666kamilka666
666kamilka666
  25 sierpnia 2008 (pierwszy post)

Witam :).
Tak pomyślałam sobie, że czytanie o regionach jest nudne, zbyt dużo informacji i wogóle.. Dlatego może niech każdy opisze tutaj swój region w którym mieszka, co w nim ceni, wstawi zdjęcia? ;>
Nie wiem czy dobry pomysł, ale chyba warto spróbować.

ŁOWICZ - miasto w województwie łódzkim nad rzeką Bzurą [brudną jak chole*a]. Odgrywało ważną rolę w historii II wojny światowej, odbywały się tam walki, było wiele okopów. Do dzisiaj w okolicach Łowicza można znaleźć "pamiątki" po II wojnie. Szczerze powiedziawszy nie znam dokładnej historii tego miasta. Łowicz kojarzy mi sie z folklorem, kulturą i kościołami. Wiadomo, Łowicz miasto Księżackie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zabytki wg Wikipedii: Bazylika katedralna - barokowo-renesansowa, trójnawowe wnętrze o bardzo bogatym wystroju barokowym, liczne kaplice z XVIII w. Kościół pijarów - barokowy, o monumentalnej rokokowej fasadzie na planie falistym; cenny zespół ołtarzy Dawny kościół ewangelicki - klasycystyczny, z efektownym portykiem frontowym i charakterystycznym uproszczonym wystrojem wnętrza; obecnie galeria sztuki Ratusz - klasycystyczny Gmach pomisjonarski - monumentalna budowla barokowa wzniesiona w pocz. XVIII w. Kościół Św. Ducha - wzniesiony na pocz. XV w. w stylu gotyckim, nietynkowany, wielokrotnie przebudowywany; najstarszy zabytek sakralny miasta Dawny kościół i klasztor dominikanów - barokowy, z poł. XVII w Dawny zespół klasztorny bernardynów - dawny kościół gotycki wraz z barokowymi zabudowaniami klasztornymi Kościół i klasztor bernardynek - barokowe, Kościół św. Leonarda - w stylu polskiego renesansu, Ruiny zamku prymasowskiego budowla otoczona przez fosę i dzieląca się na zamek górny i dolny; zburzona przez Szwedów po 1655, częściowo odbudowana, ostatecznie opuszczona i rozebrana na pocz. XIX w. Układ urbanistyczny miasta - nietypowy i nieregularny, oparty na trzech równoległych ciągach ulic biegnących wzdłuż Bzury i łączących główne place: kwadratowy Stary Rynek i trójkątny Nowy Rynek, a także znacznie mniejszy Przyrynek

No, i z tego polecam tylko Katerdę Łowicką, Stary Rynek może.. I zapiekanki przy PKP o których nikt tutaj nie wspomniał :and:.
To są ograny Katerdy:

Zadziwiające, że chociaż mam 10km do tego miasta, to nigdy nie zobaczyłam prawie żadnego z tych zabytków..:woot:

Kultura:
Konto usunięte
Konto usunięte: Ośrodek turystyczny (znany z folkloru łowickiego). Najbardziej znane są stroje łowickie - pasiaki. Przykład łowickiej wsi można zobaczyć w skansenie we wsi Maurzyce.

Pasiaki i pająki, tak, to mi się koarzy z Łowiczem :tak:
Pasiaki:

Wycinanka. bo pająka nie znalazłam..:


Jeszcze mamy kilka wybitnych postaci, m.in.:
Konto usunięte
Konto usunięte: Adam z Bochynia - lekarz, humanista Józef Chełmoński - malarz Stefan Ehrenkreutz - ostatni rektor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie Łukasz Gąsior - polski pływak Teodor Goździkiewicz - pisarz Władysław Grabski - dwukrotny premier Polski Maciej Grzybowski - aktor i reżyser teatralny i filmowy Stanisław Klicki - generał Królestwa Polskiego błogosławiona Bolesława Lament - jedyna błogosławiona z Łowicza Stanisław Noakowski - malarz Daniel Olbrychski - aktor (czasem kupuje u mnie na rynku warzywka , i jeszcze jedenm ale nazwiska nie pamiętam :d) Wojciech Olejniczak - polityk, przewodniczący partii SLD Stefan Starzyński - polityk, dawny prezydent stolicy Władysław Wajntraub - malarz, grafik, scenograf Ks. Bp Józef Zawitkowski - biskup pomocniczy łowicki, autor pięknych kazań, mówionych wierszem Robert Wilk - polski piłkarz Maciej Rybus - polski piłkarz


I oczywiście najważniejsze, o czym nie wspomniałam, to Księżanki :ziober2:

Ale tak naprawdę to wpiszcie Łowicz w "szukaj" i zobaczcie sami ;-).

I jeszcze, mamy dobre dżemy ( z moich truskawek i jabłek!) i inne rzeczy (keidyś moje mleko :D) z firmy "ŁOWICZ" :tak:.

Mam nadzieję że pomysł sie przyjmie, bo się namęczyłam prawie 30 minut :ziober2:. I mam nadzieję ze spodobał Wam sie sam Łowicz, bo nie mówię już o okolicach, Bolimowskim PK, Nieborowie, Arkadii, Muzeum folkloru w Sromowie, wykopaliska archeologiczne w Piaskach..

To co nie jest w cytatach pisałam sama, więc miło by było gdybyście przeczytali ;-)
Pozdrawiam, Kamila ;-)
pauline321
pauline321
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: [brudną jak chole*a].


tak jak u nas nysa kłodzka :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: "pamiątki"


miny? :ninja:

moje miejsce nie ma jakiejs szczegolnej kultury, chociaz nazywane jest Polskim Carcassone (takie miasteczko we Francji) bo maja podobny zachowany układ murów obronnych. Do tego mamy stary średnowieczny kościol, Dom Kata (gdzie kiedys mieszkal ówczesny kat), stare kamieniczki na rynku i sklep ULA gdzie gromadzi się wiekszosc meneli w Paczkowie ^^.

Ogolnie nic sie nie dzieje, zadnych wybitnych strojów czy czegos takiego. Zero dyskotek, klubów, miejsc gdzie mozna pojsc ;) Osttanio sie wykosztowali i postawili aprę ławek w parkach wokolo murów.
Co cenię? Dosc czysto, cicho. Nie ma korków na ulicach i wszedzie mozna dojsc piechotą :tak: Do tego blisko Czech, fajnbe szlaki rowerowe i jeziorko gdzie czasem mozna sie przesoacerowac :)

nikt znany ode mnie nie pochodzi no moze Kukiz ktory tu chyba do szkoły chodzil czy cos w ten desen :ziober2:


666kamilka666
666kamilka666
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tak jak u nas nysa kłodzka

Ale to tak że placki korwie pływają? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: miny?

Nie no nie jest tak źle, ale pociski, jakieś strzępki płaszczów, czy okopy pozostały ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Dom Kata (gdzie kiedys mieszkal ówczesny kat),

Jakieś pamiątki po nim są ? ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: Zero dyskotek, klubów, miejsc gdzie mozna pojsc ;)

W Łowiczu też nie ma nic takeigo... Kilka pizzeri i tyle. Żadnych klubów. ;(

Konto usunięte
Konto usunięte: i jeziorko gdzie

Jeziorko ładne ;-)
pauline321
pauline321
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale to tak że placki korwie pływają?


nie wiem :ssh:
nie atrzyłam z takiego bliska :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie no nie jest tak źle, ale pociski, jakieś strzępki płaszczów, czy okopy pozostały ;)


i czaszki :kv3:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakieś pamiątki po nim są ? ;>


wiesz co. nigdy we wnetrzu nie bylam, ale tam byla siedziba przyjaciol paczkowa wiec watpie zeby jakies pamietki były :tak: ale to bylo tak ze ten kat wykonywal wyroki poza granicami miasta a do nas z innego miasta przyjezdzal :ziober2: a teraz dom troche sie sypie i nie wiem czy mnozna tam wjesc ale zwiedziłabym :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: W Łowiczu też nie ma nic takeigo... Kilka pizzeri i tyle. Żadnych klubów. ;(


ale łowicz jest wiekszy na pewno ;)
jakies kino?
wczoraj bylam w kinie zeby obejrzec film ze scarlett johansson (bardzo lubie ta aktorke) kochanice króla. ale byłysmy tylko 2 ja i siostra wiec filmu nie ouscili. mma dosc tego zadupia po prostu dlatego iude do szkoły do miejscowosci o 25 km oddalonej :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeziorko ładne ;-)


to pozory :)
barzo brudne, kiedys poszłymys z koleznakami z zamiarem kąpieli ale nie weszłysmy do wody bo byla zielona ;/
666kamilka666
666kamilka666
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem nie atrzyłam z takiego bliska

U nas nie trzeba z bliska, widać z daleka :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: czaszki

Nie znalazłam :ninja:
Ale często sie spotyka kości jakiś gigantycznych zwierząt..szczególnie uzębienie..

Konto usunięte
Konto usunięte: troche sie sypie i nie wiem czy mnozna tam wjesc ale zwiedziłabym

Aha... Myślałam że jakies mroczne miejsce, siekiera z zakrzepłą krwią, jakiś strój kata.. takie małe muzeum tortur zrobione :D
tej, w sumie ciekawy pomysł :woot:
Przyciągałoby na pewno takie muzeum :)

Konto usunięte
Konto usunięte: ale łowicz jest wiekszy na pewno ;) jakies kino? wczoraj bylam w kinie zeby obejrzec film ze scarlett johansson (bardzo lubie ta aktorke) kochanice króla. ale byłysmy tylko 2 ja i siostra wiec filmu nie ouscili. mma dosc tego zadupia po prostu dlatego iude do szkoły do miejscowosci o 25 km oddalonej :)

Jedno. Gdzie grają filmy z 2miesięcznym opóźnieniem...

Konto usunięte
Konto usunięte: to pozory :) barzo brudne, kiedys poszłymys z koleznakami z zamiarem kąpieli ale nie weszłysmy do wody bo byla zielona ;/

Zielona bo glonów pewnie dużo :ziober2:
pauline321
pauline321
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: U nas nie trzeba z bliska, widać z daleka


to musi byc przyjemny widok :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie znalazłam Ale często sie spotyka kości jakiś gigantycznych zwierząt..szczególnie uzębienie..


dinozaury :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: Aha... Myślałam że jakies mroczne miejsce, siekiera z zakrzepłą krwią, jakiś strój kata.. takie małe muzeum tortur zrobione :D tej, w sumie ciekawy pomysł Przyciągałoby na pewno takie muzeum :)


o tak ;)
bardzo chetnie bym sie w takie miejsce wybrala :tak:
bo lubie tak troszke mroczno sie poczuc :ziober2:
ale zainspirowalas mnie, przejde sie tam :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jedno. Gdzie grają filmy z 2miesięcznym opóźnieniem...


oj u nas jest czasem polroczne :ziober2:
tak niestty bywa w malych miastach :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zielona bo glonów pewnie dużo


nie glonów tylko czegós drobnego zielonego :lol:
i puste butelki pływaja :zonk:
666kamilka666
666kamilka666
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to musi byc przyjemny widok

Zapewniam CIę:ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: dinozaury

bawoły raczej :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: o tak ;) bardzo chetnie bym sie w takie miejsce wybrala bo lubie tak troszke mroczno sie poczuc ale zainspirowalas mnie, przejde sie tam :)

Miałam zachęcić do Łowicza a zachęciłam żebyś Ty poszła do siebie :ziober2:
Co do takeigo muzeum.. Ja w takim byłam.. Ale nie pamiętam gdzie.. Chyba w Zakopanem jest takie muzem, w górę Krupówek jak się idzie :woot:. Coś mi się tak kojarzy..
Ale pamiętam że na 100% byłam w takim muzeum, i były tam właśnie narzędzia tortur i opisane dokładnie jak się wykorzystywało je..

Konto usunięte
Konto usunięte: nie glonów tylko czegós drobnego zielonego i puste butelki pływaja

Rybki pijoki :nie:
pauline321
pauline321
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: bawoły raczej


tury :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Miałam zachęcić do Łowicza a zachęciłam żebyś Ty poszła do siebie Co do takeigo muzeum.. Ja w takim byłam.. Ale nie pamiętam gdzie.. Chyba w Zakopanem jest takie muzem, w górę Krupówek jak się idzie . Coś mi się tak kojarzy.. Ale pamiętam że na 100% byłam w takim muzeum, i były tam właśnie narzędzia tortur i opisane dokładnie jak się wykorzystywało je..


fajne to mimo ze drastyczne :tak:
bylam kilka razy w zakopcu ale nie widziala tego muzeum :woot:
ej no Łowicz jest daleko, watpie zebym teraz pojechalka tam w celach turystycznych :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Rybki pijoki


sie nachlały i niue posprztaay :C
666kamilka666
666kamilka666
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tury

NIe wiem, ale zęby mają wieeelkie :D

Konto usunięte
Konto usunięte: fajne to mimo ze drastyczne bylam kilka razy w zakopcu ale nie widziala tego muzeum ej no Łowicz jest daleko, watpie zebym teraz pojechalka tam w celach turystycznych :)

To w celach odwiedzenia mnie :ziober2:
No drastyczne.. Jak czytałam np o urządzeniu które rozciągało człowieka za członki, albo robili rany i solą sypali lub kwasem.. Przypalali.. Makabra.. Ja tak jakoś trafiłam. Chyba na pewno w Zakopanem, wchodziło się tak po schodkach w dół, w okolicy było muzeum z woskowymi figurami chyba :woot:.
Ale nic na 100% bo dawno tam byłam :)

Konto usunięte
Konto usunięte: sie nachlały i niue posprztaay :C

Paulinka też się nachlała i niue pospsztaaa :ziober2:
pauline321
pauline321
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Paulinka też się nachlała i niue pospsztaaa


nie nachlalam :ssh: ;)
za szybko pisze po prostu :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: NIe wiem, ale zęby mają wieeelkie :D


o jaaa :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: To w celach odwiedzenia mnie No drastyczne.. Jak czytałam np o urządzeniu które rozciągało człowieka za członki, albo robili rany i solą sypali lub kwasem.. Przypalali.. Makabra.. Ja tak jakoś trafiłam. Chyba na pewno w Zakopanem, wchodziło się tak po schodkach w dół, w okolicy było muzeum z woskowymi figurami chyba . Ale nic na 100% bo dawno tam byłam :)


narazie sie nie wybioeram do zakopca :ssh:
aa mi rodzice do wrocka nie chca puscic a co dopiero do łowicza :ziober2:
666kamilka666
666kamilka666
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie nachlalam ;) za szybko pisze po prostu

Ehe :D

Konto usunięte
Konto usunięte: jaaa

o jaaa nie chciałabym spotkac tego zwierza :D

Konto usunięte
Konto usunięte: narazie sie nie wybioeram do zakopca aa mi rodzice do wrocka nie chca puscic a co dopiero do łowicza

Nie bój się, mnie też nie chcą nigdzie puszczać..Do Poznania chciałam jechać do przyjaciół to "niee..problemy będziesz sprawiac, my ich nie znamy" i takie tam bla bla bla ;)
pauline321
pauline321
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: o jaaa nie chciałabym spotkac tego zwierza :D


wez fajny taki :rock:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie bój się, mnie też nie chcą nigdzie puszczać..Do Poznania chciałam jechać do przyjaciół to "niee..problemy będziesz sprawiac, my ich nie znamy" i takie tam bla bla bla ;)


a ile masz lat? ;>
mnie nie puszcza bo sa nadopiekunczy :tak:
a chcialam jutro do wro na zakupy pojechac ;(
666kamilka666
666kamilka666
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wez fajny taki

Weź niech CIę taki pomizia języczkiem :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: ile masz lat? ;> mnie nie puszcza bo sa nadopiekunczy a chcialam jutro do wro na zakupy pojechac ;(

16.. Ale kurcze dziewychy 2lata młodsze jeżdzą ze znajomymi nad jezioro na wakacje a ja siedzę jak ta cnotka w domu :smutny:
Ja jade w niedzielę do Maximusa do Warszawy, obkupię się wkońcu :zakochany:
pauline321
pauline321
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Weź niech CIę taki pomizia języczkiem


nie dzieki :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: 16.. Ale kurcze dziewychy 2lata młodsze jeżdzą ze znajomymi nad jezioro na wakacje a ja siedzę jak ta cnotka w domu Ja jade w niedzielę do Maximusa do Warszawy, obkupię się wkońcu


tez chce :C
ja tez 16.
ile masz do wawy?
666kamilka666
666kamilka666
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie dzieki

Co Ty, fajny :D

Konto usunięte
Konto usunięte: tez chce :C ja tez 16. ile masz do wawy?

Ja też...
;-)
1,5h do Wawy i 1,5h do Łodzi. Ale i tak jadę z rodzicami ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.