JozekZpolska
JozekZpolska
  16 lutego 2017 (pierwszy post)

Przeżytek czy może stanowi dla Was jakąś wartość?

JozekZpolska
JozekZpolska
  16 lutego 2017

Tak sobie pomyślałem, że to dosyć szeroki temat: wierność zasadom, wierność ideałom, wierność partnerską itd.
Chyba najgorzej być nazwanym zdrajcom, gdy rani ktoś z bliskiego otoczenia... Zapraszam do dyskusji..

kamin
kamin
  16 lutego 2017

forum jest praktycznie martwe wiec może być trudno o nawet namiastkę dyskusji.

JozekZpolska
JozekZpolska
  16 lutego 2017

Może jednak ktoś się wypowie, zobaczymy... jestem po prostu ciekaw różnych opini.

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  16 lutego 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: forum jest praktycznie martwe wiec może być trudno o nawet namiastkę dyskusji.

Niestety to prawda. Ale spróbujmy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przeżytek czy może stanowi dla Was jakąś wartość?

Weźmy aspekt miłosny i do niego się odniosę. Nigdy nie zdradziłem dziewczyny. I prawdopodobnie nigdy tego nie zrobię. Nie byłbym w porządku sam ze sobą. Zdrada jakoś nie mieści się w moim kodeksie postępowania.
Podejmujesz wyzwanie?
JozekZpolska
JozekZpolska
  16 lutego 2017

Widzisz, a zdradzić można na różne sposoby, np. już samą myślą o innej kobiecie niż wybranka serca.
Ja powiem szczerze byłem w różnych związkach i parę razy zdradziłem, wynikało to z ciekawości i mojej własnej głupoty. Co było kompletnie złe, a myślami to dosyć często popuszczałem moje wodze fantazji. Niestety, czego bardzo żałuję, teraz mam od dłuższego czasu inne nastawienie. Ostatnią kobietę z którą byłem nie zdradziłem, ani czynem ani myślą, mimo to się rozleciał związek który i tak był spisany na straty.
A tak sobie myślę, że panująca kultura, sprzyja zdradzie, ludzie chyba nie dojrzeli do miłości (zabawne, że piszę o "dojrzałości, gdy mentalnie jestem dzieciakiem w ciele mężczyzny).
Wierność to piękna wartość, podziwiam starsze małżeństwa wspólnie okazujące sobie czułość, wspierające się wzajemnie, gdzie nie dominuje w tych związkach pożadanie cielesne ( też bym tak chciał) albo ludzie wierni swoim zasadom, którzy mężnie bronią swojego zdania i nie boją się krytyki. Coś pięknego.

JozekZpolska
JozekZpolska
  16 lutego 2017

Kiedyś usłyszałem dosyć radykalny pogląd, że jeśli całkowicie nie oddajesz/poświecasz się swojemu mężowi/żonie, to już dopuszczasz się zdrady. Prawda to? Może to jakaś myśl, bo tam gdzie panuje miłość, tam nie ma zdrady.

JozekZpolska
JozekZpolska
  16 lutego 2017

Czy jak zdradziłem raz, to jest szansa by znów zyskać zaufanie. Gdybym swoje dossier przedstawił mojej nowej wybrance serca, sądze, że wywołabym u niej popłoch i stracił zaufanie. Kolejny temat rzeka ZAUFANIE, na pewno jest bardzo ważne bo może uskrzydlać człowieka. Jak chodziłem na grupy terapeutyczne, to zawsze mi dowalali że zapiję, to strasznie mnie podłamywało, niewiem czemu tak robili ale traciłem zapał aby żyć w trzeźwości. Jak człowiek kocha to mu ufa, to chyba nierozłączne pojęcia.

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  16 lutego 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzisz, a zdradzić można na różne sposoby, np. już samą myślą o innej kobiecie niż wybranka serca.

Nie róbmy z siebie niewolników. Jeśli myśli zostaną tylko w mojej głowie to nie widzę szkodliwości.

Konto usunięte
Konto usunięte: A tak sobie myślę, że panująca kultura, sprzyja zdradzie

Tu się zgadzam. Prosty przykład - wpisałem w google słowo "wierność". Pierwszą z podpowiedzi, która się pojawiła była "...jest nudna". Ogólnie w dobie internetu widzę zanik fundamentalnych wartości. Gdzie to doprowadzi człowieka? Ty pewnie powiesz, że w kierunku szatana :D
Podejmujesz wyzwanie?
JozekZpolska
JozekZpolska
  16 lutego 2017

A kto powiedział, że wierność jest niewolą? Moim zdaniem, miłość, wierność, nadzieją to cnoty które się przenikają i prowadzą do szczęścia. Ja bym czuł się źle, gdybym myślał o innej kobiecie niż moja żona, jakbym się czuł gdy słowa "kocham Cię" są puste i kłamliwe, czułbym się podle.
W długotrwałych związkach ( w takich nie byłem, wszystkie były krótkie i burzliwe, więc w tym temacie jestem trochę hipokrytą) może następuje "zmęczenie materiału" ale wynika może to z tego że te osoby przestały starać się o siebie.
Powiem Ci Eldim, że jestem szczęściarzem, bo miałem okazje widzieć miłość między moimi rodzicami, którzy doskonale się uzupełniali. Wystarczyło wyjąć jeden trybik (śmierć) by zaburzyć cały mechanizm.

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  16 lutego 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: A kto powiedział, że wierność jest niewolą?

Ty :D Przynajmniej według moich kryteriów niewoli. Nie mówię o ciągłym myśleniu o innej, podczas gdy jestem ze swoją. Ale idąc na ulicy raz po raz zdarza mi się spojrzeć na jakąś dziewczynę i pomyśleć "iebana, dobra, jest" oraz wszelkie pochodne cytaty. Czy to już wchodzi w obręb twojej definicji zdrady?
Konto usunięte
Konto usunięte: zdradzić można na różne sposoby, np. już samą myślą o innej kobiecie niż wybranka serca.

Wygląda na to, że tak. No i tu dochodzimy do tej nieszczęsnej niewoli. Dlaczego mam tłumić swoje niekrzywdzące nikogo myśli? Nikt poza mną ich nie pozna.
Podejmujesz wyzwanie?
JozekZpolska
JozekZpolska
  16 lutego 2017

Może i nie pozna ale one zatruwają Twoje serce. Ja się dobitnie przekonuję jak myśli i słowa mają więlką moc.
Też idąc ulicą, a rzadko się ruszam ze swojej rudery, podziwiam piękno kobiet, albo jak ładnie się umalowała ale staram się nie pożądać, co wychodzi mi w kratkę :). Czasem widuje jakas dziewczynę w mini spódniczce i wiesz co myślę? Jak ona w tym chodzi :) przecież to niepraktyczne, a jak jest młoda, to co na to jej rodzice i nauczyciele w szkole?

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  16 lutego 2017

Temat poleciał do działu "randka". Chyba ktoś se z nas jaja robi. Ode mnie 2/10 za ten żart, panie moderatorze! :D

Podejmujesz wyzwanie?
JozekZpolska
JozekZpolska
  17 lutego 2017

Eldim też się dziwię, bo rozszerzyłem pojęcie wierności, nie ograniczyłem jej do wierności partnerskiej.

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  17 lutego 2017

Teraz szanse, że ktoś się przyłączy do wymiany poglądów spadły do minus cztery. Game over :D

Podejmujesz wyzwanie?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.