SandrinaSwatka
SandrinaSwatka
  19 sierpnia 2016 (pierwszy post)

Hej zastanawia mnie jak jest wyliczana średnia? może ktoś wie :-)

greencollarworker
greencollarworker
  19 sierpnia 2016
Konto usunięte
Konto usunięte: Hej zastanawia mnie jak jest wyliczana średnia? może ktoś wie :-)


Trzeba pierw dowiedzieć się jaką ma wartość liczbową głos na TAK a jaką na NIE.

Coś kojarzę, że niby głos na NIE ma sam w sobie wartość 6,00 aczkolwiek nie mam żadnej pewności. Informacja ta nie jest rzetelna, stąd radzę się za bardzo nią nie sugerować ; )
IHSI
IHSI
  20 sierpnia 2016
Konto usunięte
Konto usunięte: Hej zastanawia mnie jak jest wyliczana średnia? może ktoś wie :-)
Algorytm obliczania sredniej jest bardzo skomplikowany. W jego skład wchodzą głosy na TAK i NIE.
Konto usunięte
Konto usunięte: Coś kojarzę, że niby głos na NIE ma sam w sobie wartość 6,00 aczkolwiek nie mam żadnej pewności.
Tak głos na "NIE" ma w sobie wartość 6,00 ile głosów by było na "NIE" to wartość średniej nie zmieni się po niżej 6,00 ;)
SandrinaSwatka
SandrinaSwatka
  20 sierpnia 2016

Dziękuję za odpowiedź

SandrinaSwatka
SandrinaSwatka
  20 sierpnia 2016
d83cdfb6 d83ddc4d heh ;-)
SoldierLady
SoldierLady
  22 sierpnia 2016

to jaką wartość ma "TAK" w tym wypadku?

greencollarworker
greencollarworker
  22 sierpnia 2016
SoldierLady
SoldierLady: to jaką wartość ma "TAK" w tym wypadku?


Dobre pytanie. Jednak nie róbmy z tej średniej takiego problemu, bo czy naprawdę tylko to się liczy? To tylko liczby, wynikające z decyzji obcych ludzi. Poważnie aż tak Was obchodzi ich zdanie?
zacny
wpis jest ukryty
zacny
zacny
  22 sierpnia 2016
SoldierLady
SoldierLady: to jaką wartość ma "TAK"

najpierw oblicz deltę

______________________________________

tak w ogóle, to ktoś z FT mógłby się wypowiedzieć jak wygląda ten słynny algorytm
bo teraz sam jestem ciekawy
PanTychWlosci
PanTychWlosci
  22 sierpnia 2016
Konto usunięte
Konto usunięte: Hej zastanawia mnie jak jest wyliczana średnia? może ktoś wie :-)


Poderwij jakiegoś mężczyznę to nie będziesz mieć takich problemów i przestaniesz sobie zaprzątać głowę średnią na fotce gdzie większość ludzi obu płci to nieudacznicy którzy mają konto od kilku lat i większą frajdę z niego niż realnego życia poza internetem
IHSI
IHSI
  22 sierpnia 2016
SoldierLady
SoldierLady: to jaką wartość ma "TAK" w tym wypadku?
Wartość "TAK" ma w sobie "11,00" łatwo to sprawdzić :ziober2:
zacny
zacny
  22 sierpnia 2016

to czemu 'nie' ma aż 6?

czyli teraz jest skala 6-11

IHSI
IHSI
  22 sierpnia 2016
zacny
zacny: to czemu 'nie' ma aż 6?
Na to ci nie odpowiem czemu jest to tak zrobione.
zacny
zacny: czyli teraz jest skala 6-11
Tak na to wygląda. Wyzeruj sobie średnią dostaniesz pierwszą decyzję na "NIE" masz 6,00 , dostaniesz pierwszą decyzje na "TAK" masz 11,00 .
SoldierLady
SoldierLady
  22 sierpnia 2016

faktycznie, zauważyłam teraz, że nietrudno to sprawdzić i wyliczyć :D

zacny
wpis jest ukryty
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.