifikują się do mojej definicji też w jakiś sposób są rzeczywiste, więc bez bicia musze przyznać, iż nie znam odp. na to pytanie.
3. Co ważniejsze : zmysły, czy rozum?
O ile poprzez słowo rozum mamy na myśli mózg, to odpowiedź nasuwa się sama, bo to właśnie mózg powoduje, ze odczuwamy zmysłami, więc zmysły są częscią mózgu. Filozoficznie odpowiedzieć jakoś nie umiem, wypaliłam się :and:

Może Wy macie jakieś oryginalniejsze, pełne dramatyzmu ( :ninja: ) odpowiedzi.
Pozdrawiam rzecz jasna.
wielkie joł.

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  30 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam kulturalnie kulturalnych

To chyba do mnie :woot:
Cześć :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Na czym polega wolność?

Wolność to możliwość wyboru

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Co to znaczy być rzeczywistym?

Hmm, można taką osobę określić jako twardo stąpającą po ziemi.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Co ważniejsze : zmysły, czy rozum?

Zbyt dużo myślę i często nie wychodzi mi to na dobre :)
Tyllisum
Tyllisum
  30 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Na czym polega wolność?

Na postrzeganiu siebie jako materii i energii której nic nie jest w stanie ubezwlasnowolnic, a cialo,zycie,rzeczywistosc to tylko etap przez ktory musimy przejsc.
Gdy cie niewola usiadz i medytuj.Wylacz mysli,podrozój w glab samego siebie aby poznac prawde o wlasnej godnosci.
Czym ona jest dla ciebie ile znaczy,ile jestes w stanie poswiecic aby byc wolnym.
Wolnym duchem

Konto usunięte
Konto usunięte: Co to znaczy być rzeczywistym?

Wg mnie oznacza bycie swiadomym wlasnych pragnien,wlasnego ja i wartosci ktore wyznajemy.
Rzeczywisty jest czlek ktory dostrzega cierpienie innych i niesprawiedliwosc,a nawet paradoks praw rzadzacych w rzeczywistosci.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co ważniejsze : zmysły, czy rozum?

Rozum aczkolwiek jedno nie moze istniec bez drugiego,wzajemnie sie uzupelniaja bo przeciez przez zmysly odbieramy bodzce i czynniki zewnetrzne i wysylamy sygnaly do mozgu
Hope
Hope
  30 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Co to znaczy być rzeczywistym?

Hmm... Ja to widzę tak, że być rzeczywistym to jest dązyć do wyznaczonych celów, trzymać się swoich zasad i poglądów, bez wzgledu na otoczenie...
poetess
poetess
  30 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Hmm, można taką osobę określić jako twardo stąpającą po ziemi.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wg mnie oznacza bycie swiadomym wlasnych pragnien,wlasnego ja i wartosci ktore wyznajemy. Rzeczywisty jest czlek ktory dostrzega cierpienie innych i niesprawiedliwosc,a nawet paradoks praw rzadzacych w rzeczywistosci.

Dlaczego bycie rzeczywistym odnosicie tylko i wylacznie do ludzi? :woot:
Tyllisum
Tyllisum
  30 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego bycie rzeczywistym odnosicie tylko i wylacznie do ludzi?

Bo pytania raczej jakieś wiążace z człowiekiem...
ale skoro ma byc bez czlowieka wiec ujme to tak:
Byc rzeczywistnym to byc w harmoni z natura i zwierzetami.
:)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  30 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego bycie rzeczywistym odnosicie tylko i wylacznie do ludzi?

W pytaniu było "być rzeczywistym" co może wskazywać na osobę i takie było moje pierwsze skojarzenie.
Jeśli pytanie dotyczy szerszego zakresu to być rzeczywistym może tyczyć się każdej materialnej formie. Trochę to tak naukowo brzmi ale wydaje mi się to słuszne
poetess
poetess
  30 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: W pytaniu było "być rzeczywistym" co może wskazywać na osobę i takie było moje pierwsze skojarzenie. Jeśli pytanie dotyczy szerszego zakresu to być rzeczywistym może tyczyć się każdej materialnej formie. Trochę to tak naukowo brzmi ale wydaje mi się to słuszne

czyli uczucia, ktore są niematerialne, nie są prawdziwe?
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  30 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli uczucia, ktore są niematerialne, nie są prawdziwe?

Są prawdziwe ale to już jest sfera duchowa, platoniczna, nie do zobrazowania itp.
Zależy też jak szeroko definicja rzeczywistości ma sięgać. Jeśli potraktujemy wszystko co ma początek u ludzi, jako coś wywierającego wpływ na otoczenie, to można powiedzieć że to jest rzeczywiste bo oddziałuje. Ale w takim wypadku jak określić coś duchowego?
poetess
poetess
  30 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Są prawdziwe ale to już jest sfera duchowa, platoniczna, nie do zobrazowania itp. Zależy też jak szeroko definicja rzeczywistości ma sięgać. Jeśli potraktujemy wszystko co ma początek u ludzi, jako coś wywierającego wpływ na otoczenie, to można powiedzieć że to jest rzeczywiste bo oddziałuje. Ale w takim wypadku jak określić coś duchowego?

Wiesz, może i potrafilabym opowiedzieć na te pytanie, ale [color=white] kac mnie strasznie rypie:and:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  30 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

Hehe, ok nie trudź się :)
A właśnie, czym się strułaś tym się lecz :mrgreen:
poetess
poetess
  30 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Hehe, ok nie trudź się :) A właśnie, czym się strułaś tym się lecz

Chcesz mnie zabić? :ninja:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  30 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcesz mnie zabić?

To co Ty spożywałaś ? :lol2:
poetess
poetess
  30 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: To co Ty spożywałaś ?

Picolo :ninja:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  30 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Picolo

No to rzeczywiście ostra mikstura :lol2:
Polecam Coca - Cole :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.