BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  3 lipca 2017 (pierwszy post)

Dla jaj komentarze zaczynamy od " Moja ocena tego jest taka.... " :D

RedRiding1978
RedRiding1978
  3 lipca 2017
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Moja ocena tego jest taka.... " :D


Cytat z rodowitego "slunzoka" Mariusza Maxa Kolonko :) Lubię go słuchać. Nie bajdurzy, nie ubarwia zbędnymi opowieściami, konkretny i treściwy facet, chociaż jego przeszłość.... i bliskie związki osobami blisko związanymi z postkomuną, trochę kładzie się cieniem na jego obiektywiźmie
RedRiding1978
RedRiding1978
  3 lipca 2017

Przede wszystkim, bardzo inteligentny facet, potrafiący w prosty i zrozumiały dla większości sposób, przekazać swoją wiedzę. Szkoda, że tak mało go w naszej "narodowej" tv

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  3 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Przede wszystkim, bardzo inteligentny facet, potrafiący w prosty i zrozumiały dla większości sposób, przekazać swoją wiedzę. Szkoda, że tak mało go w naszej "narodowej" tv


Tak, ale to nie o nim mowa
RedRiding1978
RedRiding1978
  3 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Wiem o czym mowa i moja ocena tego jest taka, że Polska jest zbyt bogatym i poważnym, prężnie rozwijającym się krajem, by móc ją bagatelizować. Jest również poważnym odbiorcą sporej ilości towarów, a głównie gazu( polityka energetyczna), by nie pokusić się o próbę współpracy z nami. Poza tym jednym z niewielu krajów które przeznaczają 2 pkb na zbrojenia, a to kolejny rynek który ma wpływ na rozwój w tym regionie. Inne kraje, ogarnięte falą uchodźców, którym muszą płacić bajońskie kwoty, powoli zwalniają w rozwoju, a Polska jako jedyny kraj "środka" zaczyna prężnie się rozwijać. Nie twierdzę, że ma to same plusy, bo tutaj główną rolę odgrywa biznes, ale przy obecnym kursie Europy i UE, może się to okazać zbawienne w skutkach. Na wujka "niedźwiedzia" liczyć nie możemy, a nawet należy go postrzegać jako realne zagrożenie dla naszej suwerenności (nie tylko energetycznej co już pokazał) ale również państwowej. Myślę że to good sojusznik jak na te czasy. Nasze położenie zmusza nas do tego by dbać o interesy i przeciąć szlaki wszystkich mocarstw. Nie możemy sobie pozwolić na utratę tak poważnego sojusznika, bo kolejnej takiej szansy możemy już nie mieć

RedRiding1978
RedRiding1978
  3 lipca 2017

Wujek Sam to biznesmen, a w biznesie sentymentów brak. Liczy się czysty zysk i kasa dla obu stron. "Miłość" i braterstwo schodzi wtedy na plan dalszy. Nie ma się co oszukiwać, że możemy liczyć na coś więcej

BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  3 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Wujek Sam to biznesmen

i kłamca, obiecał zniesienie wiz dla Polaków, no i dupa blada, wizy nadal obowiązują
jest niewiarygodny, robienie z gęby dupy nie dodaje mu splędoru

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma się co oszukiwać, że możemy liczyć na coś więcej

jako mięso armatnie na pewno nas pokochają

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  3 lipca 2017

"bydziem" w ich imieniu wprowadzać "dymokrację, oni dobrze wiedzą jak dymać innych, zwł. jeżeli chodzi o złoża

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  3 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Polska jest zbyt bogatym i poważnym, prężnie rozwijającym się krajem, by móc ją bagatelizować

Lodzia to nie pora na dobranockę, bajki opowiadaj głupszym od siebie,
Polska powinna wykorzystać jako atut swoje centralne położenie w Europie,
ale znając naszą mentalność będzie 2 Polaków, a 3 zdania i każdy będzie chciał rządzić tylko słuchać nie będzie komu,
niestety, nie jesteśmy narodem zdyscyplinowanym i słabo wyciągamy wnioski z porażek,
jednoczymy się fantastycznie dopiero w chwili zagrożenia

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

RedRiding1978
RedRiding1978
  3 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

buhaha-ha zdanie takich jak ty na ten temat znam:) Znałam je również wtedy, kiedy NATO przesuwało swoje bazy. Dopiero co wyliście bo jesteśmy marginalizowani, teraz nie podoba wam się to że jednak to nieprawda i marginalizowane są Niemcy i Francja?! Wszak nie zapominajmy jak wujek Sam potraktował ciotkę Makrelę w Waszyngtonie :)

RedRiding1978
RedRiding1978
  3 lipca 2017

Islamiści dawno je zjadły i wydaliły. Co zostało dla rdzennych mieszkańców?! Shit do posprzątania

RedRiding1978
RedRiding1978
  3 lipca 2017

Omija Makrelę, omija żabojadów(chociaż to ich konsulaty zabiegaja o widzenie) i ląduje u nas. To sa mld dolarów które każda ze stron może na tej wizycie zyskać a kraje ościenne stracić.Nie zapominaj, ze 60% rynku zbytu na samochody Makreli, to są rynki wujka Sama. Jak on nałoży na nią embargo za Gazprom, to Makrela będzie cieniutko "śpiwać"

RedRiding1978
RedRiding1978
  3 lipca 2017
BabaxJaga
BabaxJaga: jednoczymy się fantastycznie dopiero w chwili zagrożenia


I komu te bajeczki? Jednoczymy się z kim?! Z tymi mln co są za granicami, bo przecież emigracja, to szansa? Czy jednoczymy się z tą armią w rozsypce która mieściła się na stadionie 10 lecia?! A może łączymy się za pośrednictwem tych sprzedanych łączy, bo nawet to przehandlowali za łapówy, by żyło się lepiej, ale tylko im?! Z kim i czym się łączymy?! A może przy pomocy tvn i wyborczej którego kapitał jest rosyjski?!
RedRiding1978
RedRiding1978
  3 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
BabaxJaga
BabaxJaga: i kłamca, obiecał zniesienie wiz dla Polaków, no i dupa blada, wizy nadal obowiązują jest niewiarygodny, robienie z gęby dupy nie dodaje mu splędoru


Tak jak i tobie. Ale cuś chyba nie w temacie jesteś, bo projekt zniesienia wiz dla Polaków jest w senacie/kongresie i nie tylko ten, ale podobny który może nałożyć wizy dla krajów sprzyjających islamistom jako kraje ryzykowne pod względem terrorystycznym. O tym też kiedyś wspomniałam, że najpierw naściągają islamistów, a później jako kraje im sprzyjające i stanowiące zagrożenie wysadzą ich w kosmos i to się właśnie dzieje
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  3 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Moja ocena tego jest taka :

BabaxJaga
BabaxJaga: RedRiding1978: Polska jest zbyt bogatym i poważnym, prężnie rozwijającym się krajem, by móc ją bagatelizować Lodzia to nie pora na dobranockę, bajki opowiadaj głupszym od siebie, Polska powinna wykorzystać jako atut swoje centralne położenie w Europie, ale znając naszą mentalność będzie 2 Polaków, a 3 zdania i każdy będzie chciał rządzić tylko słuchać nie będzie komu, niestety, nie jesteśmy narodem zdyscyplinowanym i słabo wyciągamy wnioski z porażek, jednoczymy się fantastycznie dopiero w chwili zagrożenia


RedRiding1978 Ja rozumiem że to była ironia z tym zbyt bogatym i powaznym, preznie rozwijajacym sie krajem :)))))
No chyba ze taka wielka emigracja jest wynikiem bogactwa kraju :))

Wizy? Cale moje życie o tym słysze :D:D To takie samo pieprzenie jak pieprzenie polityków ze w polsce jest dobrze :)

Jestem za uniezaleznieniem sie od dostaw gazu z Rosji ale przeciwko z robienia z Polski pola bitewnego. Amerykance nie walcza na swojej ziemi.

Polska powinna wykorzystac swoje polozenie i doic wszystkich na lewo i prawo. Wszystkie tranzyty powinny isc przez polske. Infrastruktura powinna byc priorytetem. Cla i oplaty badz układy w zamian za przesył towarów przez nasza ziemie - To przynosi dochód. Dochód inwestowany po częsci w obronnosc. Silna pozycja w regionie sprawi umocnienie zwiazków w grupie wyszechradzkiej co moze doprowadzic do zawarcia pewnego rodzaju unii - wtedy bedziemy bardzo powaznym przeciwnikiem.
Nasi sąsiedzi to doskonale wiedza ze słaba polska to pokorna polska, a ruscy wiedzieli ze Polacy to idioci i nie ułoża sie z nimi bo zamiast robic interesy to dalej bedą krzyczeć o katyniu :)

Konto usunięte
Konto usunięte: BabaxJaga: jednoczymy się fantastycznie dopiero w chwili zagrożeniaI komu te bajeczki? Jednoczymy się z kim?! Z tymi mln co są za granicami, bo przecież emigracja, to szansa? Czy jednoczymy się z tą armią w rozsypce która mieściła się na stadionie 10 lecia?! A może łączymy się za pośrednictwem tych sprzedanych łączy, bo nawet to przehandlowali za łapówy, by żyło się lepiej, ale tylko im?! Z kim i czym się łączymy?! A może przy pomocy tvn i wyborczej którego kapitał jest rosyjski?!


Jednoczymy sie ze sobą ? Proste! No chyba nie powiesz mi ze z Francuzami czy kimkolwiek z aliantów :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.