JozekZpolska
JozekZpolska
  26 lutego 2017 (pierwszy post)

Marzy mi się świat w którym panuje prawdziwe szczęście i dobro, harmonia i ład, gdzie miłość jest wyznacznikiem każdego a uprzejmność nie jest tylko złudną fasadą.
Gdzie głowa służy do myślenia,
Gdzie nogi służą do poznawania Bożego świata,
Gdzie język jest roztropny, pokorny i miły Bogu, a nie wulgarny i rozwiązły
Gdzie ręce służą do pracy a nie zadawania bólu,
Gdzie kolana służa do oddawanie czci Najwyższemu.
Świat w którym wszystko jest prawdą, a nie zakłamaniem.

ASZABENE
ASZABENE
  26 lutego 2017

Józek ty na poważnie rozważ czy nie iść za księdza ? Kazania masz już gotowe ,a ludzie pieniążki sami przyniosą .

JozekZpolska
JozekZpolska
  26 lutego 2017

Żartujesz :) ale pomijając humor, to samo założenie żeby zostać księdzem z chęci wzbogacenia się jest złe.

JozekZpolska
JozekZpolska
  26 lutego 2017

Ja co najwyzej mogę zostać " Szaleńcem Pana Boga" :)

ASZABENE
ASZABENE
  26 lutego 2017

A któż to taki Jozku "szaleniec Pana Boga ?

JozekZpolska
JozekZpolska
  26 lutego 2017

To usłyszałem w którymś z kazań na YT. Taka osoba która oddaje się w pełni we władanie Pana Boga (czyli nie ja) i z czystego ludzkiego punktu widzenia wydaje się szalona.

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  26 lutego 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja co najwyzej mogę zostać " Szaleńcem Pana Boga" :)

Nie możesz zostać. Już nim jesteś.
Podejmujesz wyzwanie?
JozekZpolska
JozekZpolska
  26 lutego 2017

Eldim nie, nie jestem, ja co najwyżej szukam Boga.

JozekZpolska
JozekZpolska
  26 lutego 2017

Czyż szaleńcem nie nazwać te osoby z Biblii które pod wpłwem snów (objawień, sam nie wiem jak to nazwać) podejmują radykalne i wydawało się dziwne decyzje?

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  26 lutego 2017

O takim rzekłbym fanatyk. Ty wszystko zawierzasz bogu, wszędzie widzisz boga, niemal ciągle piszesz o bogu. To też nie jest moim zdaniem zdrowe podejście do wiary i otaczającej Cię rzeczywistości. Równowaga została zachwiana.

Podejmujesz wyzwanie?
JozekZpolska
JozekZpolska
  26 lutego 2017

Chciałbym zawierzać, dużo modlę się, czytam o tym, staram się zmieniać swoje życie, czasem upadam ale już tak bezmyślnie nie chłonę tych wszystkich "uroków" życia.
Akurat to nie ja zachwiałem równowagę.
Co do moich wypowiedzi to staram się odnieść do tematu z pkt widzenia religii lub zwyczajnie swojeg serca ale nie zamykam się na innych zdanie.

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  26 lutego 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Akurat to nie ja zachwiałem równowagę.

A kto?

Konto usunięte
Konto usunięte: Co do moich wypowiedzi to staram się odnieść do tematu z pkt widzenia religii lub zwyczajnie swojeg serca ale nie zamykam się na innych zdanie.

Nie twierdzę, że się zamykasz i tu akurat ukłon w twoją stronę.
Podejmujesz wyzwanie?
ASZABENE
ASZABENE
  26 lutego 2017

"Osoba która w pełni oddaje się we władanie Pana Boga " .... Józek ze wszystkich twoich postów które czytałem ,to właśnie Ty jesteś taka osoba . Chyba że tylko kreujesz się na takiego ,a rzeczywistość jest zupełnie odmienna .

LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  26 lutego 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Marzy mi się świat

Utopie są tyko w bajkach.
JozekZpolska
JozekZpolska
  27 lutego 2017

Sądze, że taki świat istnieje LockOn, ba wiem że istnieje taki świat jeszcze bardziej wspanialszy od tego który opisałem którego "oko nie widziało, ani ucho nie słyszało".
Aszabene nic się nie kreuje, daleko mi do mojego wzoru niestety, robię masę błędów, walczę o normalne spokojne życie tylko tyle mi się marzy, nie mam wygórowanych życzeń.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.