marcinek100013
marcinek100013
  10 sierpnia 2013 (pierwszy post)

Witam wszystkich serdecznie, nazywam się Marcin, mam 16 lat.
Pochodzę z niewielkiego miasta Opole (Opolskie)

Chciałbym wam powiedzieć coś o swojej twórczości muzycznej mam nadzieję,że przeczytacie do końca i będzie na prawdę odbierali moje słowa na poważnie.
Otóż, już zawsze od małego "szczyla" muzyka była moją pasją, w wieku 13 lat zająłem się DJ`ką, ale potem stwierdziłem,że to nie to czego chcę.
Nie długo później zacząłem bawić się głosem, nagrywać go, obrabiać, i wychodziły dość przyjemne efekty. Ale co teraz?
Powiedziałem sobie "Stop ! Muszę kupić sprzęt aby mieć lepszą jakość, wyremontować studio domowe aby mieć miejsce do nagrywania". Tak oto się stało ,że w dniu 26 stycznia tego roku, powstał młodziutki raper z opolszczyzny o pseudonimie "Psychol", dokładniej to "Psychol-Raper", oczywiście pseudonim nie jest związany z moją osoba, ponieważ jestem osobą, cierpliwą, delikatną, wyrozumiałą, kreatywną, oryginalną, duszą towarzystwa. Tak więc pseudonim nie ma nic do rzeczy co do życia prywatnego, jest on używany jedynie w muzyce. To moja "wizytówka" rozpoznawalna, że po tym pseudonimie możesz wiedzieć, że to ja !

Ale teraz do konkretów.
Nigdy nie byłem sławny i nie mam zamiaru być, jest to dla zbyt irytujące być kim kogo wszyscy znają, wolę być jaki jestem i nie zmieniać się na nikogo innego.
W styczniu wydałem swój pierwszy utwór, który tylko przyciągnął same negatywne opinie nazywane m.i.n: "To jest ch****e !, To jest masakryczne, Katastrofa". Ale pewnego pięknego dnia, wszyscy zmienili zdanie gdy sobie tak nagrywałem i nagrywałem aż 2 albumy, aż przyszedł czas na 3 album, o dziwo wnet wszyscy zmienili o mnie zdanie, zaczęli mnie słuchać, doceniać teksty, zrozumieć to co chcę przekazać. Po prostu zacząłem tworzyć coś oryginalnego, coś prosto z serca, z życia wzięte.
Między innymi pojawił się mój pierwszy track z trzeciego albumu pt. "Wartość Serca". przykuł on uwagę wielu osób, został bardzo dobrze przyjęty przez grono słuchaczy, oraz innych.
Ale jeszcze bardziej przyciągnąłem ludzi do siebie po wydaniu utworu pt. "Kiedy nikt nie widzi", w skrócie opowiem o czym jest;
Utwór został napisany jak sama nazwa wskazuje, o zdradzie, braku zaufania, kłamstwie, zerwaniu kontaktu. Po prostu po tytule można spodziewać się ostrej historii , opowiadającej o dwojgu (historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce) kiedyś sobie zakochanych, dzieliła ich tylko roczna rozłąka, a przez ten rok wiele się zmieniło. On zakochany, czekał wiernie i tylko odliczał do momentu postania po rozłące z ukochaną. A dziewczyna ? Dziewczyna, nie przejmując się niczym udała się w "pogoń" za podrywaniem innych mężczyzn, aż doszło do sytuacji gdzie nastąpiła zdrada za plecami chłopaka. On nieświadomy niczego, dowiedział się o wszystkim po fakcie. Nie mogę wam więcej opowiedzieć, tego trzeba przesłuchać aby zrozumieć.

Z dnia na dzień i z nagrania na nagranie staję się lepszy nie tylko pod względem muzycznym ale także staję się z dnia na dzień lepszym człowiekiem, muzyka dodaje mi siły, dodaje chęć do życia, dlatego tworzę coś aby dzielić się tym z innymi, bo nigdy nie wiadomo kiedy nasza "świeca" zgaśnie.

Jak już wspominałem bardzo przykułem uwagę swoją na YouTube i wśród znajomych 2 utworami, niżej zapodam linki do nich na YouTube. Jeśli tam posiadacie konta, to byłoby mi ogromnie miło jeśli byście szczerze skomentowali, oraz oceniali. Mam także oficjalną stronę na Facebook`u, gdzie z dnia na dzień przybywa mi słuchaczy, a każdy z nich chwali mnie za to co tworzę, bo tworzę coś życiowego, prawdziwego.

Dodam jeszcze od siebie,że moje nagrania nie muszą się wam podobać pod względem zwrotek, ale przesłuchajcie chociaż dokładnie refrenów, bo to one najbardziej podbijają uszy moich słuchaczy, najbardziej polecam wam refren z nagrania "Kiedy nikt nie widzi" jest po prostu miazgą dla uszu, wszystkim się spodobało. Tak więc mam nadzieję,że i wam się spodoba.

To wszystko co chciałem wam powiedzieć oto link do nagrań oraz mojej oficjalnej strony:

Psychol - Wartość Serca [Prod. Petrus] -> http://www.youtube.com/watch?v=Zr1wUC40slc

Psychol - Kiedy nikt nie widzi [Prod. Wonszu & Petrus] -> http://www.youtube.com/watch?v=PJFDZd3lgik

Psychol-Raper Oficjalna strona młodego rapera z Opolszczyzny -> https://www.facebook.com/pages/Psychol-Raper/409193635833111

Życzę miłego słuchania oraz miłego dnia :).
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Marcin. (Psycholek)

sleepinthegardn
sleepinthegardn
  12 sierpnia 2013

wybacz że nie chciało mi się czytać :) alee ciekawe kawałki, bardzo dobra jakość, pomysł, masz niewkurzający głos ,
nagrywaj nagrywaj i może kiedyś uda Ci się wybić :)

EMIL3M
EMIL3M
  17 sierpnia 2013

Ziom potrenuj akcentowanie rymów. Często nie trafiasz w takty. Puść sobie bit. I nuć pod niego byle co. Np. bla bla tym la la rym da ka tynk. Takie nucenie. Głośniej i tym samym tonem poszczególne pary rymów. Bardzo cienkie akcentowanie u Ciebie. Wydaje się, że najpierw piszesz tekst, a potem ziomki klepią Ci bit. Producentów masz dobrych. To co robisz jesteś w stanie zrobić sto razy lepiej. Najpierw słuchaj pustego bitu. Jeśli wzbudzi on w Tobie jakieś emocje np. gniew, napisz coś gniewnego coś co Cię naprawdę irytuję. W Twoim głosie jedyne emocje jakie słyszę to niepewność. Nie bój się krzyknąć, zawyć czy cieszyć jak debil. Bo to są emocje. Twój utwór staje się w ten sposób bardziej atrakcyjny dla słuchacza. Posłuchaj jak to robią najlepsi. Nie jakieś pionki polskiej czołówki, a najlepsi amerykańscy raperzy. Jeśli piszesz już jakiś tekst staraj się używać skomplikowanych rymów im więcej rymów tym technicznie lepszy tekst. Spróbuj używać podwójnych rymów,potrójnych. Np. Ta głupia szmata pusta pi*da zdradzała mnie, gdy ja. nie mogłem być tam i jak takiej wierzyć nie chcę żyć Akcentując te końcówki tekst staje się o wiele bardziej atrakcyjniejszy dla ludzkiego ucha. Z tego powstaje druga linia melodyczna tzw. Flow. Bardzo ważny jest sposób i tempo wypowiadania tekstu. Im szybciej to robisz tym lepszy efekt oczywiście bez przesady. Spróbuj to np. zarapować kilka razy wolno. A potem zwiększ tempo dwukrotnie. Tempo Twojego flow nie musi być takie same jak tempo bitu. Możesz wyprzedzić bit co daje lepszy efekt. Wielu ludzi i początkujących raperów. Podkłada i akcentuje rymy na stopie. Najlepsi tworzą własną linię melodyczną, która idealnie się współgra ze Stopą w perkusji. Najlepszą metodą z mojego doświadczenia jest po prostu nucenie do bitu. A potem te nucenie pozamieniać w całe sylaby i słowa. Bardzo wiele musisz się jeszcze nauczyć ziom. Nie będę Ci tu o wszystkim pisał, bo musiałbym od podstaw zaczynać. Przeczytaj tę książkę: http://torrenttown.org/download-ebooks/123217-how-to-rap-the-art-and-science-of-the-hip-hop-mc.html jest po angielsku, ale możesz użyć translatora dzięki niej poznasz tajniki rymowania i nadrobisz braki. Książka ma z 300 stron, ale warto ją przeczytać.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.