erwin198821
erwin198821
  5 marca 2017 (pierwszy post)

Witam wszystkich szukam oryginalnego imienia dla dziewczynki czekam na sugestie

Memory
Memory
  5 marca 2017

Elena

ASZABENE
ASZABENE
  5 marca 2017

Z imion zza wschodniej granicy najlepsze jest Tania ,aczkolwiek dla własnego dziecka nie polecam .

tibauld
tibauld
  5 marca 2017

Jest tyle ładnych polskich imion ale oczywiście musi być oryginalne. Potem jeszcze tylko lewacki charakter i wcale będziesz zadowolony.

UkladScalony
UkladScalony
  6 marca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Z imion zza wschodniej granicy najlepsze jest Tania

"... ale Tania bo takie imię, czy tania bo mało bierze?" :)
Memory
Memory
  6 marca 2017

Doloris xD

ASZABENE
ASZABENE
  6 marca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: ASZABENE: Z imion zza wschodniej granicy najlepsze jest Tania "... ale Tania bo takie imię, czy tania bo mało bierze?" :)

Jedno i drugie ,ogólnie takie imię jest ,a ukrainki kojarzą mi się z jednym zawodem w naszym kraju . Chociaż ostatnimi czasy drastycznie się to zmieniło i wykonują już u nas wszelkie prace d83dde0a
erwin198821
erwin198821
  6 marca 2017

Imię musi być raczej oryginalne a to z tego powodu że ja mam na imię Erwin mamusia Żaneta syn Natan to córka też musi się wyróżniać

erwin198821
erwin198821
  6 marca 2017

Mi podoba się imię Sonia albo Naomi a Mamusi Karina lecz decyzja należy do mnie bo ona wybierała dla synka

GRADEK83
GRADEK83
  6 marca 2017

Sonia to Ruskie imię :
Także : Sońka
Znaczenie : rosyjskie zdrobnienie imienia Sofia (Zofia)

Konto usunięte
Konto usunięte: Naomi

Chyba chodzi ci o Noemi
"Z USC we Wrocławiu przyszedł do Rady list z pytaniem, czy należy przychylić się do prośby pewnych rodziców mających obywatelstwo polskie i nadać dziewczynce imię Naomi. Na list odpowiedział przewodniczący:
[…] stwierdzam, iż polską wersją imienia żeńskiego jest Noemi, a forma Naomi jest angielską wersją tego biblijnego imienia. Dlatego wyrażam opinię, że forma Naomi nie powinna być wpisana jako imię dziecka płci żeńskiej rodziców mających obywatelstwo polskie, gdyż zgodnie z p. I.1. „Zaleceń dla urzędów stanu cywilnego dotyczących nadawania imion dzieciom osób obywatelstwa polskiego i narodowości polskiej”, opublikowanych w „Komunikatach Komisji Kultury Języka Komitetu Językoznawstwa PAN”, nr 1(4)/1996, „Zaleca się nadawanie imion w postaci przyswojonej przez język polski, a więc np.: Jan, nie John lub Johann; Katarzyna, nie Catherine; Klara, nie łacińskie Clara ani włoskie Chiara; Małgorzata, nie Margareta; Marcin, nie Martin; Piotr, nie Peter itp.”. W cytowanych wyżej „Zaleceniach” podaje się zresztą imię Noemi jako przykład utrwalonego w tradycji kulturalnej lub literackiej imienia kobiecego, zakończonego samogłoską inną niż -a, które można nadawać dziewczynkom. "
Memory
Memory
  6 marca 2017

Karina to u nas konia nazywaliśmy i znam jedną Karinę taka jakby galerianka styl i w ogóle...Sonia to też przez wielu ludzi uznawane jest imię jako dobre dla jakiejś kobiety lekkich obyczajów i mi też się nie podoba ale wasza wola.No ale to takie dziwne imię i fakt takie to dają w burdelach zmieniając im imiona... Naomi Campbell :) jeśli by nie dali i Noemi no to faktycznie Noemi brzmi już słabiej.

Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  6 marca 2017

Esterka, Amelka :)

"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Memory
Memory
  6 marca 2017

Iga,Ida,Amanda,Jagoda xD

GRADEK83
GRADEK83
  6 marca 2017

Debora, Elena, Marika, Andrea, Antonia, Cyntia, Liliana

Lista imion niezalecanych imion przez : Rade Języka Polskiego

Abbadon, Akaina, Alexander, Alma, Andrzelika, Ardena, Arkhan, Bastian, Benjamin, Bhakti, Boromir, Brian, Carmen i Carmena, Chiara, Clea, Cynthia, Dajana, Emaus, Ewan, Herrada, Jaila, Joshua, Julka, Karla, Klea, Krystina, Kuba jako imię żeńskie, Lester, Lilith, Lorina, Majka, Malta, Martin, Martyn, Maxymilian, Maya, Merlin, Montezuma, Morena, Natasha, Nicol (żeńskie), Nicole (żeńskie), Nika, Nikol (żeńskie i męskie), Nikola (męskie), Ole, Opieniek, Pacyfik, Pakita, Poziomka, Radek, Rener, Ricardo, Sofia, Tea, Teonika, Tonia, Tupak, Una, Unka, Veronika,Victoria, Violeta i Violetta, Wilga, Wilk, William, Xymena.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  6 marca 2017

Mercedes to ładne imię żeńskie!

Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
fiona88
fiona88
  7 marca 2017

Julita, Nadia, Inga? :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.