Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
czytowazne1
czytowazne1
  29 grudnia 2011
zamkneli mi temat a tu nikt na moje pytanie nie odpowiada!
Adidasowa
Adidasowa
  29 grudnia 2011
czytowazne1
czytowazne1: zamkneli mi temat a tu nikt na moje pytanie nie odpowiada!

na moje w temacie niżej też nikt mi nie odpowiedział:woot:
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  29 grudnia 2011

cześć!
czy wiecie jaki kosmetyk byłby dobry do zrobienia takich loków jak w tym filmiku? http://www.youtube.com/watch?v=4-ZvKOu01f4

i prosze nie piszcie, że lakier, bo nie chodzi mi o utrwalenie fryzury xD

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
feuliette
feuliette
  29 grudnia 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: nie piszcie, że lakier,

pianka?:ziober2:
feuliette
feuliette
  29 grudnia 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: nie piszcie, że lakier,

pianka?:ziober2:
SoDope
SoDope
  30 grudnia 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: czy wiecie jaki kosmetyk byłby dobry do zrobienia takich loków jak w tym filmiku?

u mnie się takie włosy nawet na wode zrobią :crylol:
tylko wysuszyć a potem utrwalić XD
SoDope
SoDope
  30 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Poszukuje farby w kolorze blond, która nie da żółtych refleksów. Jaką polecacie?

ponoć Palette C12
i Wellaton 12/12
lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  2 stycznia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: cześć! czy wiecie jaki kosmetyk byłby dobry do zrobienia takich loków jak w tym filmiku? http://www.youtube.com/watch?v=4-ZvKOu01f4 i prosze nie piszcie, że lakier, bo nie chodzi mi o utrwalenie fryzury xD


Nie możesz użyć tego samego co on? Jeśli nie to też radziłabym piankę, ale z resztą wątpię w ogóle że uda Ci się zrobić takie ładne jak on zrobił bo to tylko reklama i z przodu włosów ma ładne loki a nie takie jak pokazywał z tyłu. Dziękuję, dobranoc.

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

feuliette
feuliette
  2 stycznia 2012

Cześc wszystkim,żyjecie po sylwestrze?:ziober2:
Zostałam zmuszona do powrotu na rudo:smutny:
ale nie szkoda mi włosów. wiec planuję spód nad granicą porostu nad karkiem oraz grzywke tez sama granicę porostu nad czołem i takie mam jedno pasemko co mi strasznie pojaśniało więc je też .
Co do rudego to nie wiem,strasznie się wypłukuję [*]
A więc , znacie jakąś w miarę DŁUGOTRWAŁĄ farbę w kolorach rudego bądź czerwieni?;>

;*

pijana
pijana
  2 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A więc , znacie jakąś w miarę DŁUGOTRWAŁĄ farbę w kolorach rudego bądź czerwieni?;>

Raczej takiej nie znajdziesz. Marta (fryzjerka) pisała, że ma to związek bodajże z wielkością pigmentów i właśnie rudości wypłukują się najszybciej.
feuliette
feuliette
  2 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Marta (fryzjerka) pisała, że ma to związek bodajże z wielkością pigmentów i właśnie rudości wypłukują się najszybciej.

wiem wiem , sama z rudego (prawie czeerwonego) doszlam do złotego blondu :zonk:
pijana
pijana
  2 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem wiem , sama z rudego (prawie czeerwonego) doszlam do złotego blondu

Też to przechodziłam, rude zmieniły się w złoty blond pod wpływem słońca, morskiej wody i wypłukiwania... Ogólnie po farbowaniu (L'orealem) przez kilka dni przy myciu miałam kolorową wodę :wtf: Wtedy chciałam rude, a teraz nie chcę, to się okazało, że swoje własne mam jakieś rudawe :crylol:
feuliette
feuliette
  2 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: e swoje własne mam jakieś rudawe

w szkole mam taka laske co ma takie meeega rude ze mam ochote zgolic ja na łyso tak mnie zazdrość zżera.
No cóż jakoś kupię czerwony lub ten rudy :D
poszperam juz w odcieniach :D
lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  4 stycznia 2012
Hej niedługo mam studniówkę i nie wiem jak się uczesać... Mam długie włosy. Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł, bo nie chce iść do fryzjera nie wiedząc jaką chcę fryzurę! Pomocy.

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  4 stycznia 2012


mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.