Memory
Memory
  27 lipca 2017 (pierwszy post)

W jakim wieku i jaka byla Twoja reakcja? d83dde12

Sarna
Sarna
  27 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: W jakim wieku i jaka byla Twoja reakcja?


Nie mam siwków, moja mam nawet ich nie ma, to chyba genetyczne, moja babcia dopiero zaczęła siwieć po 70-tce a niektóre moje koleżanki pierwsze siwki miały w wieku 20 lat.
Memory
Memory
  27 lipca 2017

Ciekawostka z guuuugla "Jeśli chcesz zatrzymać szybkie siwienie włosów musisz przede wszystkim zadbać o właściwą dietę. W codziennym menu powinny się znaleźć produkty z pszenicy: pieczywo i makarony z nieoczyszczanej mąki, płatki, kiełki i zarodki. Często jedz płatki żytnie, jęczmienne i owsiane (te ostatnie nie częściej niż raz w tygodniu), a także ryż brązowy i dziki.

Bezwzględnie zrezygnuj z rafinowanego cukru, który przyspiesza proces siwienia. Możesz jeść niewielkie ilości cukru brązowego, i w nieco większych ilościach melasę i miód.

Codziennie jedz przynajmniej 5 różnych warzyw. Najbardziej zalecane są pomidory, kalafior, rzepa, kapusta, seler, koper, cukinia, patisony, pietruszka, buraki i szparagi. Nie używaj octu spirytusowego ani oczyszczanej soli i alkoholu.

Dwa razy w tygodniu wypijaj pół szklanki drożdży piwnych. Także dwa razy w tygodniu pij napar wzmagający wydzielanie barwnika : 1 łyżkę ziela serdecznika i pół łyżki skrzypu zalej szklanką wrzątku, zaparzaj pod przykryciem 10 minut. Przecedź, wypij przed posiłkiem. Napar nie tylko przeciwdziała siwieniu; jest też zalecany w nerwicy serca. Łagodzi dolegliwości związane z okresem przekwitania.

Dwa razy w tygodniu rób także okłady na włosy. Cztery łyżki kwiatów nagietka zalej niewielką ilością zimnej wody, gotuj 20 minut. Przestudź, wetrzyj we włosy. Spłucz po 30 minutach. Nie wystawiaj się na ostre słońce. Chroń zawsze głowę kapeluszem albo chustką.

Koniecznie znajdź czas na relaks. Siwieniu sprzyjają stresy i nerwowy tryb życia. Postaraj się codziennie znaleźć 20 minut dla siebie : połóż połóż się w słabo oświetlonym pomieszczeniu i posłuchaj łagodnej muzyki. Wcześniej rozpyl olejek z melisy lub sandałowy. Leżąc, staraj się o niczym nie myśleć. Posiłki jedz regularnie, o ustalonych porach."

Sarna
Sarna
  27 lipca 2017

Za co ban? wtf?

Piixiie
Posty: 3283 (po ~73 znaków)
Reputacja: -78 | BluzgometrTM: 56
Piixiie
  27 lipca 2017

W wieku 33 lat nie posiadam...jeszcze :)

Yes,we can!
mrukowski
mrukowski
  27 lipca 2017

18 lat. Ale zanim osiwieje do końca, to prędzej wyłysieje.

Adrian3303
Posty: 394 (po ~158 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 4
Adrian3303
  27 lipca 2017

Ja wyłysieję jeszcze przed pierwszym siwym włosem :D

fristajla
Posty: 492 (po ~121 znaków)
Reputacja: -108 | BluzgometrTM: 5
fristajla
  27 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: W jakim wieku i jaka byla Twoja reakcja?


Chyba jeszcze nie mam siwych włosów , kto wie może niedługo zostanę blondynem ;D

Daj mi powód, bym się podniósł,nBy być skwielem podaj powód mi

GRADEK83
GRADEK83
  28 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: W jakim wieku i jaka byla Twoja reakcja?

Reakcja była odruchowa po pęsetę po wydarciu zrobiło mi się żal i już tego nie robię... czasu nie zatrzymam ...

Sarna
Sarna: Nie mam siwków

U blondynek nie ma :D nie no w wojsku jak byłem to był z nami chłopak cały siwy każdy myślał że to jakiś stary żołnierz ale okazało się że miał 23lata i już cały siwy był czyli pewnie coś z genami... lecz bywa czasem tak że jakas trauma stres wielkie obciążenie psychiczne też może spowodować że człowiek siwieje .
Piixiie
Piixiie: W wieku 33 lat nie posiadam...jeszcze :)

Ile ja zawsze myślałem że ty gówniara siksa :O :D
irbit
irbit
  28 lipca 2017

hmm pół brody mam w siwkach ... a włosy no parę się znajdzie. Chyba od 25 roku życia

GRADEK83
GRADEK83
  28 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawostka z guuuugla "

No Beatka po takiej twojej diecie to na pewno idzie osiwieć :ziober2:
CuteNinja
CuteNinja
  28 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: W jakim wieku i jaka byla Twoja reakcja?

Miałam 27 lat. Miałam dużo stresu w tamtym okresie, więc nie przejęłam się za bardzo. Są większe tragedie d83dde0f
fristajla
Posty: 492 (po ~121 znaków)
Reputacja: -108 | BluzgometrTM: 5
fristajla
  28 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Miałam 27 lat. Miałam dużo stresu w tamtym okresie, więc nie przejęłam się za bardzo. Są większe tragedie

No to mamy kolejną blondynkę ;D

Daj mi powód, bym się podniósł,nBy być skwielem podaj powód mi

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  28 lipca 2017

To było w okolicach gimnazjum, wyrwany i zapomniany. Od czasu do czasu się pojawiają, ale kończą zawsze tak samo.

Podejmujesz wyzwanie?
citek83
Posty: 790 (po ~133 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 8
citek83
  28 lipca 2017

poziom kortyzolu przyspiesza ogólne starzenie się organizmu jest tak zwanym hormonem stresu jak ktoś ma go w nadmiarze tez szybciej się siwe włosy pojawią, sprzyja siwieniu życie w stresie nie bez znaczenie są także uwarunkowania genetyczne nabyte od przodków i nie będzie mieć się na to wpływu ,tak jak np na łysienie ,choroby nowotworowe i masę innych niechcianych dolegliwości,chorób,.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.