Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  22 października 2016 (pierwszy post)

Od dość dawna trwa zmasowany atak botów w komentarzach...

Sęk w tym, że treść jest ciągle taka sama. Pytanie zatem brzmi dlaczego nie jest z automatu blokowana? Przecież napisanie hooka przy dodawaniu komentarza by wyłapywał ustalone frazy i z urzędu blokował i komentarz i profil (do czasu przejrzenia przez moda) to chwila moment. Zakładam nawet, że takie narzędzie powinno dawno istnieć. Dlaczego więc potop trwa?

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Kaczor1987
Kaczor1987
  23 października 2016

Też tak mam i nic nie robią moderatorzy. Nie wiem, czy to był BOT2754

greencollarworker
greencollarworker
  24 października 2016

To uczucie, kiedy ktoś pisze Ci w komentarzu, że rzekomo Twoja dziewczyna obściskuje się z innym na domówce, a Ty się śmiejesz, bo nie masz dziewczyny d83dde04

binoleq
Posty: 11156 (po ~104 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 13
binoleq
  24 października 2016

ja tylko napisze ze dziennie mnostwo takich "spamow" usuwamy + blokujemy konta

"Dlaczego nie mówisz mi, że mnie kochasz?Już raz to powiedziałem, jak coś się zmieni dam Ci znać."

PaniAngelika
PaniAngelika
  26 października 2016

Nikt nie ma na to wpływu. Bo oni zakładają takie konta zapewne codziennie i spamują. Ale moderatorzy ich wyłapują i blokują.

Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  26 października 2016

Konta są blokowane dosyć szybko, czasem dłużej to potrwa, tylko po co ten syf zostaje na kontach użytkowników, te wpisy powinny zniknąć z chwilą zablokowania takiego profilu, a nie każdy użytkownik ma pojęcie że to ściema, chwytliwe wpisy... Jeszcze wszystkie profile zablokowane powinny być usuwane z zakładki Tak-Nie lub sam awatar standardowy, albo mniej widoczny, żeby przed kliknięciem można było się domyślić że dane konto jest zablokowane...

"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
greencollarworker
greencollarworker
  27 października 2016
gregbond
gregbond: nie każdy użytkownik ma pojęcie że to ściema, chwytliwe wpisy... Jeszcze wszystkie


Teraz chyba raczej każdy ma pojęcie, bo już tyle tego się namnożyło od dłuższego czasu, że każdy się zdążył na tym poznać.
Poza tym "nikt nie urodził się wczoraj". BOTy same zdają se z tego sprawę i dalej piszą wciąż te same komentarze tej samej treści, ale już jest to raczej ich rozpaczliwe wołanie o atencję, aniżeli zmuszenie do kliknięcia w link. Działanie na zasadzie "ej, ja przecież istnieję/ej, wejdź na mój profil" etc.
Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  27 października 2016
Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz chyba raczej każdy ma pojęcie, bo już tyle tego się namnożyło od dłuższego czasu, że każdy się zdążył na tym poznać. Poza tym "nikt nie urodził się wczoraj". BOTy same zdają se z tego sprawę i dalej piszą wciąż te same komentarze tej samej treści, ale już jest to raczej ich rozpaczliwe wołanie o atencję, aniżeli zmuszenie do kliknięcia w link. Działanie na zasadzie "ej, ja przecież istnieję/ej, wejdź na mój profil" etc.


Zdziwiłbyś się ale nie każdy ma pojęcie, może użytkownicy co stale tu przesiadają, a jak zauważyłem na tych profilach botów, wystarczy że chwile pochodzą są zasypywane prezentami, prośbami napisania na priv i komentarzami. Jeszcze użytkownicy co nie zdążyli wejść na taki profil, dopytują na forum czemu taka osoba dała im "Tak" i czemu nie mogą wejść zobaczyć kto to lub czemu zagłosowała osoba jak nie ma zdjęcia...

Wpisy powinny być usuwane czy tam ukrywane automatycznie, na PW przynajmniej jest ostrzeżenie jak już profil ma blokadę, a sam awatar powinien być przynajmniej mniej widoczny, bo i tak nie można wejść na taki profil, tak według mnie, dla programistów chyba nic trudnego. Spamerzy jak chcą płacić za chwile spamowania, to niech płacą, ale fotka mogłaby po nich posprzątać.
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  29 października 2016

Dokładnie tak. Komentarze powinny znikać, profile znikać z tak/nie. Tylko po co jest dział Fotka na forum, jeśli decydenci tu nie zaglądają i reagują na takie sugestie?

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

PaniAngelika
PaniAngelika
  29 października 2016

wątpie żeby tak/nie zniknęło przecież to fotka .. niby to po to jest by więcej osób się poznawało ..

Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  29 października 2016

No właśnie nawet słowa, działania, może nie ma problemu według nich, a my tylko marudzimy.


Kawałek listy Tak-Nie, mam całkowicie zawalone zablokowanymi...

"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
PaniAngelika
PaniAngelika
  29 października 2016

I tak będą zakładać nowe konta i tak .. A jeżeli nawet ktoś ma zablokowane komentarze to potem nawet na wiadomościach prywatnych spamują :/

ZamknijPysk
ZamknijPysk
  29 października 2016

Tylko nie rozumiem po co oni wgl to robią.

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  29 października 2016

Zdrchniecie: nie zrozumiałeś. Nie chodzi o usunięcie tak/nie tylko o usuwanie zablokowanych profili z tej listy.

A jak już o tak/nie mówmy, to jak obie osoby siebie oceniły to jaki jest sens nadal ukrywać profil na liście rak/nie?

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

ZDECHNIECIE
ZDECHNIECIE
  29 października 2016
Beholder
Beholder: Zdrchniecie: nie zrozumiałeś. Nie chodzi o usunięcie tak/nie tylko o usuwanie zablokowanych profili z tej listy.A jak już o tak/nie mówmy, to jak obie osoby siebie oceniły to jaki jest sens nadal ukrywać profil na liście rak/nie?


A no spoko .. Ale to pewnie nie jest możliwe . Przecież na Tak/Nie pokazuje wszystkie profile , które dały Ci Tak .
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.