Basia
Basia
  6 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Krótko i na temat - tytuły ostatnio obejrzanych filmów plus ew. wrażenia po ich zobaczeniu ;)

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  22 grudnia 2015

Dobry dinozaur - taka baja ;)

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  27 grudnia 2015

Letters.to.God - historia małego chłopca chorego na nowotwór... warto zobaczyc
gwiezdne wojny - kompletnie nie moje klimaty...

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
ichabod
ichabod
  29 grudnia 2015

Sicario - dość ciężki thriller traktujący o walce FBI z kartelem narkotykowym; w sumie jeden z lepszych filmów tego roku - 9/10

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  29 grudnia 2015
Rec 4 - kolejna odsłona cyklu ( skupia na sobie bohaterów z poprzednich część i pakuje ich na statek ) - oczywiscie znowu "wirus" atakuje i zaczyna sie walka o przetrwanie -- przekombinowane jak kolejne części Piły

Foxcatcher - na faktach - zapaśnik korzysta z zaproszenia milionera i w jego posiadłości przygotowuję sie do Olimipady
na minus dla mnie Tatum który nie pasuje mi do ról dramatycznych - a sam film...się ciągnieeeeeeeeeeeeeee

Prowincjuszka - nastolatka ucieka z domu i podczas swojej ucieczki poznaje dwójkę przestępców którzy są jej "przewodnikami" po życiu - obejrzałem jedynie dla Cloe Grace Meretz

Exodus: Bogowie i królowie - historia Mojżesza w wersji Hollywoodu - porównać można do Noe - wybrany przez Boga

Brudny Szmal - na pub napadaja drobni rabusie kradna kase która należała do gangu który tam ja przechowywał - dodatkowo głowny bohater ( pracuje w pubie ) znajduje małego szczeniaka w smietniku ratuje mu zycia a potem użera sie z jego właścicielem psychopatą - taki sobie - Tom Hardy na plus

Gdzie mieszkają dzikę stwory - nastoletni Max przenosi się do krainy fantazji gdzie mieszkają przeróżne stwory - zostaje ich królem - nie jest to raczej film dla dzieci bo pod postacią stworów oglądamy typowe rozterki dorosłych

Hotel Transylwania 2 - juz słabsze niż pierwsza część ale dalej sa smieszne momenty

We Are Your Friends - Zac Efron jako dj próbujący odnieść sukces w tej branży - takie se

Crimson Peak. Wzgórze krwi - reklamowany jako horror - ale daleko mu do horroru - bardziej romansidło w otoczce wiktoriańskiej epoki ? w stylu Tima Burtoma

Sinister 2- ale chała ;/ - zabili tym filmem całkiem dobrą pierwszczą cześć

Le Tournoi - turniej w szachy - młody mistrz ma jakiś kryzys sensu grania w szachy - dobija go jeszcze gówniarz który grając w szachy świetnie się bawi ( oczywiście pokonuje każdego co tylko naszego mistrza jeszcze bardziej wyprowadza z równowagi )
nawet fajny

The Walk: sięgając chmur - Historia francuskiego artysty Philippe'a Petita, który w 1974 roku przeszedł po linie między wieżami World Trade Center. - film pokazuję całą otoczkę jak do tego doszło - irytuje jedynie Joseph Gordon-Levitt ze swoim francuskim akcentem - fajne widoki

American Ultra - Jesse Eisenberg jako przeciętniek z jakiejś pipidówy - nagle okazuje się uśpionym agentem którego rząd postanawia usunąć - takie tam

Igrzyska Śmierci : Kosogłos cz 2 - słabe jak pierwsza - dobrze że to juz koniec 3D odradzam

Mały Ksiaże - rozczarowanie

Nienawistna ósemka - Tarantino ponownie atakuje - znów po Django trafiamy na "dziki zachód". Łowca głow wiezie skazaną do miasteczka gdzie ja powiesza - po drodze zatrzymuja się w sklepiku - motelu . Ogólnie jest tam 8 osób i nie wiadomo kto jest kim kto za kogo się podaję - kto dobry , kto chce odbic babkę itd itd .. film prawie 3 godziny - prawie 3 godziny przegadany - ale goląda się dobrze - chociaż Tarantino kręcił lepsze filmy juz

Sicario -- jak napisał wyżej Andrzej --- z tym że na mnie szału nie zrobił
...Ignorance is bliss...
Erf
Erf
  30 grudnia 2015
St. Vincent - film o złośliwym starszym kolesiu, który zaczyna się opiekować dzieciakiem z sąsiedztwa i rodzi się między nimi przyjaźń. Sympatyczny taki po prostu. 7/10

Taxi (New York Taxi) - amerykańska wersja francuskiego filmu o tym tytule. Na plus przygłupawa buźka Fallona, która sama w sobie mnie bawi. 7/10
The Terminator i Terminator 2: Judgment Day - Oba spoko, Fajnie wreszcie wiedzieć o co tam chodziło.

Kung Fury - Cóż. :-D

I kilka innych,..
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  1 stycznia 2016

Chmura
Zjawa

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  1 stycznia 2016

Zjawa - fajny chociaż momentami ciężko uwierzyć w to co się ogląda na plus walka z niedźwiedziem
czy Oscar dla Leo ?? myśle że bardziej zasługiwał za Wilka.. niż w tym filmie

zresztą mocnym konkurentem będzie Eddie Redmayne za The Danish Girl

...Ignorance is bliss...
Erf
Erf
  3 stycznia 2016
RexMundi
RexMundi: Eddie Redmayne

Jak ja go nie znoszę, a coraz więcej go wszędzie. :-(
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  3 stycznia 2016
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak ja go nie znoszę, a coraz więcej go wszędzie. :-(

no jest na TOPIE

============

Mad Max: na drodze gniewu - przyznam że fajne widowisko - świetne efekty

Wizyta - thriller - kręcony kamera z ręki - rodzeństwo odwiedza dziadków ( nigdy ich nie widzieli ) spędzają u nich tydzień
z dnia na dzień robi się coraz dziwniej na farmie
fajny - zabawny momentami straszny

Wkręceni 2 - padaka w uj - już jedynka ciekawsza - na plus jedynie wstawka o Tusku na początku

W głowie sie nie mieści - animacja Pixara - naszym życiem kierują uczucia siedzące w naszej głowie - strach, smutek, odraza , gniew i radość - fajnie pokazane nasze zachowania i "tok myślenia"
...Ignorance is bliss...
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  6 stycznia 2016

Katti Batti - smutny, ale warty obejrzenia

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 stycznia 2016
Jak wytresować smoka 2 - kontynuacja przygód Czkawki i smoka Nocnej Furii - Szczerbatka, po tym jak cała osada wikingów przywykła do smoków i je oswoiła okazuje się że będą musieli stawić czoła armii smoków dowodzonej przez Drago Krwawdonia

Diabelska przełęcz historia która wydarzyła się na prawdę - w jakimś tam miasteczku dochodzi do brutalnego morderstwa 3 małych chłopców - wszyscy uważają że byli częścią rytuału satanistycznego - podejrzenia i oskarżenia padają na trzech nastolatków

ciekawa historia ( chociaż może nie dopracowana ), wydarzyła się na początku lat 90, konserwatywne społeczeństwo każdego słuchacza metalu traktuje jak satanistę

The Big Short - W 2008 roku światowe rynki finansowe i bankowe dopadł kryzys gospodarczy, na którym wzbogaciła się jedynie garstka ludzi, przewidująca nadchodzącą katastrofę.

film momentami przypomina dokument - sporo pada różnych terminów ekonomicznych i tym podobne i choć twórcy starają sie je tłumaczyc "łopatologicznie" ( m.in po przez Selene Gomez ) czasami łatwo się juz w tym wszystkim pogubić . Jest bardzo przegadany ale pokazuje cały mechanizm upadku gospodarki.
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 stycznia 2016
Szefowie wrogowie 2 - dobra zabawna kontynuacja , tym razem bohaterowie wmieszają się w porwanie syna biznesmena który chcę przejęć ich nową firmę

Pokój - 17 letnia dziewczyna zostaje porwana przez jakiegos zboka i uwiezona w pokoju ( szopie) - historia filmu jednak przenosi nas 7 lat później - kiedy dziewczyna nadal zamknieta w pomieszczeniu wychowuje 5 letniego Jacka - który nie zna świata poza pokojem - któregoś dnia udeje im sie uciec. - ciekawy dramat ale hmm nie porwał mnie az tak ( 4 nominacje do Oscara )

Spotlight - na faktach , Bostońska gazeta wpada na trop pedofilii w Kościele - z początkowo jednego księdza pedofila cała sprawa odkrywa spiski kościoła w ukryciu , zatuszowaniu pedofilstwa wśród księży na większą skale. Dobry kryminał pomimo broku pościgów strzelanin itp.
...Ignorance is bliss...
retrolux
Posty: 225 (po ~93 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 12
retrolux
  20 stycznia 2016
Konto usunięte
Konto usunięte: Sicario - dość ciężki thriller traktujący o walce FBI z kartelem narkotykowym; w sumie jeden z lepszych filmów tego roku - 9/10


Zgodzę się, że jeden z lepszych filmów, jednak nie do końca z tym, że jest ciężki...
Nie wymaga zbyt intensywnego myślenia czy pobudzania wyobraźni. Wszystko podane na tacy.
retrolux
Posty: 225 (po ~93 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 12
retrolux
  20 stycznia 2016
Inside out - przyjemna bajka dla dzieci, obrazująca wartości, jakimi należy się kierować i które są b.ważne w naszym życiu. Godna polecenia, 9/10.

Ziarno prawdy - polski kryminał/thriller, który, o dziwo, bardzo mnie zaskoczył fabułą. Miłoszewski odwalił kawał dobrej roboty, którą Lankosz potrafił dobrze ukazać. Jak na polską kinematografię 8/10

The Revenant - 6/10. Nie mój typ.

Bridge of Spies - Bardzo dobry pod względem scenariusza jak i gry aktorskiej. Steven Spielberg jest w formie ;)
Moja ocena 9/10.
retrolux
Posty: 225 (po ~93 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 12
retrolux
  20 stycznia 2016
Creed - Film dobry, 7/10. Fani Rockie'go mogą być zadowoleni ;)

Everest - Rewelacja...! Wzruszający film o dążeniu do celu, spełnianiu marzeń i pokonywaniu własnych słabości. 9/10

Burnt - Również godny polecenia komedio-dramat, przedstawiający losy szefa kuchni, który walczy o gwiazdkę Michelin przy tym poznając samego siebie. 9/10.