Pi0tr1976
Pi0tr1976
  29 maja 2010 (pierwszy post)

Jakie są Wasze opinie o tym aparacie? Fotografuje przede wszystkim krajobrazy w górach i czasem też trochę przyrodę, potrzebuję aparatu lekkiego i wytrzymałego, który można bez obaw nosić w plecaku. Czy HS10 spełni te wymagania czy zaproponowalibyście raczej coś innego?

oskar
oskar
  29 maja 2010

Jak nie będziesz nim rzucał to na pewno da radę. Pamiętaj ze to jest plastik a nie stare metalowe aparaty.

spioch
spioch
  29 maja 2010

Tak to dobry aparat

Pi0tr1976
Pi0tr1976
  30 maja 2010

Dzięki :piwo:

Pi0tr1976
Pi0tr1976
  30 maja 2010
spioch
spioch: Tak to dobry aparat

A jeszcze apropos jakości zdjęć, czy w tych zastosowaniach o jakich pisałem (krajobrazy w górach) będzie widać znaczącą poprawę w porównaniu z prostym cyfrowym kompaktem którego teraz używam (olympus FE-20) czy też różnica będzie mało zauważalna?
spioch
spioch
  31 maja 2010

Hmm 10 mpx na CMOSIE
Zapis do RAW
10 kl/s
Tryby M,A,P,S
F2.8
ISO 100

A Ty się jeszcze pytasz :ninja: :mrgreen: :woot:
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s/finepix_hs10/sample_images/index.html
http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_finepix_hs10_review/sample_images/
http://www.youtube.com/watch?v=f7EoAE14Z9k

Fujifilm FinePix HS1 to prawdziwe cudo techniki i technologii fotograficznej. Postaramy się w punktach wyliczyć najważniejsze jego zalety. To informacje producenta ale nawet po "podzieleniu" ich przez dwa pozostaje aparat kompaktowy z najwyższej półki.
30x zoom optyczny od 24mm do 720mm, czyli od bardzo szerokiego kąta do prawdziwej lunety. Nowością w kompaktach jest skala na wysuwającym się tubusie obiektywu. Regulacja ogniskowej poprzez obracanie pierścienia na obiektywie, czyli jak w lustrzankach. Nie mamy jednak pewności, czy to regulacja czysto mechaniczna, czy eletromechaniczna.
Matryca BSI CMOS. BSI to skrót od Back Side Illuminated, czyli "oświetlana od tyłu". To nowa technologia konstrukcji matryc dająca większą powierzchnię czynna piksela niż zwykłe matryce CMOS a tym samym lepszą czułość.
Szybkość fotografowania do 10 kl/s przy pełnej rozdzielczości 10 MP do 7 klatek za jednym naciśnięciem spustu migawki. Następnie, po odczekaniu na przepisanie zdjęć z szybkiej pamięci do "normalnej", możemy powtórzyć sekwencję.
Super nowoczesny procesor obsługuje tryby zwane: Motion Panorama, Multi Motion, Pro Low Light i Motion remover. Tryby te pozwalają uzyskać efekty normalnie uzyskiwane dopiero w programch typu Photo Shop.
Motion Panorama to tryb w którym przesuwamy aparat w lewo lub w prawo i w górę lub w dół a procesor automatycznie składa wykonane zdjęcia w jedno panoramiczne. Nie potrzeba żadnej edycji w komputerze.
Multi Motion - trzymamy aparat wycelowany np. w dziecko na huśtawce. Aprat robi 5 zdjęć i składa je w jedno, dając ciekawy efekt ruchu.
Pro Light - przy słabym oświetleniu aparat wykonuje 4 zdjęcia z wysokim ISO i z silną korekcją szumów a następnie automatycznie składa znich jedno o mniejszych szumach niż każde pojedyncze.
Motion Remover - aparat robi 5 kolejnych zdjęć, analizuje je i usuwa obiekty, które się przesunęły pomiędzy zdjęciami. W ten sposób "usuwa" np. ludzi, którzy przechodzili przed obiektywem, gdy fotografowaliśmy budynek.
Best Frame Capture mode, zwany w innych aparatach Pre capture. Polega na tym, że
Wciskamy do połowy spust migawki i obserwujemy obiekt.
W intreresującym nas momencie naciskamy spust do końca
Aparat zarejestrował 7 klatek przed pałnym naciśnięciem spustu i tę ostanią, po naciśnięciu spustu do końca. Pozwala to wybrać najciekawsze ujęcie spośród 8 zdjęć wykonanych w czasie JEDNEJ sekundy.
Super szybkie klipy, do 1000kl/s. Wprawdzie w bardzo małej rozdzielczości ale pozwalają zapisać i obejrzeć np. strzelenie bramki w meczu hokejowym.
Stabilizacja obrazu eleiminująca rozmycie w wyniku drgań aparatu w dłoniach ale to to już standard w kompaktach wyższej klasy.
Autofokus śledzący - też standard.
Bracketin zoomu. Aparat wykona 3 zdjęcia. Z ogniskową ustawioną przez fotografa oraz z ogniskową 1,4x i 2,0x dłuższą.
3 calowy odchylany monitro ułatwia wykonywanie zdjęć z "trudnych" pozycji.
Duża liczba trybów i funkcji, które już stały się standardem dla kompaktów.
Filmowanie w rozdzielczości Full HD.
Rozbudowane funkcje wyszukiwania, sortowania i edytowania zrobionych zdjęć.

Fujifilm FinePix HS1 to aparat wysokiej klasy, który zadowoli najbardziej wymagającego amatora a porównując cenę z ceną lustrzanki z kompletem obiektywów o takim zakresie, widzimy, że stosunek możliwości do ceny jest wielokrotnie wyższy niż dla lustrzanki.

GorzkaZoladkowa
GorzkaZoladkowa
  2 czerwca 2010

Witam jesli jest ktos zainteresowany zdobyciem DOSLOWNIE darmo IPod`ów, telefonow, telewizorow plazmowych i innych nagrod wejdzcie na ta stronke http://www.thisbox.pl/rejestracja.html?zaproszenie=28014 nic was to nie kosztuje a mozecie zyskac ja wczoraj odebralem Samsunga Aville za zywkle odwiedzanie tej strony raz dziennie :). Polecam

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.