NeoSun
NeoSun
  12 marca 2017 (pierwszy post)

Czy przyjazni bez zaangażowania emocjonalnego miedzy kobieta a mezczyzna jest mozliwa?

NiveaA
NiveaA
  12 marca 2017

Nie jest możliwa. Jeszcze dwa lata temu wierzyłam w przyjaźń damsko-męską ale to była przyjaźń tylko z mojej strony więc wiem, że nie istnieje.

Ankapodolska
Ankapodolska
  12 marca 2017

Niea przyjazni damsko meskich bo zawsze jedno z nich czuje cos wiecej , mimo ze tego nie ukazuje ;)

Ankapodolska
Ankapodolska
  12 marca 2017

Nie ma*

Panthera
Panthera
  12 marca 2017

Jak najbardziej istnieje :)
mam kilku kolegow ktorzy doradzaja mi w sprawacg sercowyxh a ja im
sa fajni, lubie ich, ale nie wyobrazam sobie z nimi czegos wiecej
blizej im do braci niz potencjalnych partnerow.
ktos kto uwaza ze to nie istnieje nigdy tego nie przezyli i to pewnie z tego powodu ze nie chca uwierzyc ze to jest mozliwe.

NiveaA
NiveaA
  12 marca 2017

Też tak mi się wydawało, że to przyjaźń bo nie mieliśmy żadnych sekretów. Po kilkunastu latach mi wyznał że od zawsze mnie kochał i nigdy mnie nie traktował jak przyjaciółki. A ja Go traktowałam jak brata którego nigdy nie miałam. Więc wiem o czym piszę.

NiveaA
NiveaA
  12 marca 2017

Do Panthera: Kolega a przyjaciel to różnica. Sama napisałaś, że masz kolegów. Kolegów mam mnóstwo a przyjaciela miałam jednego

SkromnyJaa
Posty: 378 (po ~147 znaków)
Reputacja: 242 | BluzgometrTM: 46
SkromnyJaa
  12 marca 2017

Bo mało kto zna pojecie przyjaźń, a nie istnieje miedzy kobieta a mężczyzną to juz od wieków.

Panthera
Panthera
  12 marca 2017

Co za roznica jakie slowo napisalam?
mam przyjaciela jednego i kilku kolegow ktorzy tez sa mi bliscy.

i ja wiem ze istnieje przyjazn. Tylko wielu ludzi nie widzi tego.

NiveaA
NiveaA
  12 marca 2017

Różnica jest ogromna pomiędzy przyjacielem a kolegą

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  12 marca 2017
Panthera
Panthera: Co za roznica jakie slowo napisalam?


Pewnie! Przecież mogłaś równie dobrze użyć słowa taboret. Albo wiertarka.

Co do istnienia takiej relacji to sądzę, że jeśli już na samym początku ustali się jasne granice i nazwie rzecz po imieniu (taboret) to można w ten sposób funkcjonować. Niektórzy jednak powiedzą, że z czasem i tak przerodzi się to w głębsze uczucie dla którejś ze stron. To dyskusyjna kwestia.
Podejmujesz wyzwanie?
dywersantka
dywersantka
  12 marca 2017

Wydaje mi się że nie. Oczekiwania jednej ze stron zawsze są większe, jak druga może jej ofiarować. Chociaż znów są wyjątki, bo zdarzają się mężczyźni obdarowani wyjątkowym instynktem opiekuńczości i w określony sposób zachowują się w stosunku do każdej kobiety

NiveaA
NiveaA
  12 marca 2017

U mnie od samego początku było koleżeństwo które przerodziło się w przyjaźń. Nigdy nie dawałam do zrozumienia że może być coś więcej. Faktycznie momentami światełko mi się świeciło czy aby czasem czegoś więcej nie ma z Jego strony ale w międzyczasie zdążył kogoś poznać. Byłam nawet na Ich ślubie. Przyznał mi się dopiero po Ich rozwodzie, że nigdy nie byłam Mu obojętna i przez tyle lat to tłumił w sobie bo bał się mojej reakcji. Na początku dziwnie było, ciężko ale sytuacja wróciła do normy i w tym momencie możemy rozmawiać na wszystkie tematy jak dawniej. Nadal jesteśmy w bardzo dobrym kontakcie.

dywersantka
dywersantka
  12 marca 2017

Ja takiego problemu nie mam i mieć nie będę, bo to mąż mojej koleżanki i pewnych granic nigdy bym nie przekroczyła nawet, gdyby się rozeszli. Nie zazdroszczę Ci jednak takiej niezręcznej sytuacji, bo wydaje mi się, że to trochę tak, jakby tornado przeleciało przez Twoje życie.

NiveaA
NiveaA
  12 marca 2017

Na początku gdy mi to powiedział to faktycznie byłam w szoku. Nie mogłam w to uwierzyć. Nie mogłam zrozumieć jak przez tyle lat to tłumił w sobie. Zepsuło to relację miedzy nami. Teraz jest już ok ale to nie to samo co było. Ale nigdy między nami do niczego nie doszło. Małżeństwo nie rozleciało się z mojego powodu.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.