6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  26 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Milczenie Owiec :tak:

Psychopata porywa i morduje młode kobiety na środkowym zachodzie. Trudna sprawa "Buffalo Billa" zostaje powierzona przez FBI agentce Clarice Starling (w tej roli nagrodzona Oscarem Jodie Foster).

"Buffalo Bill", to seryjny morderca wyróżniający się szczególnym okrucieństwem wobec swych ofiar, a mianowicie obdzierający je ze skóry.
Wierząc, że w ujęciu tego mordercy dopomoże tylko inny przestępca, FBI wysyła ją na wywiad z innym obłąkanym więźniem, Hannibalem Lecterem (w tej tej roli nagrodzony Oskarem Anthony Hopkins) który może dostarczyć psychologicznych przesłanek i tropów do kolejnych działań zabójcy. Lecz sam Hannibal to niezwykle inteligentny i niebezpieczny morderca - pacjent więziennego centrum psychiatrycznego, który zjadał swoje ofiary.

Hannibal "Cannibal" jest psychiatrą. Z najmniejszego widocznego gestu, niezauważalnej pozy bądź słowa brzmiącego nienaturalnie potrafi bezbłędnie odczytać pragnienia, strach, ambicje. Zmuszając Clarice do wyznań zachowuje się jak psychoterapeuta znający najintymniejsze tajemnice wspomnień. Z tych wspomnień wyjawia się tytułowe "milczenie owiec", a właściwie ryk zarzynanych owiec powtarzający się koszmar senny Clarise.


***

film genialny :tak:
świetna rola Hopkinsa :zakochany:
***

oglądaliście prawda ;> ?
też jesteście nim zachwyceni ?
podoba Wam się takie moce kino , czy raczej wolicie lekkie komedia ?

oglądaliście kontynuajcję tego filmu mówię tutaj o Hannibalu ?
Czerwonym Smoku ? ( osobiście oglądałam , i jestem na tak , wciągająca i ciekawa fabuła .:)

czy też Hannibal Po drugiej stronie maski ?
***

znalazłam kilka ciekawostek dotyczących "Milczenia Owiec" ....

*Anthony Hopkins studiował taśmy z nagraniami na temat seryjnych zabójców, co stanowiło element jego przygotowania do roli. Dokonał wówczas spostrzeżenia, że Charles Manson nigdy nie mrugał podczas mówienia i wykorzystał to w budowaniu roli Hannibala.

*Film ten zajął drugie miejsce w rankingu na najbardziej przerażający film wszech czasów przeprowadzonym przez magazyn "Giant" w 2005 roku.
zgadzacie się z tym czy może macie inną propozycję ?

*Thomas Harris, autor powieści, nigdy nie widział filmu, gdyż obawia się, że mógłby on wpłynąć na jego pisarstwo.

.........................................................................................................................................................................


no to tyle :bye:
kipunio
kipunio
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: oglądaliście prawda ;> ?

wielokrotnie:)

Konto usunięte
Konto usunięte: też jesteście nim zachwyceni ?

tak,dla mnie to absolutny klasyk

Konto usunięte
Konto usunięte: oglądaliście kontynuajcję tego filmu mówię tutaj o Hannibalu ?

widziałem ale to uż nie to samo niestety
Tyllisum2
Tyllisum2
  26 sierpnia 2008

Oglądałem oczywiście film genialny no może fantastyczny a Hopkins genialny
dalsze kontynuacje także widziałem.
Jednakże pierwowzór jest klasykiem
Pamiętam jak na rozdaniu oscarów właśnie Hopkinsa przywieziono na takim wózku on stał w kaftanie bezpieczeństwa w tej masce z filmu

YoANGELoY
YoANGELoY
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: oglądaliście prawda ;> ?

niestety nie.. ale chciała bym zobaczyć :)
milenkaa26
milenkaa26
  26 sierpnia 2008

Wszyscy mi to zawsze polecają, ale jakoś nigdy nie moge się zebrać i obejrzeć ;d

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: oglądaliście prawda ;> ?

Nie, jakoś nie mogłem nigdy trafić na to w tv

Konto usunięte
Konto usunięte: podoba Wam się takie moce kino , czy raczej wolicie lekkie komedia ?

wolę hardcorowe komedie :mrgreen:
666kamilka666
666kamilka666
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czy też Hannibal Po drugiej stronie maski

To chyba..
Kurcze wiesz że nie oglądałam? :Wtf:. Zawsze tylko końcowe 5minut :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: zgadzacie się z tym czy może macie inną propozycję

A pierwsze który? ;>
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tak,dla mnie to absolutny klasyk

właśnie :tak: .

Konto usunięte
Konto usunięte: Jednakże pierwowzór jest klasykiem

rzadko mi się to zdarza ,ale na tym filmie miałam dreszcze :)

milenkaa26
milenkaa26: Wszyscy mi to zawsze polecają, ale jakoś nigdy nie moge się zebrać i obejrzeć ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: niestety nie.. ale chciała bym zobaczyć :)

Qbkens
Qbkens: Nie, jakoś nie mogłem nigdy trafić na to w tv

zobaczcie koniecznie :) tak trudno pójsc do wypożyczalni :d

Qbkens
Qbkens: wolę hardcorowe komedie

acha :ziober2:
np ;> ?

Konto usunięte
Konto usunięte: A pierwsze który? ;>

"Teksańska masakra piłą mechaniczną"
:zonk: jak dla mnie Milczenie nadaje się na 1 :D .
TransAm90
TransAm90
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czerwonym Smoku ? ( osobiście oglądałam , i jestem na tak , wciągająca i ciekawa fabuła .:) czy też Hannibal Po drugiej stronie maski ?

Czerwony Smok owszem, świetny film ale drugi tytuł średni... Nie to samo co z Hopkinsem.
TransAm90
TransAm90
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "Teksańska masakra piłą mechaniczną"

Co wy chcecie od Masakry :mrgreen: Bardzo dobry film... oglądał ktoś ten z 1974r? To dopiero dziwne kino.
666kamilka666
666kamilka666
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Teksańska masakra piłą mechaniczną" jak dla mnie Milczenie nadaje się na 1 :D .

NIe wiem, ale Masakra też nie była zła :)
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co wy chcecie od Masakry Bardzo dobry film... oglądał ktoś ten z 1974r? To dopiero dziwne kino.

mi się aż tak nie podobał ten film :d
nie , nie widziałam :woot: .

Konto usunięte
Konto usunięte: NIe wiem, ale Masakra też nie była zła :)

rozumiem ;)
TransAm90
TransAm90
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mi się aż tak nie podobał ten film :d

Przez cały czas jego trwania trzeba mieć świadomośc że to się stało kiedyś.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie , nie widziałam .

Typowo amerykański horror lat 70'
pauline321
pauline321
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: oglądaliście prawda ;> ?


nie :ziober2:
nie luie horrorów ;)
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Przez cały czas jego trwania trzeba mieć świadomośc że to się stało kiedyś.

ale zobacz .... co znalazłam , też właśnie słyszałam że to na faktach :woot:
ale jak widać nie do końca .
Konto usunięte
Konto usunięte: Korzystając z okazji chciałbym ostrzec wszystkich przed hasłem promującym nową wersję "Teksańskiej masakry łańcuchowej". Otóż na plakacie możecie przeczytać, iż film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Nic bardziej mylnego. Wydarzenia zaprezentowane zarówno w filmie Hoopera jak i Nispela nigdy nie miały miejsca. Co najwyżej, inspiracji scenariusza można szukać w głośnej przed 50 laty sprawie Eda Gaina - seryjnego mordercy i rabusia grobów, który w latach 1954-1957 pozbawił życia kilka osób. Gain chodził po domu w masce z ludzkiej skóry a na głowie nosił skalp jednej z ofiar. Ponadto uszył sobie specjalny kostium, do którego podoczepiał żeńskie narządy rodne oraz piersi, a swój pokój przyozdabiał szczątkami ofiar. Jednak nikogo nie zabił piłą mechaniczną.


Konto usunięte
Konto usunięte: nie nie luie horrorów ;)

acha
no to Cię usprawiedliwia :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.