Dyana
Dyana
  27 lutego 2019 (pierwszy post)
W związku z tym, że dzisiaj nie mamy 1 kwietnia i prawdopodobnie nie jest to żart ze strony fotki, chciałabym zainterweniować w kwestii tematu, gdyż wchodząc na swoją grupę ujrzałam taki komunikat:



Nie wyobrażam sobie by grupy przestały istnieć. Jakie sa podstawy ku temu by je usunąć? Małe zainteresowanie? własciwie się nie dziwie, skoro zarząd fotki na własne życzenie posłał je w czarne czeluści - czyt. przez nikogo nieczytaną stopkę fotki! Jak sami o sobie piszecie fotka.com to "serwis internetowy ułatwiający nawiązywanie relacji towarzyskich dla młodych ludzi z całej Polski" (źródło: https://fotka.com/onas) Nie jest chyba nigdzie ustalone, że główna forma komunikacji mają być prywatne wiadomości. Druga sprawa czy relacje towarzyskie mają ograniczać się jedynie do rozmów i to w głównej mierze jeden na jednego?

Jedynym powodem dla którego mam tu jeszcze konto jest własnie grupa, którą prowadzę od kilku lat. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku naprawdę wielu osób (pewnie posypią się dalsze komentarze od nich). To nie są czasy kiedy w grupach były dodawane wpisy typu "klawiaturka" i przeważała pogoń za najwyższym miejscem w rankingu. W tym momencie są one bardziej wartościowe. Osoby które korzystają z fotki/grup traktują je jako miejsce wirtualnych spotkań - poza zwykłymi tematami możemy również liczyć na wsparcie innych osób. Dzięki grupom nawiązały się znajomości realne i naprawdę gdyby tylko dać im szansę i zamiast je usuwać całkowicie z fotki po prostu przenieś je na stare miejsce - czyli górna belkę myślę ze odrodziłyby się.

Rozumiem, że pewnie pojawią się komentarze od osób, które w życiu do takich grup nie należały, że równie dobrze możemy przenieść się na facebooka czy rozmawiać sobie na PW - otóż gdyby tak było to pewnie dawno byśmy to zrobili, mimo to nadal mimo zawarcia związków małżeńskich, podjęcia pracy, mniejszej ilości czasu - NADAL CHCEMY UDZIELAĆ SIĘ I UTRZYMYWAĆ ZNAJOMOŚCI ZA POŚREDNICTWEM GRUP.
W imieniu swoim oraz wszystkich osób należących do grup, serdecznie proszę odejście od decyzji usunięcia grup.

z poważaniem Adminka grupy i PrzyjacielForum :)
xMarDeAmor
Posty: 5 (po ~207 znaków)
Reputacja: 9 | BluzgometrTM: 42
xMarDeAmor
  27 lutego 2019

POPOIERAM W 100%
Od dawna konto na fotce mam ze wzgledu na grupe w tym miejscu, i nie wyobrazam sobie by mialo by jej nie byc i by fotka miala usunac ta grupe jak i reszte grup. Poznalam na grupach wiele wspanialaych osob, a znajomosci virtualne przenioslam dzieki grupom na realne, i mam nadzieje, ze nadal tak bedzie, jesli tych grup nie usuniecie, wiec bardzo prosimy o nie usuwanie grup, bo ten pomysl jest naprawde beznadziejny, bo grupy zyja i chca zyc nadal !!

Vanilla7623
Posty: 1 (po ~739 znaków)
Reputacja: 8 | BluzgometrTM: 0
Vanilla7623
  27 lutego 2019
NIE - dla usunięcia grup!

Witam, również mam tu konto tylko i wyłącznie dla grup. Jeżeli grupy znikną, znikam i ja. Nie widzę żadnego powodu, aby tu zostać. Tak jak napisała Dyana, blogi są teraz bardziej wartościowe. Jest to miejsce gdzie możemy odpocząć od codzienności, porozmawiać, pośmiać się czy uzyskać pomoc- taki drugi dom/rodzina ♥ Zawsze możemy na siebie liczyć.
Organizowane są wszelaki spotkania, więc znajomości przenosimy do realnego życia.

Dyana, gdybyś nie napisała że odnośnik do grup jest w stopce nigdy bym się nie domyśliła. Wiedziałam o grupach jak jeszcze były w czołówce. Wróciłam na fotkę tylko dla grup, a wyszukałam je poprzez google.
remind
remind
  27 lutego 2019
Popieram temat tego forum: "NIE - dla usunięcia grup"Konto na fotce zakładałam wiele razy i poznawałam tutaj różne osobowości, ale w momencie, gdy odkryłam grupy na fotce - "przepadłam". Był to jedyny powód dla którego założyłam ponownie konto, powód dla którego wiele razy tego konta nie usunęłam!
Aktualnie jestem w jednej z grup, w której poznałam wiele wspaniałych osób, z którymi utrzymuję kontakt głównie tutaj właśnie na grupach! Codzienne wchodzenie na ten portal ogranicza się właśnie do wejścia na swój profil i wejścia do grupy, na której czeka na mnie kilka stron blogów od innych ludzi, którzy opowiadają o swoim życiu i sukcesach i porażkach. To właśnie dzięki tej grupie do której należę nie raz dostawałam mnóstwo wsparcia od osób tak mi bliskich, których jeszcze nie poznałam na żywo, ale mamy w planie się spotkać pod koniec czerwca. Wiem też, że grupa, do której należę działa już 10 lat i w ciągu tych lat Dziewczyny spotykały się już nie raz w różnych miastach w Polsce i to właśnie dzięki grupie mogły poznać kogoś kto na przykład mieszka za granicą, a stał się potem tak bliską osobą. Gdyby nie grupa na pewno by się nie spotkały i ja bym nie poznała przyjaciół, których teraz mam!

I tak jak tutaj już pisała założycielka tego tematu - gdybyśmy mogli przejść na grupę na Facebooku czy na priv i miałoby to taki sam charakter jak tutaj - pewnie byśmy to zrobili, ale właśnie grupy na fotce są stworzone w taki sposób, że są one wyjątkowe! Poprzez możliwość edycji bloga w taki sposób, żeby oddawał on charakter jego treści. Nie wyobrażam sobie, żeby ta grupa zniknęła! Nie po tym jak widzę ile serca, czasu i siebie dają dziewczyny, które ją tworzą! Założycielka grupy do której należę poświęciła naprawdę niezły kawałek swojego życia na stworzenie miejsca, w którym człowiek czuje się jak w Rodzinie- i naprawdę nie przesadzam!

Nie rozumiem tej decyzji, ponieważ jak widać na fotce funkcjonuje wiele grup, które dają ludziom coś więcej niż litery wystukane na klawiaturze- dają możliwość poznania innych ludzi i spędzenia czasu na portalu dzieląc się swoim życiem z innymi, bliskimi osobami!I teraz ostatnie szczere słowa ode mnie - ja już znalazłam swojego partnera na resztę życia, tym razem fotka mi w tym nie pomogła i jeżeli grupy znikną na tym portalu, nie będę widziała dalszego sensu posiadania tutaj konta.

Jestem na NIE w związku z usunięciem grup na fotce!
lovehardcorove
Posty: 273 (po ~64 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 178
lovehardcorove
  27 lutego 2019

Osobiście sama jestem w wielkim szoku odkąd dziś zobaczyłam na grupie ten komunikat.
Nie wyobrażam sobie po 10 latach jak prowadzę swoją grupę by miało jej zabraknąć - zgadzam się z Dominiką wyżej we wszystkim co napisała w 200 % ! d83ddcaa
Grupa to dla mnie 'drugi dom' - miejsce w którym znajdę wsparcie, ludzie których kocham.

Tak naprawdę sensem fotki są grupy, bo można poznać same wartościowe osoby - nie są to tylko znajomości wirtualne ale także realne mocne więzi przyjaźni!
To właśnie dzięki GRUPOM NA FOTCE większość osób, którzy są w grupach czy to mojej czy Dominiki wyżej - wyszło na prostą w życiu, ich życie ma sens, bo dostali wsparcie.
I proszę nie argumentujcie tego tym, że możemy się przenieść na FB czy wiadomości prywatne, bo to nie jest to samo!

Dla wielu osób GRUPA to codzienność, CZĘŚĆ ŻYCIA- czy naprawdę chcecie to zniszczyć i wszystko tak po prostu NAM ZABRAĆ?
Czy jest chociaż cień możliwości żebyśmy mogli zawalczyć o NASZE GRUPY?
Nam na tym zależy naprawdę mocno! Jesteśmy w stanie ZROBIĆ WSZYSTKO dla grup, dla tego żeby zostały!

Poza tym portalem i tym,że spotykamy się tu co dziennie na fotce - mamy spotkania, wspólne plany pasje!
Ale chcemy się tym dzielić RAZEM TU NA GRUPACH! Nie w jakimś innym miejscu!

Proszę o rozpatrzenie NASZEJ PROŚBY aby grupy dalej mogły istnieć i funkcjonować i dalej być częścią NASZEGO ŻYCIA!
Nie odbierajcie Nam czegoś co jest dla Nas NAJWAŻNIEJSZE!

Z poważaniem ~ założycielka grupy : Nie będę Twoją zabawką!

lovehardcorove

Bezczelna
Bezczelna
  27 lutego 2019
NIE - dla usunięcia grup

Również popieram temat tego forum .
Nie wiem dlaczego grupy miałyby zostać usunięte i komu one przeszkadzają . Są osoby które udzielają się regularnie w grupach i takie które mają konto na tym serwisie właśnie w tym tylko celu . Tym bardziej że od dłuższego czasu grupy są " GRUPAMI " a nie tylko bezsensownym dodawaniem tam komentarzy pod blogami . Dla wielu osób grupy dają możliwość wygadania się , wiele osób może otrzymać tam wsparcie oraz pomoc ( bo niestety nie zawsze mogą na to liczyć w życiu realnym ) . Tak jak pisały dziewczyny wyżej wiele przyjaźni i znajomości z virtualnych zmieniło się na przyjaźnie i znajomości realne . Więc skoro piszecie że Fotka jest serwisem internetowym ułatwiającym nawiązywanie znajomości towarzyskich to warto trzymać się tego co się pisze .
MeBrunette
MeBrunette
  27 lutego 2019

Po prostu się NIE ZGADZAM Co komu przeszkadzają te grupy? Może dla jednych to nic nie znaczący dodatek do fotki ale są osoby dla których te grupy znaczą bardzo wiele. Moje obiektywne zdanie jest takie, że GRUPY to jedyna rzecz, która wyróżnia FOTKĘ jako portal "randkowy" i szczerze? Jak usuniecie to ja przynajmniej nie widzę sensu trzymać tu konta i myślę, że moje zdanie podzieli dość dużo osób. Po co usuwać coś co cieszy się popularnością? Nie rozumiem tego. I NIE POPIERAM!. Jestem również zażenowana sytuacją, że o GRUPACH tak mało się mówi, kiedyś właśnie miały one swoje miejsce w głównych zakładkach na fotce.

TrueLovex3
TrueLovex3
  27 lutego 2019

Popieram post! Nie dla usunięcia grup! A jak zostaną usunięte to moje konto z stąd też zniknie ponieważ jestem tu tylko ze względu na grupy,które pozwalają mi utrzymywać kontakt z innymi osobami.

Dyana
Dyana
  27 lutego 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: o GRUPACH tak mało się mówi, kiedyś właśnie miały one swoje miejsce w głównych zakładkach na fotce.

Dokładnie tak! Gdy były dostępne w górnej belce wszystko było ok! Odkad stamtad zostały zabrane - ucichły. Ale nie ma się co dziwić, bo nowy uzytkownik nie ma możliwości ich odnalezienia! Bądźmy szczerzy - kto czyta stopki stron!
MeBrunette
MeBrunette
  27 lutego 2019

no szczerze? Jakbym teraz była nowym użytkownikiem to nie wiedziałabym o żadnych grupach bo skąd? Te malutkie literki u dołu ekranu to bez lupy nie podchodź!

ignorante
ignorante
  27 lutego 2019
Nie - dla usunięcia grup !
Na fotkę wróciłam całkiem niedawno po dość długiej przerwie. Dlaczego tutaj wróciłam ? Właśnie dla grupy, w której kiedyś byłam, ale odeszłam z przyczyn osobistych. Jednak jak widać postanowiłam wrócić. Uważam, że usuwanie czegoś co istnieje i ma się bardzo dobrze jest bezsensowne. Co to komu przeszkadza ? Fotka podobno jest miejsce, które ma pozwalać zawierać znajomości. Tylko jak to robić skoro Wy właśnie próbujecie to ukracać ? Grupa, do której należę to nie jest grupa dla rankingu, tylko grupa, w której mogę się wyżalić, wygadać, pośmiać się i wiem, że będę miała wsparcie. Nie chciałabym z Niej odchodzić przez Wasze "widzimisię", bo jest to dla mnie jedna z form spędzania mojego wolnego czasu.
AGNEZ944
Posty: 5 (po ~173 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 24
AGNEZ944
  27 lutego 2019
Co za głupi pomysł fotki !Nie- dla usunięcia grup!Posiadam konto tylko ze względu na grupę, jeśli grupa zniknie, zniknie również moje konto...Widzę, że chcecie by w głównej mierze waszymi użytkownikami byli zboczeńcy, który wysyłają nagie zdjęcia...gratulację !
Galaktyczny1977
Galaktyczny1977
  27 lutego 2019

kurcze kto wpadł na tak szalony pomysł by usunąc grupy? komu przeszkadzają grupy? i tak już sami żeście tak zniszczyli że jest małe zainteresowanie...przeważnie robiliscie zmiany ale nie na lepsze a na na gorsze...pomimo takim przeciwnością ludzie byli i udzielali sie grupach...bo to taka odskocznia od rutyny codzienności...fajna zabawa itp.

PrzywalonaRealiami
Posty: 21 (po ~303 znaków)
Reputacja: 16 | BluzgometrTM: 315
PrzywalonaRealiami
  27 lutego 2019

Nie dla usunięcia Grup!

Też miałam kiedyś swoją grupę ale zginęła ona w tłumie po zabraniu : Grupy : Z głównej strony -
Jestem tu bo nie wyobrażam sobie życia bez właśnie osób które są mi bliskie przez internet! Mieszkam tysiące km od Polski i tylko tak mogę dać cząstkę siebie otrzymać wsparcie i być po prostu sobą! Nie wyobrażam sobie żeby mogli być inaczej żeby to co ktoś tworzył przez 10 lat - zginęło w tłumie.. A co z tymi osobami które dzięki grupa żyją wstają codzienie i mają chęci do życia? Kiedyś bym powiedziała a w d** z tym a w tym momencie mówię :
Nie popieram Usunięcia Grupy!
W Grupie każdy może napisać co chce wyglądać się, stworzyć coś pięknego, są takie wspomnienia że nie da się ich napisać na fejsie czy na jakimś innym portalu.. Zdjęcia które tworzą nas i akcje dzięki którym Rozumiemy co to jest szacunek do samych siebie.. Nie tylko Panowie i Panie w kusych strojach i bez nich są waszymi użytkownikami tacy jak my rowniez..
Mam konto od 10 lat jak znikną grupy to większość z nas też odejdzie.. Jesteśmy mali ale mamy duże serca i zrobimy wszytko żeby po prostu tak się nie stało..

Dyana
Dyana
  27 lutego 2019

Być może grupy można porównać do forum, na którym możemy zadac pytanie i czekac na opinie innych użytkowników, jednak nie tylko na tym one polegają. Dają nam trochę prywatności - posty bardziej osobiste, w których niektorzy chcą się zwyczajnie wygadać, trafiają do wyselekcjonowanego grona osób.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.