greeneditha
greeneditha
  29 lipca 2008 (pierwszy post)

Drobna próbka moich wypocin..Oczywiście zdaję sobie sprawę, że żadna to poezja ale mimo tego miło by było, gdybyście kilka słów na ich temat powiedzieli.. :]

1.
'Teraz....'

Teraz jest dobrze..
Wątpliwość odsuwam
Na bok..
Niepewność wyczuwam
Ale lepiej o niej nie myśleć..

Teraz jest dobrze..
Ale czy na pewno?
Czy to tylko mój książę?
Co się stanie z królewną?

Teraz jest dobrze..
Tak wiele myśli w mej głowie
Której z nich posłuchać?
Która prawdę powie?

Teraz jest dobrze..
A czy tak będzie i jutro?
Dziś jest przecudownie
Jutro może być tylko smutno..

Teraz jest dobrze..
Oddycham naiwnością..
Radość przeplata się ze zwątpieniem
Zwątpienie z wszechobecną nicością... czuję pustkę...
płomyk nadzieji uparcie gaśnie by.. znów zapłonąć po jednym ciepłym słowie.. co dalej?? Proszę..powiedz!..

Teraz jest dobrze..
Tak miło oszukiwać się..
Mysleć o tym jak pięknie może być
A nie jak beznadziejnie jest..
***

2.
'Oczy Twe'

To zwierciadło duszy
Promyk słońca w ciemności,
To odbicie świata,
Bezdenna studnia świadomości..

Jeżeli chciałabym w czymś utonąć
Byłyby to tylko Twoje oczy..
Jeżeli nie patrzą na mnie
Nie wiem dokąd kroczyć..

Oczy Twe są jak głębia,
Kto raz w nie spojrzy
Zatraci się w widoku..
Ja pragnę się zatracać
O świcie, nocą, w świetle, w zmroku..

Codziennie od nowa
Coraz bardziej, coraz wdzięczniej,
Bo kwintesencją życia
Są oczy Twoje piękne..

***

3.
'Tęcza'

W głowie pustka.. Ciężko zebrać myśli.. Czas ucieka.. Nie moge wymyślić..cudownego środka na powszechne szczęście..
Dlaczego gdy jedni z uśmiechem witają nowy dzień, inni żałują, że obudzili się? Czemu szęśliwa miłość dotyka tylko wybranych? W jakim celu los okrutny burzy nasze plany? I wreszcie.. Czego więc brakuje mi? Niby wszystko mam, lecz nic..Gdzie odnaleźć prawdę? W czym szukać wytchnienia?Jak pozostać sobą, gdy życie nas zmienia??Jedni doznają radości, drudzy poczucia nicości.. Jednym wyschły łzy od łkania, u innych twarz roześmiana.. I co widzę? Nie ma środka złotego na szczęście, miłość,spełnienie.. W bezdusznym świecie naszym niesprawiedliwość w cenie... Niesprawiedliwość w cenie.. lecz i ona czemus służy.. kiedys w koncu słońce musi wyjść po burzy..

Wiem, że tu i ówdzie rymy nie stykają, składnia nie taka itd. Wiem, że tematyka jak każda inna.
Mimo wszystko prosiłabym o ich ocenę.. :)

anisia130
anisia130
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz jest dobrze.. Ale czy na pewno? Czy to tylko mój książę? Co się stanie z królewną?

Podoba mi się,ale ten wycinek w ogóle .
Taki nie pasujący do reszty.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. 'Oczy Twe'

Cudowne .
Nie wiem dlaczego ale bardzo mi się spodobało .

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. 'Tęcza'

Całkiem,całkiem.
Nawet fajny :)).
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  29 lipca 2008
tylko drugi mi się podoba.
Oliwia64
Oliwia64
  29 lipca 2008

1. Przed ostatnia zwrotka tak jakoś za długa jest i trochę się reszty nie trzyma.
2. podoba mi się
3. Nawet dobre ale troszkę ze składnią nie tak ;)

poetess
poetess
  29 lipca 2008
post specjalnie dla Qbkensa, zeby udowodnić, że ja NIGDY nie mięknę
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem, że tu i ówdzie rymy nie stykają, składnia nie taka itd. Wiem, że tematyka jak każda inna. Mimo wszystko prosiłabym o ich ocenę.. :)

Ocena:
Zacznę od tego, że i tak masz u mnie plusa, bo pomimo, ze temat jak każdy inny, to i tak wiersze są leszpe od większosci tu prezentowanych.
Na pewno musisz popracowac nad skladnią, budową i ogolnie rozmieszczeniem.
Szukaj nowych, ciekawych metafor, dzieki nim taki "zwykly" temat też może sie okazać niezwykly, dzieki temu wiersz pokaże swoje nowe oblicze. Ja bym na Twoim miejscu odpusicla sobie rymy, bo żeby je uzywać w odpwiedni, "gustowny" sposob trzeba być naprawde wielkim poetką, a nie początkującą amatorka ( oczywiscie, życze kariery mimo wszystko).
mam nadzieje, że ta konstruktywna krytka Cie nie zraziła, bo Twoje wiersze maja coś w sobie, zwyczajnie są jeszcze niedoszlifowane.
pozdrawiam ;)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: post specjalnie dla Qbkensa, zeby udowodnić, że ja NIGDY nie mięknę

Hehe, to się okaże :pavarotti:
Poczekaj na moje kolejne dzieło które zamieszczę :mrgreen:
greeneditha
greeneditha
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: greeneditha: Teraz jest dobrze.. Ale czy na pewno? Czy to tylko mój książę? Co się stanie z królewną?Podoba mi się,ale ten wycinek w ogóle . Taki nie pasujący do reszty.


Tu chodziło o troszkę metaforyki,niepokoje królewny czyli zakochanej dziewczyny i niepewność co dalej. :)

@anisia130:

@xXxKroplaRosyxXx:

@Oliwia64:

Dzięki za opinie. :)
greeneditha
greeneditha
  29 lipca 2008

@poetess:
Tak, taka krytyka jest jak najbardziej na miejscu.
Dziękuję za rady. :]

martani
martani
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Oddycham naiwnością..


to połączenie bardzo mi sie podoba

Konto usunięte
Konto usunięte: Zwątpienie z wszechobecną nicością... czuję pustkę...


wg mnie ta zwrotka w ogóle nie pasuje

Konto usunięte
Konto usunięte: płomyk nadzieji uparcie gaśnie by.. znów zapłonąć po jednym ciepłym słowie.. co dalej?? Proszę..powiedz!..


zła kompozycja :mrgreen:

pierwszy utwór pesymistyczny, ale jak na poczatkujaca osobe dobry(sama bym w zyciu nic nie napisała:P)

drugi wiersz lepszy, tylko ten rym go troche psuje, nie? -> oczy-kroczyć

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli chciałabym w czymś utonąć Byłyby to tylko Twoje oczy.. Jeżeli nie patrzą na mnie Nie wiem dokąd kroczyć..


trzeciego nie czytam, bo jest pisany ciągiem:P

ale fajne, fajne ogółem :mrgreen:
poetess
poetess
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, taka krytyka jest jak najbardziej na miejscu. Dziękuję za rady. :]

Juz chciałam się skarżyc, że za innych ocene dziękuejsz, a moją olałaś :lol2: ( zart, oczywiscie :mrgreen: )
Nie ma za co, naprawde uważam, że jest w Twoich wierszach pewien pomysł, zwyczajnie trening czyni mistrza, nie da sie tak szybko dosc do perfekcji ;)
greeneditha
greeneditha
  30 lipca 2008

Hmm to ja mówię teraz takie zbiorowe dziękuję, ażeby już się nie powtarzać.
A Tobie poetess szczególnie dziękuję bo mimo wszystko sądzę, że jest za co.Pozdrawiam. :D

lolropsonlol
Posty: 6587 (po ~80 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
lolropsonlol
  30 lipca 2008

wiersz nr 2 jest ok reszta nie podoba mi się;]

ikarowaa
ikarowaa
  30 lipca 2008

drugi mi się podoba. :tak:

GreenPrincess92
GreenPrincess92
  30 lipca 2008

idzie Ci bardzo dobrze, ja uwielbiam wiersze i je interpretowac :zakochany:
,,oczy twe'' sa super, naprawde. nad reszta jeszcze troche popracuj- rymy itp ale jak dla mnie to zaczepiscie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.