Powiadomienia Podglądacz Tak • Nie Głosy Czat Online Kamerki TV Szukaj Ranking Forum Gry Klub Gwiazd
Avatar użytkownika SebastianFotkaSebastianFotka
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
SebastianFotka
  8 stycznia, o 23:47 (pierwszy post)
Gdzie się udać kiedy jesteś osobą bezdomną?
WisienkaNaTorcie
WisienkaNaTorcie
  9 stycznia, o 00:03

Do noclegowni. A jeżeli nie wiadomo gdzie to jest do Straży Miejskiej lub Policji oraz Caritasu z prośbą o informację gdzie jest taka noclegownia lub poprosić ich o doprowadzenie do niej. W noclegowni lub SM wskażą osobie bezdomnej miejsce gdzie w ciągu dnia będzie mogła zjeść ciepły posiłek, dostać gorącą herbatę, ubrania, buty.

ASZABENE
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 9
ASZABENE
  9 stycznia, o 10:20

Skoro już jest temat bezdomności ,chciałem powiedzieć ,że szlak mnie trafia jak w radio pan redaktor rozwodzi się nad sylwestrem Pana Petru w Lizbonie i nad KOD ,a za chwilę w informacjach słychać prośby z nocleggowni o leki ,ubrania itp. Czy oni ,redaktorzy ,politycy zajmą się kiedykolwiek sprawami istotnymi dla tego narodu ,czy wiecznie będą tylko powoływać nowe komisje do nie wiadomo czego i trwonic naasze pieniądze na swoje wynagrodzenia tytułem członkostwa w ów "niezbędnych"komisjach .

Gdyby ludzie wiedzieli jak ciężko jest żyć lekko

JozekZpolska
Reputacja: -5059 | BluzgometrTM: 32
JozekZpolska
  10 stycznia, o 11:23

Problem w tym, że ludzie nie chcą dostrzegać ludzi bezdomnych na ulicy, wolą oglądać piękne galerie, ładne domy, piękne ciała chcą aby pomogły im instytucje, a nie oni sami. A czasem taka pomoc to głupia rozmowa, uśmiech. Warto pomagać, koło mojego bloku przychodzi bezdomny, stoi w mrozie i zaczepia ludzi, prosi o jedzenie i fajki, mnie też, a mam mało, straciłem pracę ale się dzielę, robię mu herbate gdy dzwoni, dzielę jedzeniem, wczoraj dałem mu piwo i bardzo sie ucieszył, wiem wiem na mrozie nie można, ale co taki bezdomny ma z zżycia, tylko jedno on już zaczyna do mnie wydzwaniać, prosić herbatę i jedzenie wiec mówie mu aby poszedł do MOPSu, a on że "Nie Polako i nie może dostać kasy. Byłem dzisiaj w MOPSie i zapytałem o niego, okazuje się że oni go znają, a ludzie z mojego bloku pisali list w jego sprawie, okłamał mnie, jest Polakiem ale pomocy przyjąć nie chce. Dumny? Jak myślicie? Inna sprawa, że mieszkam w bogatej dzielnicy i ludziom już ten bezdomny przeszkadza, chcą wieść piękne życie, a On im wadzi. Patrzę na jego oczy i ma dobre, wydaje sie dobrym człowiekiem, dlatego mu pomagam, mi też dużo ludzi pomogło, dzisiaj mu kupiłem, smalec, chleb i piwo :) aby sie cieszył, jedno na mrozie mu nie zaszkodzi, a jak mu bedzie zimno to w nocy mnie obudzi pewnie i bedzie chciał herbate, ale zrobie mu cos lepszego, kawę:)

Kocham Cię Boże całym sercem, całą duszą, całym umysłem. "...nie ważne kim jesteś i kim staniesz się. Ważne byś serce miał dobre Man..." Star Guard Muffin - Pamiętaj...

JozekZpolska
JozekZpolska
  10 stycznia, o 11:25

Szkoda, że tutaj ludzi tak mało to interesuje,a dzieki takim ludziom mozemy poczuc dobro, a to WAŻNE. :)

Kocham Cię Boże całym sercem, całą duszą, całym umysłem. "...nie ważne kim jesteś i kim staniesz się. Ważne byś serce miał dobre Man..." Star Guard Muffin - Pamiętaj...

DuchPastwisk
Reputacja: 28 | BluzgometrTM: 4
DuchPastwisk
  11 stycznia, o 14:19

Ty to jesteś... Jeśli ten człowiek nie chce zmian, to chyba mu odpowiada to , w jakim jest miejscu. Dumny? No i gdzie go ta duma zaprowadziła? Usiądź i się z nim piwa napij, będzie jeszcze szczęśliwszy, zobaczysz! :D

InzynierWisniak
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 1
InzynierWisniak
  11 stycznia, o 14:48
DjRadiomax:
Gdzie się udać kiedy jesteś osobą bezdomną?

Do internetu najlepiej - http://wpolityce.pl/polityka/188753-50-milionow-zlotych-na-portal-dla-bezdomnych-czy-sprawa-zajmie-sie-najwyzsza-izba-kontroli-to-kpina-ze-strony-rzadu
ASZABENE
ASZABENE
  11 stycznia, o 15:08
Castiel8989:

DjRadiomax: Gdzie się udać kiedy jesteś osobą bezdomną?Do internetu najlepiej - http://wpolityce.pl/polityka/188753-50-milionow-zlotych-na-portal-dla-bezdomnych-czy-sprawa-zajmie-sie-najwyzsza-izba-kontroli-to-kpina-ze-strony-rzadu

Nie ma to jak mądrze wydane pieniądze podatnika, bulwa ziemniak .

ASZABENE
ASZABENE
  11 stycznia, o 15:13

Dopóki nie będzie odpowiedzialności cywilno prawnej dla władzy ,tak to niestety będzie wyglądać . W swej frustracji chyba rzucę palenie żeby nie dokładać żadnej cegiełki do utrzymywania tych nierobów .

JozekZpolska
JozekZpolska
  11 stycznia, o 16:25

Nie chce zmian, a dziwne że do mnie dzwoni i mówi głodny albo zimno, a tak mnie okłamał, bo znają go w MOPSie, on nie chce pomocy. Tak przychodzi od lata, nie zbiera puszek, stoi albo siedzi na ławce, lub dzwoni do mnie do domu, nawet w nocy. Dzisiaj prawie zamarzł, było bardzo zimno, ja straciłem pracę, już nie mam co do garnka włożyć, a mu daję. Tak nie można, są instytucje z których on korzystać nie chce.

DuchPastwisk
DuchPastwisk
  11 stycznia, o 16:58

dobra nie płacz już

JozekZpolska
JozekZpolska
  12 stycznia, o 06:34

Gdyby ludzi pomagali bezdomnym, a nie odsyłali ich do opieki, bo to psuje im komfort byłoby lepiej. A tak znieczulica. Mam ostatnie pieniadze, ale dzisiaj kupie mu jakis tluszcz, czytaj smalec i chleb do tego ciepła herbata i git. Trzeba sobie pomagać, ja też czasem otrzymuje pomoc, lub ktoś jest zwyczajnie dla mnie miły. Nie płaczę, gdzie Ty słyszysz lament? Cieszy mnie, że ktoś się tematem zainteresował.

DuchPastwisk
DuchPastwisk
  12 stycznia, o 15:09

Znajdź se dupe bo zdziadziejesz XDDDD

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.