DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  24 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Witam :)

Chcę poznać Wasze zdanie o pierwszym, z wziętych pod lupę w najbliższym czasie, cenionych aktorów.

45-cio letniego Johnnego Deppa zna chyba każdy. Wcielił się w jedne z bardziej charakterystycznych postaci współczesnego światowego kina.



Kariere aktorską rozpoczął w wieku 21 lat grając w Koszmarze z ulicy Wiązów, jednak to rola Edwarda Nożycorękiego otworzyła mu wrota do hollywoodzkiego świata.

Później szło mu jak z płatka. Wielkie role w filmach tj. Co gryzie Gilberta Grape, Don Juan DeMarco, Ed Wood, Czekolada, Piraci z Karaibów, Marzyciel, Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street.
Wielokrotne nominacje do Złotego Globu czy Oskarów przeplatały się z licznymi nagrodami filmowymi.

Poza aktorstwem Depp spróbował swoich sił jako reżyser, scenarzysta (Odważny), producent, a nawet kompozytor (Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2).
Także ze względu na jego talent i doświadczenie muzyczne (w młodości miał własny zespół) współpracował z zespołem Oasis.



Jako aktor posiada niesamowitą charyzmę i talent. Wpatrując się w jego grę aktorską ma się wrażenie, że każda postać została stworzona specjalne dla niego.
Charakterystyczne dla niego rysy twarzy, uroda także przyczyniły się do jego popularności.
Potrafi wcielić się w każdą rolę, odnajduje się w każdym gatunku filmowym - od filmów dla dzieci przez sensacyjne po thrillery.
Pasje i uczucie widać w każdej pojedynczej scenie.

Dla mnie mistrzostwo pokazał w Sekretnym Oknie, Sweeney Todd i oczywiście Piratach z Karaibów wcielając się w Kapitana Sparrow. Lubie Jamesa Barrie z Marzyciela, aczkolwiek nie miał tu dużego pola do popisu.
Barwne i doskonale dobrane role sprawiają ze widz czerpie przyjemnośc ze śledzenia jego gry aktorskiej.


Teraz pytania dla Was:

1. Zgadzacie się z moim zdaniem?
Jesteście w stanie okrzyknąć go jednym z najlepszych aktorów hollywoodzkiego kina?

2. Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej?

3. W której roli lubicie go najbardziej?

4. Co Wam się podoba, a co Wam się nie podoba w jego grze aktorskiej.

5. W jakiej roli chcielibyście jeszcze zobaczyć Johnnego Deppa?


[Numerki do pytań, żeby było łatwiej odpowiadać ;) ]

Pozdrawiam gorąco
Agnieszka :*

PS: Podobnie jak koleżanka poetess powinnam kontynuować taką serię wielkich osobistości kina? Coś planuje z klasyki dać w najbliższym czasie ;)
I proszę o wskazówki.

pauline321
pauline321
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. W której roli lubicie go najbardziej?


niewiele filmów z nim ogladalam ;)
ale najbvrdziej podobal mi sie w "Piratach z Karaibów" i "Czekoladzie" ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: I proszę o wskazówki.


proszę o Liv Tyler ;)
baskas4
baskas4
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zgadzacie się z moim zdaniem? Jesteście w stanie okrzyknąć go jednym z najlepszych aktorów hollywoodzkiego kina?

nie wiem. Widziałam go tylko w jednym, dwóch filmach.
Moja jedenastoletnia siostra się w nim zakochała :ziober2
:

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. W której roli lubicie go najbardziej?

Jako Jack Sparrow zagrał świetnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co Wam się podoba, a co Wam się nie podoba w jego grze aktorskiej.

tak jak każdy dobry aktor, jego lekkość i naturalność, w roli, w którą się wciela.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. W jakiej roli chcielibyście jeszcze zobaczyć Johnnego Deppa?

może w jakimś dramacie, psychologicznym.? W jakiejś poważniejszej roli.
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteście w stanie okrzyknąć go jednym z najlepszych aktorów hollywoodzkiego kina?

mmm :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej?

Nożycoręki i Sweeney Todd

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. W której roli lubicie go najbardziej?

Jacka Pirata Sparowa :D

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. W jakiej roli chcielibyście jeszcze zobaczyć Johnnego Deppa?

Obojętne
byle to był hentai xD
InsolentOne
InsolentOne
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zgadzacie się z moim zdaniem? Jesteście w stanie okrzyknąć go jednym z najlepszych aktorów hollywoodzkiego kina?

Zdecydowanie TAK

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej?

-Edward Nożycoręki
-Trylogia Piratów z Karaibów
-Marzyciel
-Charlie i Fabryka Czekolady
-Sweeney Todd

...kurcze..jak tam mysle to praktycznie KAZDA jego rola byla genialna :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. W której roli lubicie go najbardziej?

na pewno najbardziej charakterystyczna rola to Jack Sparrow, zagral go cudownie!

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co Wam się podoba, a co Wam się nie podoba w jego grze aktorskiej.

Podoba mi sie to ze kreuje genialne i strasznie wiarygodne postaci, widac ze oddaje sie caly kiedy gra. Wad nie stwierdzono :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. W jakiej roli chcielibyście jeszcze zobaczyć Johnnego Deppa?

...pojecia nie mam ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Pozdrawiam gorąco Agnieszka :*

Pozdrawiam,
Arek

Konto usunięte
Konto usunięte: I proszę o wskazówki.

Humphrey Bogart ? :P
kruspe88
kruspe88
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zgadzacie się z moim zdaniem? Jesteście w stanie okrzyknąć go jednym z najlepszych aktorów hollywoodzkiego kina? 2. Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej? 3. W której roli lubicie go najbardziej? 4. Co Wam się podoba, a co Wam się nie podoba w jego grze aktorskiej. 5. W jakiej roli chcielibyście jeszcze zobaczyć Johnnego Deppa?

specjalnie nie przyglądałem się filmom z jego udziałem, tym bardziej, że zrobiono z niego cukierkową maskotkę szalonych 15-latek...
na pewno ma charakterystyczne rysy twarzy, ale czy faktycznie jest taki genialny?
cenię innych aktorów, jeśli pojawią się w serii to na pewno się wypowiem ;)
InsolentOne
InsolentOne
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tym bardziej, że zrobiono z niego cukierkową maskotkę szalonych 15-latek...

:O
nie wierze w to co wlasnie przeczytalem :)
DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jak tam mysle to praktycznie KAZDA jego rola byla genialna :)

Każda jedyna w swoim rodzaju ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Humphrey Bogart

Strasznie trudno będzie Go "streścić"
Ale dopisze do kolejki :)
Konto usunięte
Konto usunięte: zrobiono z niego cukierkową maskotkę szalonych 15-latek...

:szok2:
Może stał się bardziej popularny po Piratach... ale żeby cukierkową maskotkę?
kruspe88
kruspe88
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Może stał się bardziej popularny po Piratach... ale żeby cukierkową maskotkę?

właśnie przez Piratów...
dla mnie jest cukierkowy, no ale to tylko moja indywidualna opinia ;)
InsolentOne
InsolentOne
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Każda jedyna w swoim rodzaju ;)

To na pewno :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Strasznie trudno będzie Go "streścić" Ale dopisze do kolejki :)

Nie, potraktuj to raczej w ramach zartu...mysle ze niewiele tu osob ktore cos powiedza na jego temat, ktore widzialy jakies jego role :)
...osobiscie polecam Ala Pacino, Roberta De Niro, Edwarda Nortona, Anthony'ego Hopkinsa :))
kruspe88
kruspe88
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Roberta De Niro

Konto usunięte
Konto usunięte: Anthony'ego Hopkinsa

dwaj geniusze... niesamowici są, szczególnie Hopkins w roli Lectera
InsolentOne
InsolentOne
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Hopkins w roli Lectera

Zdecydowanie jego zyciowa rola :tak:
mitsukai
mitsukai
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zgadzacie się z moim zdaniem?

1.oczywiście ...

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej?

2.Edward Nożycoręki , Piraci ...

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. W której roli lubicie go najbardziej?

3.JAcka Sparrowa

Konto usunięte
Konto usunięte: I proszę o wskazówki.

Hopkins :tak:

Reeves
niedlaoczu
niedlaoczu
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcę poznać Wasze zdanie o pierwszym, z wziętych pod lupę w najbliższym czasie, cenionych aktorów.

W edwardzie nożycorękim bardzo mi sie podobał.... iiii w jeźdźcu bez głowy... a poza tym nie widzę w niem nic takiego super... aktor jak to aktor...
666kamilka666
666kamilka666
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: . Zgadzacie się z moim zdaniem? Jesteście w stanie okrzyknąć go jednym z najlepszych aktorów hollywoodzkiego kina? 2. Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej? 3. W której roli lubicie go najbardziej? 4. Co Wam się podoba, a co Wam się nie podoba w jego grze aktorskiej. 5. W jakiej roli chcielibyście jeszcze zobaczyć Johnnego Deppa? [Numerki do pytań, żeby było łatwiej odpowiadać ;) ] Pozdrawiam gorąco Agnieszka :* PS: Podobnie jak koleżanka poetess powinnam kontynuować taką serię wielkich osobistości kina?

1. Zdecydowanie tak.
2. Pamiętam go z Piratów. Niesamowita rola. Wybitny aktor.
3. Sparrow :D
4.Tak nie umiem.. Podoba mi się to, w jaki sposób przedstawia swoich aktorów. Potrafi przeinaczać się z potwora w komicznego pirata:)
5. Może jako jakiś terrorysta/przestępca? Rola jak np w Prison Break tego co potem rękę mu ucieli :)
Pozdrawiam również, pewnie, ciągnij dalej tą serię.. Nie wiem kogo, bo ja nie zwracam uwagi na sposoby grania aktorów.. Albo może.. Keanu Reeves? :>
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.