Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  28 stycznia 2020 (pierwszy post)

Wirus WHO 2019-nCoV zabił już "81" osób.
U mnie w DE jest jeden przypadek w "Bawaria" ponoć jeden Niemiec zaraził się od obywatela z Chin który przyjechał do Niemiec do pracy.
Troszkę mam obawy, bo firma w której pracuję przyjmuję no stop nowe osoby, nawet z krajów Azjatyckich.

Jak myślicie, Koronawirus dotrze do Polski? Może słyszeliście już o jakimś zakażanie w PL?

HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  31 stycznia 2020

Onet nie posiada rzetelnych informacji. Nie wierzyłabym tego typu mediom tak jak TVNowi i TVP. W Polsce na razie dalej nie ma koronawirusa. Wszystkie przypadki jakie były i są do tej pory to podejrzenia i fałszywe alarmy. Jest za to kolejny przypadek w Niemczech i wprowadzono ogólny stan zagrożenia. Podobno dsisiaj i wczoraj była doba, gdy wirus zebrał największe żniwo. Najbliższe kilka dni będzie decydujących czy liczba zachorowań rzeczywiście zacznie spadać.









Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  31 stycznia 2020

Sprawdzałam aktualizacje odkąd poszłam wczoraj spać i macie to co wyżej. W Polsce nie ma koronawirusa, ale jest w Niemczech kolejny przypadek zachorowania. Miejmy nadzieję, że wirus nie przedostanie się do biedniejszych krajów i uda się go zahamować. A tymczasem nie przesadzajcie z telewizją i plotkarskimi portalami, bo one lubią nakręcać ludzką panikę. Rzetelne informacje na temat przebiegu działania wirusa znajdziecie na profilu ze screenów wyżej lub na jego profilu na fb



A tu macie ranking mediów względem rzetelności informacji, najchętniej czytanych.



Nie ma za co.

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  31 stycznia 2020

Ah. PIKIO też przeglądałam, akurat tam nie znajdziecie informacji o wirusie.

A jak widać Onet jest daleko w tyle za KiKŚ

Damian241
Damian241
  31 stycznia 2020

Podziękowania oraz wyróżnienia za włożony trud i pracę.

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  31 stycznia 2020
BTOmc
BTOmc: Owad Masz podstawy do obaw.

Teraz mam większe, w moim mieście gdzie mieszkam zdiagnozowano i potwierdzono jedno zakażenie tym wirusem.
HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  31 stycznia 2020
Owad
Owad: Teraz mam większe, w moim mieście gdzie mieszkam zdiagnozowano i potwierdzono jedno zakażenie tym wirusem.

Daj temu kilka dni, jeżeli szybko zareagowali to będzie dobrze i nie powinno rozprzestrzeniać się dalej. Strasznie pechowo się w tych Niemczech trafiło, ale nie zakładaj z góry najgorszego.
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  31 stycznia 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Daj temu kilka dni, jeżeli szybko zareagowali to będzie dobrze i nie powinno rozprzestrzeniać się dalej.

Bedę miał taką nadzieję. Tylko nie wiadomo czy już taka osoba nie zdążyła już kogoś zarazić.
HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  31 stycznia 2020
Owad
Owad: Tylko nie wiadomo czy już taka osoba nie zdążyła już kogoś zarazić.


No niewiadomo, ale już pisałam, nie tak łatwo się tym wirusem zarazić. Trzeba mieć nadzieję, że teraz będzie to powoli wygasać. Musimy te kilka dni zaczekać. Gdybanie i obawy nic nie zmienią.
Damian241
Damian241
  31 stycznia 2020

Nadzieja matką głupich. Masz się zarazić to i tak się zarazisz co komu pisane to nieuniknione

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  31 stycznia 2020


Najaktualniejsze. W Europie nie ma tragedii. Większość to azjaci.
Niemcy trochę wpadli pechowo, ale na razie nie ma co przesądzać.
Damian241
Damian241
  31 stycznia 2020

wg. google na grypę umiera do 650 tys,,,osób rocznie na całym świecie i nikt tak nie dramatyzuje. Mamy już świńska grypa, ptasia grypa, choroba szalonych krów, SARS to i będziemy mieli koronawirusa. Dajcie już spokój z tą propagandą bo naprawdę zachowujecie się z deka poj....ebanie niby młodzi ludzie a gorzej panikują jak te stare baby

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  31 stycznia 2020
Damian241
Damian241: wg. google na grypę umiera do 650 tys,,,osób rocznie na całym świecie i nikt tak nie dramatyzuje. Mamy już świńska grypa, ptasia grypa, choroba szalonych krów, SARS to i będziemy mieli koronawirusa. Dajcie już spokój z tą propagandą bo naprawdę zachowujecie się z deka poj....ebanie niby młodzi ludzie a gorzej panikują jak te stare baby

Jak czegoś człowiek nie rozumie to od razu propaganda..
Ty sam jesteś propaganda. Ludzie interesują się światem, mają prawo się czegoś obawiać i chcieć wiedzieć jak jest. Grunt to posiadać rzetelne informacje, a nie podkręcane dodatkowo.
Poza tym kto tu panikuje? Póki co to temat ma charakter głównie informacyjny, a to nieco różnica.
Dragon842
Dragon842
  31 stycznia 2020
Owad
Owad: Wirus WHO 2019-nCoV zabił już "81" osób. U mnie w DE jest jeden przypadek w "Bawaria" ponoć jeden Niemiec zaraził się od obywatela z Chin który przyjechał do Niemiec do pracy. Troszkę mam obawy, bo firma w której pracuję przyjmuję no stop nowe osoby, nawet z krajów Azjatyckich. Jak myślicie, Koronawirus dotrze do Polski? Może słyszeliście już o jakimś zakażanie w PL?

Strach ma wielkie oczy, myślę że do Polski nie dotrze
Damian241
Damian241
  31 stycznia 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Jak czegoś człowiek nie rozumie to od razu propaganda..


A komu ty tu w ogóle tak usilnie tłumaczysz. Chyba jedynie sama sobie, bo jakoś nie widzę żeby ktoś inny wnikał w to tak bardzo jak robisz to ty. Ochłoń trochę, bo za mocno się wczułaś w rolę matki Teresy i jeszcze na głowę ci to dziecko siądzie.

UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Ludzie interesują się światem, mają prawo się czegoś obawiać i chcieć wiedzieć jak jest. Grunt to posiadać rzetelne informacje, a nie podkręcane dodatkowo.


I ty je masz? Przestań dzieciaku, ssiesz wszystko z fejsa i z innych takich fake newsów, przekłamań, niedomówień pisanych przez jakiegoś pijanego krętacza i tym się szczycisz. Takie korzystanie z artykułów prasowych na dany temat może być zdradliwe, bo zazwyczaj oni pisząc to, pomijają ważne i istotne szczegóły, przeinaczają fakty aby ich artykuł lub informacja miała konkretny wydźwięk z korzyścią dla nich. Źródło oficjalne, to źródło pochodzące bezpośrednio od danej instytucji, albo organizacji, a informacja pochodząca z miejsca, które tę informację wydało. I nie jest tym fotka pl moja droga. Wybacz, lecz ja tobie nie wierzę, nie wierzę w to co ty tu wypisujesz, ponieważ jesteś niewiarygodnym źródłem informacji, a poza tym nie masz żadnych kompetencji zawodowych w tej dziedzinie, żeby takowe info w ogóle publicznie ogłaszać innym.
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  1 lutego 2020

Kolego Ciebie coś chyba za mocno ponosi ostatnio. Skoro ktoś założył temat to po to, że chce wiedzieć. Jak masz problem z wyszukiwaniem informacji to Twoja sprawa, serio. A ludziom daj spokój. Jakbyś nie zauważył to nie tylko ja tu się wypowiadam. Jeżeli nie odpowiada Ci temat to nikt na siłę Cię tu nie trzyma. A póki co zalecam wrócić się do szkoły i przypomnieć sobie na czym polega dyskusja. Jakbyś nie zauważył to screeny wrzucam tylko z jednego źródła. Jeżeli lubisz siedzieć w "bezpiecznej" bańce to sobie siedź, ale nie wszyscy chcą i nie wymagaj tego od nich. Mi wierzyć nie musisz, kto będzie chciał i będzie miał na tyle rozumu to ślepo w to wierzył nie będzie (i dobrze) tylko to sobie sprawdzi. Po to podaje źródła, a nie siedzę cicho na temat skąd swoją wiedzę czerpię. Wystarczyło trochę wysiłku i taką samą byś posiadał, ale lepiej siedzieć na dupie i narzekać, że ktoś coś robi. xd Skończyłam na ten moment dyskusję z Tobą. Nie wnosisz do niej nic nowego.
A jeśli testujesz moją cierpliwość, to powodzenia. :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.