| Fotka.com
MiloscBoga
MiloscBoga
  25 November 2017 (pierwszy post)

Dziś chciałbym wrócić do tego pytania przez porozmawianie trochę o sprawie równowagi między energią męską a kobiecą w tobie.

Każda dusza ma prawo do kontaktu z zarówno męską jak i żeńską energią. W gruncie rzeczy, męska energia ma wiele wspólnego z aspektem objawiania się pozornie, w materialnym świecie. Męska energia jest powiązana ze skupieniem, wnikliwością i mocą, by działać. To umożliwia ci zablokowanie byciem „Ja” w czystych granicach. Kobieca energia jest skłonna naturalnie zwracać się do wewnątrz, do wewnętrznego wymiaru rzeczy. To jest powiązane z uczuciem, natchnieniem i wykraczaniem poza granice “Ty”, łączenie się z innymi. Kobieca energia jest płynna i chłonna, a kiedy jest połączona z męską energią, wywołuje to najwyższy aspekt inwencji twórczej. Równowaga między tymi dwoma umożliwia ci uświadomienie sobie swego najsilniejszego potencjału.

Kobieca energia jest poniekąd energią z nie zamanifestowanego królestwo potencjału. Jest również źródłem prawdziwego natchnienia – gorących pragnień, które rodzą się z twojej duszy. Twoja kobieca energia jest mostem do twojej duszy. Twoja dusza jest pozbawiona formy. Właśnie poczuj to. W tym momencie doświadczasz siebie jako posiadającego ciało, które umożliwia ci bycie częścią tej rzeczywistości. Masz oczy, ręce i ty jesteś albo mężczyzną albo kobietą. Ale możesz czuć też, że są to teraz twoje części, ale to nie jest wszystko, kim jesteś. Jesteś tym, który posiada ciało, formę. Tchniesz życie w nie od wewnątrz. Ale ty, w twojej istocie, jesteś bez formy, jesteś niczym niezmąconą świadomością, jeden i niepodzielony. Poczuj wolność i tą błogość! Czuj jak ty, jak świadomość, są zupełnie niezależne od twojego ciała i możesz swobodnie wybierać bycie częścią tej rzeczywistości przez chwilę.

Chwilowo połączyłeś się ze swoim ciałem z ważnej przyczyny. Jesteś tu, ponieważ chcesz być tu. Płynna, chłonna żeńska energia chciała wejść do tańca z męską energią skupienia i mocy. Męska energia umożliwia duszy wejście i doświadczanie tej konkretnej rzeczywistości fizycznej. To pomaga duszy wyrazić się twórczo w tym szczególnym królestwie ziemi. Rodzaj męski i rodzaj żeński, energie te są podstawowymi częściami składowymi tworzenia, a jeśli obydwie bawią się razem w pokoju i radości, one wywołują piękno i satysfakcję.

Jednakże, w wielu z was rodzaj męski i rodzaj żeński stały się sztucznie podzielone i nie współpracują za dobrze razem. Mniej więcej, możesz też mieć zbyt dużo męskiej energii albo zbyt dużo kobiecej energii. Jeśli jest nadmiar męskiej energii, kobieca energia zostaje powstrzymana i jest zbyt dużo nacisku kładzionego na świat zewnętrzny, na zostanie zauważonym i docenionym przez innych. Jesteś odcięty od energii swojej duszy, żywego przepływu uczuć i emocji, które ciągle próbują powiedzieć ci, czego chcesz i naprawdę potrzebujesz. Jeśli identyfikujesz się za bardzo z męską energią, próbujesz nadrabiać straty w oczekiwaniach i żądaniach od świata zewnętrznego. W gruncie rzeczy, z determinacją zdążasz do celu przez brak pewności siebie, i próbujesz załatwić ten brak pewności siebie przez zmuszanie się do spełniania standardów nie twoich własnych. Nie czujesz się naprawdę bezpieczny i kształtowany przez twoją kobiecą energię i starasz się odnaleźć poczucie bezpieczeństwa przez bycie ambitnym i kontrolującym. Wszystko to czyni cię bardzo zależnym od tego, co inni myślą, czują i robią. Odłączony od twoich wewnętrznych wskazówek jedynych w swoim rodzaju, ulegasz pełnemu niepokoju ego, które ciągle chce uznania i potrzebuje panować przez cały czas. To przedstawia błędny wizerunek mocy, która dusi duszę.

Ludzie, którzy mają przewagę męskiej energii obawiają się kapitulacji przed bezkształtną, płynną naturą kobiecej energii. W waszym społeczeństwie, jako całości, jest przewaga męskiej energii, ten strach jest oczywisty w fakcie, że ludzie są znerwicowani przez cały czas. Oni ledwie znajdują trochę czasu dla siebie, przeżytego swobodnie, bez celu. Wszystko wydaje się zmuszone być uporządkowanym i zaplanowanym, z prawie nałogową wydajnością. Również, kiedy ty zajmujesz się czymś, co czujesz naprawdę, chciałbyś dokonać jakichś zmian w twoim życiu, chcesz działać natychmiast. Często działasz nie dając sobie dość czasu, aby pomysł albo cel rósł i rozwijał się, i stopniowo był wchłonięty do twojej rzeczywistości. To jest tak naturalny proces. Wewnętrzne dynamiczności, które są wprawiane w ruch jak tylko wyrażacie swój zamiar by zrobić coś, albo otrzymać coś, zachodzą w naturalnym rytmie, którego nie możesz forsować czy kontrolować. Z powodu dominującej żeńskiej energii albo odłączonej męskiej energii jesteś skłonny myśleć i martwić się o wiele za bardzo. Twoje myśli podskakują jak szalone. To wywołuje ogólny niepokój, poczucie pustki i brak natchnienia w twoim życiu. Niespecjalnie ufacie swojej kobiecej energii. Ona wydaje się podążać w całkowicie różnym kierunku niż chcesz. Twoje uczucia każą ci na przykład puścić rzeczy, wziąć czas dla siebie, i komunikować bardziej otwarcie z innymi. W pewnym punkcie, nie będziesz mógł już dłużej ignorować tego przekazu swojej duszy. Jeśli próbujesz żyć wyłącznie w męskiej energii, zmierzasz ku kryzysowi w jakiejś formie, czy to jest choroba czy jakaś inna niewygoda. Ten kryzys zasadniczo będzie okazją, by znaleźć nową równowagę między męskim a żeńskim w twoim życiu.

Co zdarza się, gdy kobieca energia staje się przeważająca i nie wystarczająco połączona z energią męską? W przeciwieństwie do mocnej i dominującej miłości własnej, zaprowadzi do słabego i chwiejnego ego. Przewaga energii kobiecej oznacza, że bierzesz „zbyt wiele” na siebie. Reagujesz na energie innych ludzi w bardzo wrażliwy sposób. To wymaga stanowczego powiedzenia „nie” i umieścić czyste granice wokół siebie, ponieważ męska energia zabierania twojej własnej przestrzeni nie wygląda na dostępną dla ciebie. To jest konieczne, by wiedzieć czego chcesz, ponieważ łatwo zostajesz pociągnięty przez nastroje i pragnienia innych ludzi. Posiadanie przewagi kobiecej energii oznacza, że wczuwasz się w sytuację i że łatwo ci zrozumieć co inni ludzie czują. Potrafisz również iść w głąb swoich własnych uczuć i nastrojów, ale czujesz, że nie potrafisz naprawdę wyrażać siebie emocjonalnie i twórczo na świecie. Masz niewystarczający dostęp do męskich energii śmiałości, stawania w obronie siebie i czucia się zrównoważonym i skupionym. Kobieca energia, która jest z natury płynna i chłonna, potrzebuje zostać przymocowana do “Ja” dobrze zdefiniowanego. To jest to, co męska energia może jej dać, jeśli żeńska część jest skłonna do zaufania i pozwolenia, odejść od strachu przed byciem oddzielnym “Ja”, ze swoimi własnymi potrzebami i czystymi granicami.
Przed kobiecą energią jest strach w wielu ludziach, specjalnie w kobietach, ponieważ kobiety są uczone, że to jest dobra rzecz być wrażliwą, słodką i uległą, podczas gdy mężczyzn uczą, że właściwe jest być nieustępliwym i ambitnym. Jeśli jednak oni nie rozwijają tej męskiej umiejętności bycia zrównoważonym z żeńską, ich twórcza energia zostanie strwoniona i pofragmentowana.
Ich energia duszy nie zostanie wystarczająco wyrażona i to tworzy smutek w duszy, powoduje melancholię i depresję.

Ta era prosi o ponownie zrównoważenie energii męskiej i kobiecej energii. Należy zdawać sobie sprawę, że żeńska jest poniekąd podstawową albo główną. Nie mówię tego w znaczeniu “niższa” albo “wyższa”. Rodzaj żeński i rodzaj męski odpowiadają sobie jak reprezentowany w symbolu jin-jang: obydwie są jednakowe i uzupełniające. Ale kobieca energia w tobie jest mostem do twojej duszy, twojej bezkształtnej istoty. Przez łączenie z twoim żeńskim aspektem, otwierasz siebie na swoje najgłębsze natchnienia i nawiązujesz kontakt ze swoim celem bycia tu.

Właśnie wyobrażaj sobie, że teraz łączysz się ze swoją kobiecą energią. Wyobrażaj sobie, że ona siedzi w twoim sercu. Czuj miękką, ciepłą energię w twoim sercu, która jest bardzo znajoma, bardzo bliska temu, kim jesteś. Czuj tą energię w twoim sercu i teraz wyobraź sobie, że ona otwiera drugą stronę twojego serca. Stamtąd ona łączy się ze światłem, światłem Źródła, światłem twojej duszy. Spróbuj poczuć to przez moment. Może widzisz to jako anioły, to nie jest ważne co widzisz. Właśnie możesz poczuć obecność miłości, ogromne poparcie, obecność Domu. Tak łączysz się z energią swojej duszy. Właśnie odkryłeś lekkość i światło tej energii. To wchodzi do twojego serca i teraz możesz zauważać jak blisko ciebie jesteśmy w rzeczywistości. My z innej strony jesteśmy częścią rzeczywistości, która biegnie na wskroś twojej. Jesteś częścią w rzeczywistości, tej innej aktualnej rzeczywistości teraz. Twoje większe albo wyższe własne ja, jest tam teraz, podczas kiedy łączysz się z nim, wtedy to łączy się z tobą na ziemi.

Teraz wyobraź sobie, że przychodzisz z wizytą do męskiej energii w twoim środku. Prosisz tę energię, by pomogła ci połączyć twoją energię serca w pełni do rzeczywistości ziemi. Czuj łagodnie i łatwo, jak siła męskiej energii wpłynęła do twoich ramion i nóg. To stwarza jasność w twoim wnętrzu, zaufanie do własnego ja i skupienie. Czujesz jak to przymocowuje twoją energię serca do twojego ciała i do ziemi. Męska energia daje ci jakość odwagi, wnikliwości i stabilności. Zdawaj sobie sprawę, że twój męski aspekt uwielbia łączyć się z żeńskim aspektem w taki oto sposób. On chce służyć kobiecej energii, umożliwić energii duszy ucieleśnić to szybko. Chroniona i okrywana przez męską energię, kobieca energia czuje się niezagrożona i radosna. Czuj jak niebo i ziemia łączą się w środku ciebie.

Idziemy trochę dalej w naszej wewnętrznej podróży. Wyobraź sobie, że teraz przechodzisz przez piękny las. Niebo jest błękitne. Jest jesień i drzewa zaczynają tracić liście. Słońce jest wciąż jeszcze ciepłe na twojej skórze. Lubisz spacerować tam i po chwili zauważasz miłe miejsce, by usiąść na moment. Może jest ławka albo pieniek pod drzewem. Siadasz i cichniesz. Wdychasz świadomie i puszczasz jakiekolwiek napięcia czujesz w swoim ciele. Czujesz jak ziemia łączy się z tobą. Stajesz się spokojny i czujesz spokój wewnątrz. Z oddali słyszysz brzmienie radosnych głosów dzieci w powietrzu. To przenosi cię i sprawia, że uśmiechasz się. Zauważasz, że dwoje dzieci podchodzi do ciebie. Oni są chłopcem i dziewczyną. I one podchodzą do ciebie w określony sposób, ponieważ one chcą ci coś dać.

Teraz stoją obok ciebie i ich twarze wyglądają szczęśliwe i beztroskie. Zbliża się do ciebie dziewczyna i daje ci coś. To może być jakaś rzecz, ale nie musi być. Ona może po prostu promieniować czymś przez swoją obecność albo spojrzenie, przypominając ci coś. O czym ona ci przypomina? Jaką jakość ona wprawia w wibrację zaglądając ci w oczy? To, co ona daje ci energetycznie jest ważniejsze niż to, co ona podaje ci fizycznie. Przyjmij jej energię i podziękuj jej. Wtedy zaproś ją by usiadła obok ciebie, po twojej lewej stronie. Teraz skupiasz się na chłopcu, który również chce ci coś dać. Patrzysz na niego i przyjmujesz jego prezent. To może być symbol, przedmiot albo dotknięcie, może po prostu on dotyka ciebie i wiesz. Czujesz jego wiadomość i bierzesz ją od niego. Podziękuj mu i zaproś, by usiadł przy twojej prawej stronie.

Czuj jak te dzieci są częścią ciebie. One mają zawsze u twego boku przypominać ci kim jesteś. Ich oryginalne jakości należą do ciebie. Teraz weź je na ręce, trzymaj w swoich ramionach, na swoich kolanach, i pozwalaj wszystkiemu, co w środku ciebie czuje się staro i nieświeżo, aby się rozproszyło. Strach, niepokój, ciemność, właśnie wyobrażaj sobie jak ziemia otwiera się i zabiera to od ciebie. To staje się neutralne w jej wnętrzu. Pozostawia nową i świeżą energię dzieci, która przekracza granicę twojego pola energetycznego i przywraca ci twoją radość życia, twój dziecinny zmysł magii i ufności. Gdy wrócimy za chwilę z powrotem, nie musisz puszczać tych dzieci. One są częścią ciebie i one utrzymują przy życiu twoją oryginalną pasję. Kiedykolwiek poczujesz się napięty, niewygodnie, czy niezadowolony, możesz połączyć się z tymi dziećmi. One pozwolą poznać ci, jak możesz ponownie zrównoważyć się. Kiedy wejdziesz do tego lasu jeszcze raz, albo wybierzesz jakiekolwiek inne miejsce, które wolisz, możesz zobaczyć właśnie dziewczynę albo właśnie chłopca chcącego przemówić do ciebie tym razem. Ufaj wszystkiemu, co twoja wyobraźnia ci przedstawia. Właśnie utrzymuj lekkość i swawolę. To nie powinno być poważnym ćwiczeniem. To jest radosna gra. To jest sposób łączenia z mocnymi energiami kobiety i mężczyzny, podstawowymi wewnątrz ciebie.

Tym całym działaniem możesz stworzyć nową równowagę między tymi dwiema energiami, które zostały tak wyobcowane i źle zrozumiane w twoim społeczeństwie. Kiedy ponownie połączysz je obie i odtworzysz tę równowagę wewnątrz, promieniujesz tym na zewnątrz do innych i pomagasz zapalić iskierkę i pełniejszą świadomość miłości na ziemi. Dziękujemy ci za to. Kochamy cię bardzo.

MiloscBoga
MiloscBoga
  25 November 2017

Jezeli odczuwasz samotnosc zwiazaną z brakiem drugiej połowki, najpierw zharmonizuj te dwie energie w sobie?! :) ;)

Pustelnik
Pustelnik
  25 November 2017

Nie chce mi sie tego xzytac ale dlaczego stara moderacja zyje i nie zgnila

DesertAssassin
DesertAssassin
  25 November 2017

Nie mam wewnętrznej dziewczynki.

MiloscBoga
MiloscBoga
  25 November 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mam wewnętrznej dziewczynki.

Kazdy ma, to ze grasz meską role nie znaczy ze nie zawierasz w sobie całosci :)
Pustelnik
Pustelnik
  25 November 2017

Gorzej ze gra. meska polyline

MiloscBoga
MiloscBoga
  25 November 2017

Ja Jestem własnie zwie sie harmonijna całosc, czyli rownowaga aspektu wnetrza i zewnetrza, dziewczynki i chłopca, role chłopca grasz dla zabawy, ale rola ta jest odgrywana w harmoni jezeli na głebszym duchowym poziomie nie poniza sie zadnego aspektu siebie, czyli całosci JA JESTEM gdzie JA jest czescią Meską, A JESTEM jest aspektem zenskim, Dla tego Jezus tak czesto wypowiadał te cenne słowa JA JESTEM to sugerowało jednosc całosci d83dde0a

DesertAssassin
DesertAssassin
  25 November 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Kazdy ma

Nie. Dziewczynki są zUe. Ja nie jestem zły.
Pustelnik
Pustelnik
  25 November 2017

Ale na fotce wsrod lewactwa wiara i symbole narodowe nic nie znacza

MiloscBoga
MiloscBoga
  25 November 2017

Jestem otwiera sie w tu i teraz, neutralnosci i to poprzez jestem rozpoznaje sie gre JA. Jestem jak by przenikało wszystkie Ja i z Jestem przychodzi głebokie rozpoznanie tego co gra kazdego indywidualne Ja, gre ja (role osobowosci) mozna nazwac aspektem iluzji d83dde0a

MiloscBoga
MiloscBoga
  25 November 2017

Czyli najwyzsza jest obecnosc (jestem) ona obejmuje wszystkie gry JA (role osobowosci) Kiedy sie wyciszasz, jestes w tu i teraz, neutralnosci, dostrajasz sie do widzenia wewnetrznego całosci, bo Jestem jest jak by ponad grami Ja (iluzjami) d83dde0a

MiloscBoga
MiloscBoga
  25 November 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczynki są zUe. Ja nie jestem zły.

to teraz cos powiem, z natury to facet zawsze powinien byc tym złym, bo jego naturą jest zewnetrze, piekło i demony tez są na zewnątrz, czyli meską naturą jest ciemnosc, a kobiecą swiatłosc d83dde09 tez mi czasem nie chce sie w to wierzyc ale niestety tak jest d83dde02
MiloscBoga
MiloscBoga
  25 November 2017

choc teraz kobiety są bardziej na zewnatrz niz mezczyzni, kobiety przejawiają wiecej energi meskiej niz mezczyzni, a powinno byc odwrotnie d83dde09

MiloscBoga
MiloscBoga
  25 November 2017

nadszedł czas prostowania tych drog d83dde0a

MiloscBoga
MiloscBoga
  25 November 2017

tak ze faministki są tymi co zagubiły sie na zewnatrz (czyli stały sie bardziej meskie niz kobiece) naturą kobiety jest byc kochającą i cierpliwą, one swoją łagodnoscią powinny gasic ognistą meską energie, jezeli mezczyzni i kobiety zharmonizują swoją nature, czyli mezczyzni staną sie bardziej sercowi, a kobiety powrocą do swej pierwotnej energi, wtedy nie bedzie wojen na ziemi d83dde0a

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.