poetess
poetess
  22 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Witam wszystkich ;)

Jakoże, zauwazylam, iż tematy o subkulturach cieszą się dużym zainteresowaniem, to postanowiłam załozyć taką mało serię( może trochę wiekszą [?]) o subkulturach, w każdym temacie będzie poruszana inna grupa. Nie jestem wielką specjalistką w tej dziedzinie, więc jezeli coś nie tak, to krzyczcie :mrgreen:

Zaczne od hippie`sów ( tudzież Dzieci Kwiatów), jakoże zawsze miałam do nich jakiś niewytłumaczalny sentyment.


Mam nadzieję, że każdy przeczyta, bo sporo się napracowałam, zeby przedstawić to wszystko w tak małej pigułce :jezyk2:

Ruch hippie`sowski szczyty swojej popularności osiągnął w drugiej połowie lat 60. i początkach 70. Właściwie ciężko okreslić genezę powstania tej subkultury, ale wielu uważa, że szczególne natężenie pojawiło się w czasie Wojny Witnamskiej, która na pewno zrzeszyła mnóstwo młodzieży, pragnącej wolności, pokoju, sprzeciwiającej się zakazom, przemocy i rywalizacji.
Zapewne wielu z Was słyszało hasła przewodnie Dzieci Kwiatów takie jak: ,,Make love, not war", ,,Make peace" czy chociażby ,,All people are one". Skrajny pacyfizm zawsze towarzyszył Hippie`som. Hippie`si mieli własnych Bogów, ich religia opierała się na buddyźmie, ale jednak była znacznie zmodyfikowana na korzyść wyznawców, jak to zresztą zazwyczaj bywa.
Na pewno największym problemem Dzieci Kwatów były narkotyki- w szczególnościL LSD, haszysz i marihuana. Sprzeciw młodzieży wobec istniejącego systemu także objawiał się w ich wyglądzie, mianowicie Dzieci Kwiatów stworzyły własną modę, aby pokazać swoją odrębność, chęć "bycia wolnym" od nacisków społecznych. Charakterystyczne były długię włosy ( u mężczyzn wyraz sprzeciwu wobec służby wojskowej, aby podkreślić swoją niezależnośc nierzadko też hodowali brody), często we włosy wpaltywano także kwiaty, Hippie`si chodzili boso, jako znak życia w zgodzie z naturą, ubrania były luźne, kolorowe, nawiązujące do natury. Hippie`si nie stronili także od bizuterii w postaci paciorków, koralików, uwielbiali drobiazgi typu dzowneczki, naszywki, apaszki, opaski, drewniane ozdoby.
Jakoże żyli oni w zgodzie z naturą, to oczywiście byli wegetarianami. Dzieci Kwiatów żyły w ciąglym ruchu, rzadko kiedy mieli stały dom. Ponadto Hippie`sów charakteryzował bardzo luźny stosunek do seksu. Dzieci Kwiatów najczęściej słuchały rock`u psychodelicznego, ich kultura była inspiracją wielu gatunków muzycznych.
Cóż, ostatecznie Hippie`si nie wygrali wojny ze światem, z szerzącym się konsumpcjonizmem, na pewno, jak już wyżej wspomniałam, w dużej mierze przyczyniły się do tego narkotyki, które powodowaly, że Dzieci Kwiatów tracily na wiarygodności. W latach 60-70 znacznie zwiększyla się również liczba zgonów spowodowana zażywaniem narkotyków, więc wladzom stopniowo udało się stłumić tą kontrkulturę.


Pacyfa, czyli symbol pokoju ( pewnie wszystikim znany ) :

Przykładowy "wehikuł czasu" Dzieci Kwiatów :mrgreen: :

No i na koniec para członków subkultury:



Ok, przechodze do pytań :mrgreen: :
-Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?
Moim zdaniem ideologia była jak najbardziej szlachetna.
-Plusy/minusy?
Minus, to chyba jedynie używki, reszcie jestem na tak.
-Chcielibyście być Hippisami? :pavarotti:
Ja często mam takie myśli :mrgreen:
-Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę?
O ile nie brałoby narkotyków, to tak.
-Znacie jakiegoś Hippiss`a? :mrgreen:
Niestety nie, teraz już trudno prawdziwego hippis`a..
-Moze Wasi rodzice byli hippisami? :woot:
Niestety nie, ale wiem, że moj były nauczyciel od historii był :mrgreen:
-Myślicie, że Dzieci Kwiatów jeszcze powrócą do łask?
Wątpie niestety, ludzie za bardzo się wciągneli w ten ogólnoświatowy wyścig szczurów.

Tyle, jeszcze jedno pytanie, trochę zbaczające z tematu :
Kontynuować serie o subkulturach, czy "kaszana" ( :mrgreen: ) ten pomysł ?:woot:

Dobra, tyle
Owocnej dyskusji
pozdrawiam wszystkich :*
adios


PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ? Moim zdaniem ideologia była jak najbardziej szlachetna. -Plusy/minusy? Minus, to chyba jedynie używki, reszcie jestem na tak. -Chcielibyście być Hippisami? Ja często mam takie myśli -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę? O ile nie brałoby narkotyków, to tak. -Znacie jakiegoś Hippiss`a? Niestety nie, teraz już trudno prawdziwego hippis`a.. -Moze Wasi rodzice byli hippisami? Niestety nie, ale wiem, że moj były nauczyciel od historii był


Uwielbiam ta subkulture,a raczej kontrkulture...:)

z uzywkami masz racje,to niestety ich zgubiło..

dąze do tego by byc takim wspolczesnym hippisem,troche mi sie nawet udaje..

wolałabym by moje dziecko bylo hipisem niz dresem

Oj znam jednego hippisa..niestety nasze drogi sie rozeszły...

temat o subkulturach jak najbardziej odpowiedni.:)

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakoże, zauwazylam, iż tematy o subkulturach cieszą się dużym zainteresowaniem

np mój o emo :pavarotti:
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam nadzieję, że każdy przeczyta, bo sporo się napracowałam, zeby przedstawić to wszystko w tak małej pigułce

Fajnie Ci to wszyło :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Przykładowy "wehikuł czasu" Dzieci Kwiatów

raz widziałam takiego po Krakowie jezdził :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?

jestem na tak , w ogóle to większości subkultur jest przychylnie nastawiona ... :)
Konto usunięte
Konto usunięte: -Plusy/minusy?

beztroska , mi się kojarzą z ludzmi wiecznie uśmiechniętymi zadowolonymi z życia :D minusy tak jak mówisz używki .
Konto usunięte
Konto usunięte: -Chcielibyście być Hippisami?

Hpisem chyba trzeba sięurodzić:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: O ile nie brałoby narkotyków, to tak.

raczej tak .. w końcu to jego życie i wola :D nie mogłabym mu czegośzabraniać na siłę o ile to nie szkodziłoby jegoo życiu czy zdrowiu ...
Konto usunięte
Konto usunięte: -Znacie jakiegoś Hippiss`a?

nie znam , a szkoda :)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Moze Wasi rodzice byli hippisami?

nic mi o tym nie wiadomo , ale moja ciocia zawsze miała coś z hipiski :D

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślicie, że Dzieci Kwiatów jeszcze powrócą do łask?

nie wiem , na pewno to będzie trudne ...może pojedyńcze jednostki :)

Konto usunięte
Konto usunięte: pozdrawiam wszystkich :*

;*
poetess
poetess
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: np mój o emo

haha, trochę tam zboczylismy z tematu :ziober2:
Tez założe kiedyś tam o emo, wiesz, taki zbiorowy :pavarotti:

Konto usunięte
Konto usunięte: raz widziałam takiego po Krakowie jezdził

Super :w00t:
Chciałabym takiego busa :PP
Konto usunięte
Konto usunięte: Hpisem chyba trzeba sięurodzić

Przed chwilą zabilaś moje marzenie ..
Konto usunięte
Konto usunięte: dąze do tego by byc takim wspolczesnym hippisem,troche mi sie nawet udaje..

Jakieś konkrety współczesna hippisko? :mrgreen:
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: haha, trochę tam zboczylismy z tematu Tez założe kiedyś tam o emo, wiesz, taki zbiorowy

tak troszeczkę, ale czasem można ... :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Super Chciałabym takiego busa :PP

no kolorowy taki był ...
i byś takim wszędzie jezdziła ;> ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Przed chwilą zabilaś moje marzenie ..

wybacz, ale to tylko moje zdanie .
może przesadziłam ,ale jedyne co uważam trzeba to czuć ten klimat :d
a nie jak obecnie panuje moda na przynależność do jakiejś c subkultury , bo jak nie to jesteś nikim , dla mnie to chore , niech każdy będzie sobą ; nic na siłe .. :) no
może się nadajesz :D widze zafascynowana jesteś tą kulturą ;-)
poetess
poetess
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: i byś takim wszędzie jezdziła ;> ?

Jasne, jako np. przyszły polityk, do sejmu bym nim się woziła :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: wybacz, ale to tylko moje zdanie . może przesadziłam ,ale jedyne co uważam trzeba to czuć ten klimat :d a nie jak obecnie panuje moda na przynależność do jakiejś c subkultury , bo jak nie to jesteś nikim , dla mnie to chore , niech każdy będzie sobą ; nic na siłe .. :) no może się nadajesz :D widze zafascynowana jesteś tą kulturą ;-)

Nie, tzn. wiesz, zafascynowana to ja wieloma subkulturami jestem, większośc ma w sobie coś przyciągającego. Zartuje z tą przynależnościa, chociaż nie ukrywam, że czasami pociąga mnie ta ich wolnosc, to, że sprawy materialne tak mało znaczą, ale chyba każdy człowiek czasami tak ma :) Chcialoby się wszystko zostawić i pojechać w świat z kwiatami we włosach :pavarotti:
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?

Peace and Love and make IT with goats
xD
Jestem na tak :)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Plusy/minusy? Minus, to chyba jedynie używki, reszcie jestem na tak.

jw
oraz
kochanie się ze zwierzątkami. xD

Konto usunięte
Konto usunięte: -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę? O ile nie brałoby narkotyków, to tak. -Znacie jakiegoś Hippiss`a? Niestety nie, teraz już trudno prawdziwego hippis`a.. -Moze Wasi rodzice byli hippisami?

Tak.
Tak.
Byli xD
Ahh te zdjęcia z ich młodości :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Kontynuować serie o subkulturach, czy "kaszana" ( ) ten pomysł ?

Głodna jestem :(
Jedziesz dalej! :D
Kiedy będą brudasy? xD
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jasne, jako np. przyszły polityk, do sejmu bym nim się woziła

acha polityk ;> . :mrgreen:
od razu byś może miała większe poparcie :D
w końcu wyróżniać się trzeba :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, tzn. wiesz, zafascynowana to ja wieloma subkulturami jestem, większośc ma w sobie coś przyciągającego. Zartuje z tą przynależnościa, chociaż nie ukrywam, że czasami pociąga mnie ta ich wolnosc, to, że sprawy materialne tak mało znaczą, ale chyba każdy człowiek czasami tak ma :) Chcialoby się wszystko zostawić i pojechać w świat z kwiatami we włosach

dokładnie , piknie napisane ... :D
mnie równierz większość subkultur się podoba ta ich inność przyciąga , czasem można w to uciec w ten tak zwany lepszy świat ...
poetess
poetess
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Peace and Love and make IT with goats

:lol:
hahahaha.
dobre :D
Konto usunięte
Konto usunięte: kochanie się ze zwierzątkami. xD

Zaliczasz to na tak ? :pavarotti:
Nikt Ci nie da tyle przyjemności, co koza z zagrody z naprzeciwka xDDDD

Konto usunięte
Konto usunięte: Głodna jestem :( Jedziesz dalej! :D Kiedy będą brudasy? xD

Jutro pojade dalej, obiecuje ;)
Brudasy? :lol:
Zaraz po subkulturze ninja :mrgreen:
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: piknie

pięknie **

@oOSweetGangstaOo:
joł =*
poetess
poetess
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: acha polityk ;> . od razu byś może miała większe poparcie :D w końcu wyróżniać się trzeba :D

W Samoobronie mają bialo-czerowne krawaty, to ja chociaż swój samochodzik będe miała :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: dokładnie , piknie napisane ... :D mnie równierz większość subkultur się podoba ta ich inność przyciąga , czasem można w to uciec w ten tak zwany lepszy świat ...

No pewnie, to odrywa od szarej rzeczywistości :tak:
,,Kwiaty we włosach potargał wiatr... :nutki: -Czerwone Gitary "

:zakochany:
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: joł =*

oł je :D
kupę lat :D
łats ap? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: hahahaha. dobre :D

A dziękuje. :))

Konto usunięte
Konto usunięte: Zaliczasz to na tak ?

Taaak :D
Lubie robić TO ze zwierzątkami xD

Konto usunięte
Konto usunięte: Nikt Ci nie da tyle przyjemności, co koza z zagrody z naprzeciwka xDDDD

I nie ma rymu :D
idealne :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Brudasy? Zaraz po subkulturze ninja

Ninja też fajni :D:D

Konto usunięte
Konto usunięte: Jutro pojade dalej, obiecuje ;)

Ale nie za daleko :ninja:
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: W Samoobronie mają bialo-czerowne krawaty, to ja chociaż swój samochodzik będe miała

:lol:
życzę powodzenia w karierze :D

Konto usunięte
Konto usunięte: No pewnie, to odrywa od szarej rzeczywistości ,,Kwiaty we włosach potargał wiatr... -Czerwone Gitary "

mhm każdy ma na to inny sposób , choćby subkultury :)

Konto usunięte
Konto usunięte: oł je :D kupę lat :D łats ap? :)

:D
a don't spik inglish .
;* leci
u Cię w porządku ?
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a don't spik inglish .

widzę :)) ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: ;* leci u Cię w porządku ?

mhm :tak: w miarę :D

tylko kolano boli :(

A Ty nadal masz tego gościa z An Cafe w avie? ;p
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ? Moim zdaniem ideologia była jak najbardziej szlachetna. -Plusy/minusy?

Myślę, ze całkiem sympatyczni z nich ludzie. Podejście do religii oczywiscie mi nie pasi :). Do sexu też. Narkołyków też nie pochwalam.
Plus za pacyfizm :) chillout, relax men :mrgreen:
Ogólnie kojarzy mi się ta subkultura z big smile :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Chcielibyście być Hippisami? Ja często mam takie myśli

Nie, lubię być Qbkensem :mrgreen:
Grzeszne myśli :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę? O ile nie brałoby narkotyków, to tak.

Domyślam się, ze mój zakaz na nic by się zdał. mam miękkie serducho :/

Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie jakiegoś Hippiss`a?

Nie, niestety

Konto usunięte
Konto usunięte: Moze Wasi rodzice byli hippisami?

Nie nie byli hehe :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślicie, że Dzieci Kwiatów jeszcze powrócą do łask?

Nie, teraz Emo :w00t: opanowało świat i poke :/
Czasy sie zmieniły, dzisiejszy hippis miałby pewnie nokię i ipoda :lol2: a to juz nie prawdziwy hippis :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Tyle, jeszcze jedno pytanie, trochę zbaczające z tematu : Kontynuować serie o subkulturach, czy "kaszana" ( ) ten pomysł ?

Nie wiem, rób co chcesz, ja zawszę chętnie się wypowiem i dowiem czegoś :)

Konto usunięte
Konto usunięte: pozdrawiam wszystkich :*

I wszyscy Cię też pozdrawiaja :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.