razotka
razotka
  25 stycznia 2011 (pierwszy post)
Ciekawy artykuł zapożyczony z wp!
(co by się mnie folkemon nie czepiał)
;-)

Czy jest szansa na świetny wygląd w rozmiarze XXL? Oczywiście! Kluczem do rozwiązania tego problemu jest zastanowienie się nad tym, co Ci się najbardziej w sobie podoba, co chciałabyś podkreślić w swojej figurze, a które elementy sylwetki chciałabyś zakryć lub nieco poprawić odpowiednim fasonem ubrania. Znajdź swoje atuty, uświadom sobie mankamenty oraz odwiedź odpowiedni sklep. I obiektywnie spójrz w lustro. To możliwe do zrealizowania nawet z rozmiarem 44 plus.


Częstym błędem popełnianym przez puszyste panie jest kupowanie i noszenie za ciasnych ubrań (kupię, bo na pewno schudnę). Niestety, zbyt ciasne spodnie, spódnice i brzuch wylewający się górą lub też bluzki i żakiety, które z trudem się dopinają, nie należą do przyjemnego widoku. Drugim błędem będzie ubieranie zbyt luźnych, workowatych strojów, które mają zamaskować tuszę. Nie maskują, a jedynie dodają optycznie kilogramów i centymetrów.Ubrania mają być dopasowane, dobrane właśnie do rozmiaru. Nadmiar ciała można lekko maskować krojem, kolorem, długością, dobraniem dodatków. O tym należy pamiętać w przymierzalni przed lustrem.
Z tym, że "kupię bo na pewno schudnę" się zgodze bo sama chociaż puszysta nie jestem to często tak robię :-D Ale tak się zastanawiam, że kobietom w rozmiarach XXL jest nie tylko bardzo ciężko coś znaleźć na siebie ale i te jest mało przewodników o tym jak one powinny się ubierać. Wszędzie są pilotaże dla kobiet o rozmiarach 36-38 a przecież nawet mając 44 można wyglądać dobrze. Ja to bym chętnie zreformowała ogólnie panujące zasady w sklepach i modzie.


Ubieranie się tylko w czerń to najczęstszy problem pań puszystych. Czerń, bo wyszczupla? Mamy wielki wybór pięknych kolorów, w których będziemy wyglądały młodziej, smuklej, bardziej promiennie. Zieleń, granat, czerwień, brąz potrafią zdziałać cuda, jeśli są odpowiednio dobrane do naszego typu kolorystycznego i typu sylwetki.Jeśli odważysz się założyć jasne, wesołe kolory i wzorzyste tkaniny, umieść je w tych miejscach, na które chciałabyś zwrócić uwagę. Masz piękne nogi? Załóż czerwoną spódniczkę w białe grochy. Jesteś dumna ze swojego biustu? Ubierz turkusową tunikę w żółte kwiaty. Co uzyskasz? Podkreślisz swoje atuty odwracając jednocześnie uwagę od mniej korzystnych części Twojej figury.
Na zdjęciu Ewa Bem jak dla mnie wygląda tragicznie. ładna i fajna kobieta z niej a w czerni faktycznie wygląda jak worku, płachcie albo nie wiem jak to określić. Ale zauważam, że tak najczęściej się ubierają kobiety puszyste. Jeden kolor, jeden fason i dosłownie narzucają to na siebie. tak patrząc na nie widzę jedną wielką tocząca się kulę.


Nie odsłaniaj zbyt wiele ciała. Należy zakryć zwłaszcza te partie, na których tkanka tłuszczowa zgromadziła się w nadmiarze. Ukrywamy więc plecy i ramiona, fragment nóg nad kolanami. Brzuch również powinien być okryty odpowiednio skrojoną bluzką lub koszulą.


Kobieta „przy kości” najlepiej będzie wyglądała w butach na niewielkim obcasie. Niestety, czasem panie zakładają zbyt wysokie szpilki, które źle wyglądają przy ich „dużej” figurze. Drugim błędem będzie za niski obcas i ogólnie zbyt pełne obuwie - takie buty spowodują, że Twoja sylwetka wyda się jeszcze cięższa.
Na weselach najczęściej się to chyba zdarza. Nie dośc, że wyglądają jak kaczuszki takie kobiety, to jeszcze chodzić nie dają rady. Nie rozumiem jak to jest, że nikt im w domu nie powie przed wyjściem, żeby założyły jednak niższe obcasy.


Wielkość wzorów, nadruków lub dobieranych dodatków musi być proporcjonalna do wielkości sylwetki. Nie będąc filigranową kobietką nie zakładaj ubrań w delikatne, drobne wzorki, gdyż uzyskasz efekt powiększenia. Jeżeli jesteś puszysta, wybieraj duże wzory. Im jesteś większa, tym solidniejszy obcas powinien mieć Twój but, tym większa powinna być Twoja torebka i bransoletka.
Tutaj to kobiety czasami przesadzają z ta wielkością wzorów podobnie jak z tym narzucaniem na siebie ciuchów w jednym kolorze. Jak już założą coś wzorzystego to zazwyczaj jest to panterke, w której wyglądają jak z filmu "W pustyni w i puszczy" albo dodatkami spierdzielą całą kreację.


Dobrze dobrany biustonosz powoduje, że wyglądamy szczuplej, odciążamy kręgosłup, poprawiamy kształt biustu, nie cierpimy na otarcia i inne niewygody. Warto zainteresować się usługą bra-fittingu dostępną w dobrych sklepach z bielizną – zapewniam, ze jeśli raz założycie odpowiednio dopasowany biustonosz, to za nic w świecie nie wrócicie do rozmiaru 85 B.
Sama ostatnio zauważyłam, że bardzo popularne stały się tzw akademie lub pogotowie stanikowe, czy jakoś tak.Nawet w moim mieście jest billboard z tym :-D ale chyba kobiety są zbyt wstydliwe by odważyć się skorzystać z takiego profesjonalnego doboru stanika. Mnie szczerze irytuje i dziwi dlaczego kobiety po przekroczeniu 50tki tak strasznie zaniedbują swoje piersi. Nie mam tu na myśli tego, że każda powinna nosić push up czy iśc do chirurga zeby im je zrobił by wyglądały na piersi 16tki ale przecież dobrze dobrany stanik to połowa sukcesu...


• pikowanych i puchowych kurtek oraz płaszczy,
• płaszczy prostych i wąskich od góry do dołu (prostokątnych),
• dwurzędowych zapięć,
• butów na cieniuteńkiej szpileczce,
• krótkich nosków oraz długich ostrych szpiców,
• butów z paskiem lub wiązaniem wokół kostki,
• butów z płaską podeszwą,
• kozaków z futrzaną cholewą, z futrzanymi obszyciami,
• spódnic marszczonych w pasie oraz z zakładkami w pasie,
• spódnic bombek,
• spódnic krótszych niż za kolano,
• spódnic obcisłych na całej długości,
• spodni marszczonych w pasie lub z zakładkami w pasie,
• nogawek wąskich lub zwężających się do dołu,
• żakietów bez wcięcia w talii,
• żakietów wysoko zapinanych,
• za szerokich lub za wąskich swetrów i bluzek,
• swetrów za krótkich (nie zakrywających górnej krawędzi bioder) oraz za długich (sięgających poniżej połowy bioder),
• bluzek nie akcentujących talii,
• stójek zapinanych wysoko pod szyją,
• bluzek z dużą ilością detali (falbanek, koronek), a także suto marszczonych i drapowanych.

* * *
Jak sądzicie dlaczego kobiety w rozmiarze XXL tak często popełniaj podstawowe błędy przy dobieraniu stroju?
Znacie przykłady dobrze ubranych puszystych kobiet? (mile widziane zdjęcia)
Macie jakieś rady dla kobiet o krąglejszych kształtach?
Jak namówić puszyste kobiety do zmiany diety i wcielenie w ich codzienne życie więcej ruchu?
Paulinessa
Paulinessa
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak sądzicie dlaczego kobiety w rozmiarze XXL tak często popełniaj podstawowe błędy przy dobieraniu stroju?


Myślę, że nie potrafią spojrzeć na siebie obiektywnie i chcą się ubierać jak im się podoba, a nie jak pasuje do ich figury.
agoosiaaa
agoosiaaa
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak sądzicie dlaczego kobiety w rozmiarze XXL tak często popełniaj podstawowe błędy przy dobieraniu stroju?

tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie przykłady dobrze ubranych puszystych kobiet? (mile widziane zdjęcia)

hmm... nie, chyba nie :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak namówić puszyste kobiety do zmiany diety i wcielenie w ich codzienne życie więcej ruchu?

fakt jest taki, ze dopoki same nie zechca, to nie da sie ich namowic.
zreszta jak im dobrze, to ich zycie, niech wygladaja jak chca :)
razotka
razotka
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę, że nie potrafią spojrzeć na siebie obiektywnie i chcą się ubierać jak im się podoba, a nie jak pasuje do ich figury.

Albo na siłę chcą być piękne :and:
Konto usunięte
Konto usunięte: tak.

i wszystko jasne;P
Konto usunięte
Konto usunięte: fakt jest taki, ze dopoki same nie zechca, to nie da sie ich namowic. zreszta jak im dobrze, to ich zycie, niech wygladaja jak chca :)

im dobrze ale są tematem kpin...
Babsy
Babsy
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze dobrany biustonosz powoduje, że wyglądamy szczuplej, odciążamy kręgosłup, poprawiamy kształt biustu, nie cierpimy na otarcia i inne niewygody. Warto zainteresować się usługą bra-fittingu dostępną w dobrych sklepach z bielizną – zapewniam, ze jeśli raz założycie odpowiednio dopasowany biustonosz, to za nic w świecie nie wrócicie do rozmiaru 85 B. Sama ostatnio zauważyłam, że bardzo popularne stały się tzw akademie lub pogotowie stanikowe, czy jakoś tak.Nawet w moim mieście jest billboard z tym :-D ale chyba kobiety są zbyt wstydliwe by odważyć się skorzystać z takiego profesjonalnego doboru stanika. Mnie szczerze irytuje i dziwi dlaczego kobiety po przekroczeniu 50tki tak strasznie zaniedbują swoje piersi. Nie mam tu na myśli tego, że każda powinna nosić push up czy iśc do chirurga zeby im je zrobił by wyglądały na piersi 16tki ale przecież dobrze dobrany stanik to połowa sukcesu...

zle dobrany stanik to niestety problem nie tylko kobiet po 50tce... ubolewam nad faktem, ze spora czesc dziewczyn, jak i kobiet, nosi stanik z za mala miseczka i z za duzym obwodem... w czym piersi wygladaja masakrycznie.
machu221
machu221
  25 stycznia 2011

ale to i tak nie zmieni tego że nadal będzie gruba i obleśna , nie wiem czemu ale mam odruch wymiotny do takich kobiet , dziewczyn :ble:

lavagirl
lavagirl
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak sądzicie dlaczego kobiety w rozmiarze XXL tak często popełniaj podstawowe błędy przy dobieraniu stroju? Znacie przykłady dobrze ubranych puszystych kobiet? (mile widziane zdjęcia) Macie jakieś rady dla kobiet o krąglejszych kształtach? Jak namówić puszyste kobiety do zmiany diety i wcielenie w ich codzienne życie więcej ruchu?

Nie tylko grubsze kobiety popełniają takie błędy ;p zresztą grubszej osobie zawsze będzie trudniej wybrać cos fajnego bo w sklepach są raczej mniejsze ubrania.
W Superlinii zawsze są zdjęcia z modą dla puszystych, w większości bardzo trafione.
Tak, mam, żeby nie kupować ciuchów spod ktorych wylewa się tłuszcz, a ogólnie, to zeby sie ubierac kolorooooowo :D
Nie trzeba namawiac, niektorzy sie w pelni akceptują.
pijana
pijana
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak sądzicie dlaczego kobiety w rozmiarze XXL tak często popełniaj podstawowe błędy przy dobieraniu stroju?

Może sądzą, że czego by nie założyły i tak będą wyglądać źle :woot: Zresztą o fajne ciuchy w wielkich rozmiarach to chyba ciężko.
machu221
machu221
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zresztą o fajne ciuchy w wielkich rozmiarach to chyba ciężko.


no mi tak samo się wydaję

ale podziwiam facetów którzy mają grube dziewczyny , nie wiem czy to jakaś dewiacja seksualna :D
pijana
pijana
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale podziwiam facetów którzy mają grube dziewczyny , nie wiem czy to jakaś dewiacja seksualna :D

Ty jak coś dowalisz :zonk:
lavagirl
lavagirl
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale podziwiam facetów którzy mają grube dziewczyny , nie wiem czy to jakaś dewiacja seksualna :D

kazdy ma prawo do miłosci :/
tylkogirl
tylkogirl
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

widziałem to dziś na wp....ciekawe ale nie przydatne... bo jak ktoś chce cos włozyc to i tak to na siebie włoży..
machu221
machu221
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty jak coś dowalisz


no ale to jest dziwne jak komuś się może podobać nie pisze tu o osobie o lekkiej nadwadze , ale takim prawdziwym dziku :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: kazdy ma prawo do miłosci :/


no ja to wiem , tylko się zastanawiam co koleś widzi w takiej beczce szczególnie że większość z nich jest chudych i małych to kolejna prawidłowość którą zauważyłem
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak sądzicie dlaczego kobiety w rozmiarze XXL tak często popełniaj podstawowe błędy przy dobieraniu stroju?

- mają problemy ze znalezieniem czegoś fajnego w swoim rozmiarze
- noszą to co im się podoba nie zważając na to jak w tym wyglądają
- chcą być na siłe "modne" i "atrakcyjne"
- bo nie mają wyczucia stylu
- bo ktoś im tak doradza
i jeszcze pewnie parę innych powodów...

Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie przykłady dobrze ubranych puszystych kobiet? (mile widziane zdjęcia)

Jak znajdę to wkleję :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak namówić puszyste kobiety do zmiany diety i wcielenie w ich codzienne życie więcej ruchu?

Jejku no... Każdy żyje jak chce i nikomu nic do tego. Jeśli chcą o siebie zadbać to to zrobią a jak jest im dobrze tak jak jest to po co na siłę mają się zmieniać? Równowaga w przyrodzie musi być ;) ( aha! patologiczna, skrajna otyłość to inna bajka - mi chodzi o zwyczajne grubsze kobiety )
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: większość z nich jest chudych i małych to kolejna prawidłowość którą zauważyłem

Dokładnie to samo zaobserwowałam :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.