BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  3 maja 2019 (pierwszy post)

Nieopodal kościoła w jednej z toruńskich dzielnic pojawił się znak ostrzegawczy przedstawiający księdza z erekcją goniącego dwójkę dzieci. Został już zdemontowany, a według ustaleń Onetu policja może rozpocząć postępowanie w tej sprawie.

Jako pierwszy informację o znaku podał na swoim facebookowym profilu Toruński Strajk Kobiet. Konstrukcję zamontowano w pobliżu parafii pw. Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny Kowalskiej w toruńskiej dzielnicy Koniuchy:

„Wieczorny powrót z Koniuch, a przy kościele, w którym dochodziło do molestowania takie znaki!!!!!” – możemy przeczytać na fanpage'u. Jak z kolei przyznaje w rozmowie z Onetem Agata Chyżewska-Pawlikowska z TSK, „zaskoczyło nas, że ktoś zrobił coś takiego, ale już nie zaskoczyło nas to, że chodzi o tę parafię”. „Wiedzieliśmy już wcześniej, że ona figuruje na mapie Fundacji »Nie Lękajcie się«” – dodaje.

Rzeczywiście, na udostępnionej w sieci „Mapie kościelnej pedofilii w Polsce” (można ją znaleźć m.in. na stronie „Polska The Times”), parafia ta figuruje jako jedyna w Toruniu. Gdy kliknie się na obiekt przyporządkowany temu miastu, otwiera się zakładka, w której znaleźć możemy informację o katechecie oskarżonym o molestowanie gimnazjalistek. Poniżej znajduje się odnośnik do artykułu z „Gazety Pomorskiej” sprzed 9 lat, dotyczącego sprawy wikarego, który miał nadużywać alkoholu oraz „romansować z nastolatkami”.

No jak tak można? Przecież "kościóL jest świety, tylko tworzą go ludzie grzeszni" (niezapomniany cytat z "Kleru"),
księża to też ludzie, a często to wina samego dziecka, które wg słów arcybiskupa Michalika: "lgnie, szuka, zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga" czyli zrozummy i wybaczmy, a więc "Welcome to Wariatkowo".

w załączenie kontrowersyjny znak

podoba się?

jakby co to pokornie informuje, że zgrzeszyłam myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem zwiedziona na pokuszenie przez
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Torun.-Znak-ostrzegawczy-z-ksiedzem-goniacym-dzieci.-Co-na-to-policja

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14923 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  3 maja 2019
BabaxJaga
BabaxJaga: podoba się?


Dobre to :rotfl:
BabaxJaga
BabaxJaga: No jak tak można? Przecież "kościóL jest świety,

Zależy dla kogo.
HardStyled83ddd0a
Moderator
BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  3 maja 2019
Owad
Owad: Zależy dla kogo

bluźnisz człecze marny, dla całego stada pańskiego

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

bozaowieczka
bozaowieczka
  3 maja 2019

Dlatego nadzieję upatruję w Miłości Bożej, a nie tobie.d83dde0a Te twoje rewelacje to istny ból głowy. Idę sobie pomarzyć o letnich sianokosach na rosyjskiej ziemi, pięknej radosnej miłości, radosnej pracy i sympatycznych ludziach. Ciekawe jak szybko usnę....

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14923 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  3 maja 2019
BabaxJaga
BabaxJaga: bluźnisz człecze marny, dla całego stada pańskiego

Ahha, ciekawe.
HardStyled83ddd0a
Moderator
BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  4 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego nadzieję upatruję w Miłości Bożej, a nie tobie.


pójdę na stos?

Konto usunięte
Konto usunięte: Te twoje rewelacje to istny ból głowy.

to i tak wierzchołek góry lodowej, im głębiej w las tym więcej drzew, jest jeszcze mroczniej

Konto usunięte
Konto usunięte: Idę sobie pomarzyć o letnich sianokosach na rosyjskiej ziemi, pięknej radosnej miłości, radosnej pracy i sympatycznych ludziach.

a zdrowaśki w kąt? Eminencjo bozia patrzy!

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe jak szybko usnę....

moment, moment, najpierw siusiu, paciorek a dopiero lulu

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

bozaowieczka
bozaowieczka
  4 maja 2019
BabaxJaga
BabaxJaga: głębiej w las

Tak właśnie ciebie wyobrażam, jak gonisz dzieci Boże z wieżycą saurona na dole. d83dde2d
BabaxJaga
BabaxJaga: zdrowaśki

Nie rezygnuje z modlitwy za bliźnich i rozmyślaniach o Bogu i jak powinien wyglądać ten wymiar.
BabaxJaga
BabaxJaga: mroczniej

Większy ból głowy? Chyba wypiję miętę, taką zimniutką.
bozaowieczka
bozaowieczka
  4 maja 2019

Baba Jaga goniąca Jasia i Małgosię. d83dde2d

Tomekk2019
Tomekk2019
  4 maja 2019

Czemu naplucie na kosciol chrzescijanski jest takie nowoczesne a plucie na islam albo na zboczencow jest objawem sredniowiecza mentalnego? Xd

I czemu we wszystkich lewackich marszach jest wiekszosc kobiet ? Xd

GRADEK83
GRADEK83
  5 maja 2019
BabaxJaga
BabaxJaga: w załączenie kontrowersyjny znak

W państwach nękanych przez islamistów powinni sobie podobne znaki stawiać tylko zamiast księdza facet z brodą opasany laskami dynamitu z ujkiem na wierzchu i maczetą w łapie goniący kobiety...
Konto usunięte
Konto usunięte: I czemu we wszystkich lewackich marszach jest wiekszosc kobiet ? Xd

Bo to Ewa zjadła jabłko a nie Adam ?
Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu naplucie na kosciol chrzescijanski jest takie nowoczesne a plucie na islam albo na zboczencow jest objawem sredniowiecza mentalnego? Xd

Bo każda epoka ma swoje ciemne czasy i nasza też musi mieć....
Moderaptor
Moderaptor
  5 maja 2019
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
BabaxJaga
BabaxJaga: Koniuchy
:rotfl:

A tak serio... Hipotetycznie jeśli taki symbol byłby usytuowany na prywatnej posesji, to moim zdaniem fck off all. W dupach się ludziom przewraca od narzucania innym utopijnego modelu konwenansów - zwłaszcza tym, którzy najgłośniej skomlą o obrazę uczuć religijnych. Jadąc samochodem przez przeciętne polskie wiochy w ciągu pięciu minut można naliczyć nawet kilkanaście przydrożnych krzyży. Jeden mi nie robi, ale ten cały las krzyży uważam za napastowanie moich przekonań. Niech sobie ten znak tam wisi - dla równowagi. Dziś wyznania stają się opcjami w życiu, stosy dawno już wygasły, a świat nie należy wyłącznie do was katole...

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  5 maja 2019

Wiara chrzescijanska to najlepsze co sie przytrafilo Polsce w calej jej historii.

bozaowieczka
bozaowieczka
  5 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu naplucie na kosciol chrzescijanski

Ogólnie każda religia, kultura wymaga szacunku i taktu od człowieka. Nie wejdę z buciorami do meczetu, wpierw zapoznam się ze zwyczajnymi tam panującymi, tak jak nie wejdę do cudzego domu z butami na nogach. Okazuj szacunek Bogu, Matce, Ojcu siostrze i bratu, koledze, koleżance, osobom starszym, wyznawcy Islamu, po prostu Bogu, ludziom i ich pracy. Ale czasami trzeba anielskiej cierpliwości aby nie czuć złości. 263a
Mnie np. denerwuje jak ktoś łączy Katolików z ruchami narodowościowymi, gdy ideą chrześcijaństwa jest wybaczenie, współczucie, jedność i miłość.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  5 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Mnie np. denerwuje jak ktoś łączy Katolików z ruchami narodowościowymi, gdy ideą chrześcijaństwa jest wybaczenie, współczucie, jedność i miłość.


?? Baranku a jaki widzisz w tym problem ?
bozaowieczka
bozaowieczka
  5 maja 2019
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: ?? Owieczko a jaki widzisz w tym problem

Dla mnie to nie jest problem, wiem w Kogo wierzę, wierzę jaki jest mój ideał Kościoła jako wspólnoty. Przecież to ty głosisz ideę rozdzielenia kościoła od państwa, polityki. Dziwne, apelujecie o nie wrzucanie ludzi do jednego worka, a tutaj robicie wyjątek.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.