agrafkaaa
agrafkaaa
  16 lipca 2008 (pierwszy post)

Zawidły tytuł, bo i sprawa jest zawiła. Nienawidzę nazywać swoich tekstów "wierszami", a siebie "poetką". Na te tytuły trzeba sobie zasłużyć.
Ma koncepcja wygląda tak:
Pokaż co masz, a popracujemy nad warsztatem :)
Piszesz? Porozmawiajmy o tym! Temat dla żądnych porad.
Warsztat to trudna rzecz, a trzeba czyścić perełki ze śmieci.

Dewizą każdego poety winno być: kreślić, kreślić i jeszcze raz kreślić!
No i może jeszcze jedna: Patetyzmowi mówimy STOP! Dwuznaczna bezpośredniość i prostota to chyba najpiękniejsze co można popełnić.

(:

Sztajmex
Sztajmex
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: No i może jeszcze jedna: Patetyzmowi mówimy STOP!


Trudno, może kiedyś zejdę na ziemie i zacznę pisac "czarno-białe" teksty. Wobec kryteriów jakie stawiasz, nie mam niczego do pokazania.
lolropsonlol
Posty: 6587 (po ~80 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
lolropsonlol
  16 lipca 2008

Jedyne teksty jakie mógłbym pokazać to teksty moich piosenek ale są zbyt zkromne żeby je tutaj umieścić;]

agrafkaaa
agrafkaaa
  16 lipca 2008
lolropsonlol
lolropsonlol: ale są zbyt zkromne żeby je tutaj umieścić;]

nie pisz do szuflady ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Trudno, może kiedyś zejdę na ziemie i zacznę pisac "czarno-białe" teksty.

Mnie chodziło o patetyzmy typu "och och.. me serce krwawi", lub "cos we mnie umarlo, gdy odszedles..." ;)

Af kors, wszystko jest do wypracowania.

Dodam tyle, ze najlepszym zaoferuje miejsce w tomiku, który ukaże się w przyszłym roku.
dnmMili
dnmMili
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

ja tam jednak chyba bardziej wole pisać opowiadania, ale może kiedyś spróbuje napisać coś 'ala' wiersz:)
Aneczka3009
Aneczka3009
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Piszesz? Porozmawiajmy o tym! Temat dla żądnych porad. Warsztat to trudna rzecz, a trzeba czyścić perełki ze śmieci.


tak, piszę. Kiedyś założyłam temat na forum z moimi wierszami,
zadałam pytanie, co o nich sądzą i czy oni piszą...
zostałam wyśmiana :wtf: a wiersze nazwane zostały zerem.
Amibia
Amibia
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dewizą każdego poety winno być: kreślić, kreślić i jeszcze raz kreślić!

nieprawda :nie:
dewizą każdego poety winno być: kreslić dobrze, kreślić dla ludzi!
Aneczka3009
Aneczka3009
  16 lipca 2008

"Białymi oczami
rozpaczliwie szuka
pomiędzy brudem okna
małej czystej plamnki
bo rąk już nie ma"

trochę mej amatorszczyzny :(

heo
heo
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Patetyzmowi mówimy STOP!

dobry patetyzm nie jest zły..

Ja nie jestem pewien czy fotka to odpowiednie miejsce do publikacji wierszy..
kto tu ma niby je oceniać.. ??
absinthee
absinthee
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dodam tyle, ze najlepszym zaoferuje miejsce w tomiku, który ukaże się w przyszłym roku.

Jakim tomiku? :--->>
heo
heo
  16 lipca 2008

ja mam nadzieję, że tomik nie będzie z logiem fotki nigdzie :ninja:

margotka
margotka
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: kto tu ma niby je oceniać.. ??


my z agrafką mozemy pomóc...;)

oceniać nie da się poezji...to się waży...rozważa...szuka sensu...dna pod dnem...ropatruje przekształcenia semantyczne...składniowe czy słowotwórcze...
heo
heo
  16 lipca 2008
margotka
margotka: my z agrafką mozemy pomóc...;)

to ja się też pisze, bo pisuje coś co niektórzy nazywają poezją od dobrych kilku lat i sporo tego czytam :mrgreen: równocześnie się udzielając na kilku "poeciarskich" forach.
Nieskromnie powiem, że mimo, że wykształcenia w tym kierunku nie mam i nie poruszam się z łatwością w terminologii "poetycznej" to nieskromnie powiem, że czuje się na tyle kompetentny i doświadczony (złapałem buraka ;) ) by umieć zwrócić uwagę na to co trzeba poprawić, nad czym jeszcze popracować, a już na pewno odróżnić dobry wiersz od złego :mrgreen:

Mogę złożyć CV? :P :P

margotka
margotka: oceniać nie da się poezji...to się waży...rozważa...szuka sensu...dna pod dnem...ropatruje przekształcenia semantyczne...składniowe czy słowotwórcze...


wydaje mi się że nie powinno się oceniać właśnie sposobu w jaki ktoś pisze..
no chyba, że to bardzo przeszkadza w odbiorze lub jest bardzo infantylne...
Ale infantylna zazwyczaj bywa treść i tzw. "co poeta miał na myśli" a nie forma..

Nie piszę tu o rymach częstochowskich, bo to inna historia jest.. ;)
agrafkaaa
agrafkaaa
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja nie jestem pewien czy fotka to odpowiednie miejsce do publikacji wierszy.. kto tu ma niby je oceniać.. ??

np. Margo i ja ;)

Czy mam doświadczenie? Byłam zaproszona do jury konkursie poetyckim na autunaliach. Obok takich poetów jak Dulęba czy Markiewicz ;) Prowadziłam też audycję radiową poświęconą też poezji ;) Ponadto co roku (od 7 czy 8 lat) jestem w jury w konkursie poetyckim klubu Szufladera "Kawałek wiersza zieloną kredką (pisany)".

Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam nadzieję, że tomik nie będzie z logiem fotki nigdzie

Nie, nie,nie...
To tomik, który wydajemy co roku. Znajdują się tam teksty nasze, laureatów konkursu i naszych "odkryć" ;)
Na zimę wydajemy tomik z okazji 10lecia klubu ach ach :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: "Białymi oczami rozpaczliwie szuka pomiędzy brudem okna małej czystej plamnki bo rąk już nie ma"

Wg mnie tekst ma w sobie "coś", ale odczuwam ogromny głód na jeszcze. Brakuje mi tu "czegoś jeszcze"... Kiedy powstal?

margotka
margotka: oceniać nie da się poezji...to się waży...rozważa...szuka sensu...dna pod dnem...ropatruje przekształcenia semantyczne...składniowe czy słowotwórcze...

tja.. jeszcze dodajmy, że analizujemy wszystkie chiazmy, klimaksy i synekdochy :mrgreen:
margotka
margotka
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a.. jeszcze dodajmy, że analizujemy wszystkie chiazmy, klimaksy i synekdochy


bo bez wkucia "Trojaczków" nie da się mówić o poezji:P

heo cv przyjęte... (my się tym zajmujemy zawodowo:mrgreen:)...tyle, ze ja bym chciała na tym jeszcze móc zarabiać hahahaha....
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.