10 rad na rok 2020

fajerwerki, nowy rok, duże miasto

Co roku w styczniu siłownie przeżywają oblężenie, postanowienia noworoczne są przepisywane na kolejny rok i co z tego wynika? Zazwyczaj nic, dlatego podpowiadamy co możesz zmienić w nowym roku.

 1. Zorganizuj się
  Zaprzyjaźnij się z kalendarzem. Serio. I nie ma znaczenia czy to kalendarz papierowy czy elektroniczny, ważne aby miał miejsce by zapisać w nim kilka zdań, listę zakupów czy jakieś ważne przemyślenia. Najważniejsze aby nosić go zawsze przy sobie i mieć jeden, a nie pięć.
 2. Otwórz się
  Otwórz się na nowe doznania, ludzi, aktywności. W ten sposób w 2020 doświadczysz nowych rzeczy, smaków, poznasz ciekawych ludzi, których nie poznałbyś ze swoim dotychczasowym podejściem.
 3. Spędzaj czas z innymi
  Jeśli brakuje Ci czasu dla rodziny i przyjaciół ten punkt powinien wylądować na samej górze listy postanowień noworocznych! Kiedy wracasz pamięcią do przeszłości nie wspominasz rzeczy tylko ludzi i doświadczenia, więc czas najwyższy na zadbanie o to, by było co wspominać!
 4. Zaangażuj się
  Ten punkt dotyczy zarówno życia prywatnego jak i tego w pracy czy na uczelni. Osoby zaangażowane idą przez życie znacznie lepszym tempem, łatwiej im otrzymać pomoc i są postrzegane w znacznie lepszym świetle niż ‘cała reszta’. Więc jeśli zależy Ci na szczęściu rodziny, awansie w pracy i świetnych ocenach – spróbuj zrobić więcej! 
 5. Pozbądź się tego, co negatywne
  Postaraj się ograniczyć kontakty z toksycznymi ludźmi na rzecz osób, z którymi spotkania wprawiają Cię w pogodny nastrój. Pamiętasz stare przysłowie ‘z jakim przystajesz takim się stajesz’? Jest w nim wiele prawdy, więc jeśli następnym razem zadzwoni do Ciebie wiecznie narzekająca znajoma z zaproszeniem na kawę – miej wtedy inne plany.
 6. Zadbaj o swoje zdrowie
  Tu nie musimy chyba tłumaczyć, że jest to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu? Idź do lekarza, zrób sobie wyniki. I tyle.
 7. Znajdź więcej czasu na swoje pasje
  Jeśli jest w życiu coś, co lubisz robić – rób tego więcej! Zaplanuj sobie w ciągu tygodnia czas, który przeznaczysz na rozwijanie swojej pasji.
 8. Czytaj!
  Nic tak nie rozwija wyobraźni i słownictwa jak książki czy czasopisma. W ten sposób poszerzasz swoje horyzonty, zdobywasz wiedzę, poprawiasz słownictwo i wypoczywasz. Same plusy, prawda?
 9. Podróżuj
  Nie muszą to być wakacje na Bali, w zupełności wystarczy weekend w miejscowości, w której jeszcze nie byłeś albo spontaniczny wypad za miasto. Podróżowanie to fantastyczny sposób na poznanie nowych ludzi i zdobycie fantastycznych wspomnień.
 10. Zacznij teraz! Nie od stycznia, nie od poniedziałku. Od teraz.

Może ci się spodobać również