Pawello94
Pawello94
  29 września 2016 (pierwszy post)

Mam pytanie jest ktoś w stanie podpowiedzieć dla czego zdjęcia mi się wrzucają bokiem jak dodaje nowe proszę o pomoc z góry dzięki :)

NVX
Posty: 83 (po ~92 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 0
NVX
  29 września 2016
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pytanie jest ktoś w stanie podpowiedzieć dla czego zdjęcia mi się wrzucają bokiem jak dodaje nowe proszę o pomoc z góry dzięki :)

Oto dla CB odpowiedź d83ddc47

Konto usunięte
Konto usunięte: Pawello94: Mam pytanie dla czego jak dodaje zdjęcia to sa wrzucone po skosieTo nie wina Fotki.com , po prostu musisz takie zdjęcia mieć zrobione pod skosem i wgrywać je z komputera. ale masz możliwość ich odwrócenia kliknij na to zdjęcie które masz po skosie i tam na dole pod zdjęcie po prawej stronie masz "ZAKŁADKĘ OPCJE" klikasz i tam masz > Edytuj zdjęcie.
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubie te żale wypływające tak szczerze od userów :D to takie motywujące
Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  2 października 2016

Istnieje spora szansa, że masz Samsunga. Firma ta nie ogarnęła obracania zdjęć i zapisuje te info w EXIFie nie obracając ani zdjęć ani filmów w pliku. Jeśli program do wyświetlania zdjęć zagląda do EXIFa, to je obróci i wydaje się, że problemu nie ma.. do czasu, aż nie wrzucisz foty do serwisu, który nie obraca fot zgodnie z info w pliku - wtedy mamy fotę bokiem. O ile z fotą obrócić jest banalnie, to już filmu z Samsunga łatwo odwrócić się nie da. Ech, było się pozbywać starego HTC, który ogarniał temat wzorowo...

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Liza92
Liza92
  4 października 2016

Mam samsunga i ten sam problem. Trzeba pokombinować troszkę...

AHAHAAHA
AHAHAAHA
  10 października 2016

To sobie obróć zdjęcie.

LadyQuattro
LadyQuattro
  18 października 2016

Mam ten sam problem. Wstawiam z LG zdjęcie a ono wchodzi bokiem. Po obróceniu zdjęcia na komputerze na aplikacji nadal zdjęcia widnieją bokiem. Dlaczego?

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  22 października 2016

Ponieważ pliki JPEG są dwojakiej natury. Jedno to kwestia fizycznej organizacji bajtów w pliku, a drugie to metadana o obrocie zapisana w EXIF. Istnieje 16 możliwości (4 obroty fizyczne i 4 zapisy w EXIF) i niektóre z nich mogą być bez sensu i walczyć z sobą (co innego mówią dane, a co innego metadane). To, jak wyświetli się taki "skopany" plik zależy od oprogramowania, które je wyświetla oraz od programu, którym obracasz zdjęcie i co wtedy trafia do metadanych.

Long story short, coś, co miało ułatwić, zaczyna utrudniać przez nieogarnięcie programistów (głównie tych od apek robiących zdjęcia na telefonach). Możesz usunąć EXIF z pliku albo obrócić zdjęcie już po wgraniu.

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.