Mikoajett
Mikoajett
  26 czerwca 2016 (pierwszy post)

Do czego właściwe służy ten portal skoro poznać tutaj nikogo się nie da ani umówić wiec wychodzi na to ze do wystawiania zdjęć do oceny ?

PanTychWlosci
PanTychWlosci
  20 lipca 2016
woland
woland: ludzie. Zjawisko trolingu czy hejtingu występuje na wszystkich portalach społecznościowych - FB jest wręcz wylęgarnią, podobnie YT i tym podobne serwisy. Na tych serwisach dzieje się podobnie - kasują jedno konto trol zakłada kolejnych 20. Jest to zjawisko, które, niestety, przybiera na sile - wyjaśnienie tego zjawiska wymagałoby sporego socjologicznego wyjaśnienia - tu nie miejsce na to.


Jasne, co do tego pełna zgoda, jednak FB przez różne ograniczenia stara się z tym walczyć aby utrudnić takim ludziom życie w internecie bo im szybciej ktoś usuwa konto tym bardziej się odechciewa zwykłym ludziom robić takie rzeczy. Niestety nawet tutaj zauważyłem, że FB często nie ogarnia w różnych krajach sprawa się to z różną skutecznością wiem, że akurat nasz kraj do tych gdzie FB ma wysoką skuteczność nie należy. Przykładowo widziałem gimnazjalistkę która chodzi ( o zgrozo) do szkoły gdzie są klasy mundurowe a na swoim FB piszę takie rzeczy, że o Ukrainie, że jak by dać jej karabin i powiedzieć, że wywołujemy im wojnę to mniemam, że po tym co pisze była by na niej niczym stary SS`an ( np pisała coś o Ukraińskiej krwi jako wrogiej krwi przy wielu postach łącznie z tym w którym wygraliśmy mecz z Ukrainą na Euro). FB nie widzi w tym nic łamiącego standardy społeczności a domyślam się, że w innym kraju miała by już automatycznie odpowiedni służby w domu, rozmowę z psychologiem w ekstremalnych przypadkach z psychiatrą, żeby stwierdzić, że jest poczytalna.
Co do tego, że ludzie są odpowiedzialni pełna zgoda nie mam co do tego wątpliwości i nasz kraj ma duży problem jeśli chodzi o wartości moralne i jest to ogólnie grubszy temat. Nie zmienia to faktu, że podobnie jak uważam, że Ci którzy siedzą w Polskim dziale moderacji też mogli by ruszyć 4 litery aby wyrównać do poziomu innych cywilizowanych krajów, tak samo uważam, że na tej stronie jest już to puszczone w samopas bez żadnej wyobraźni. Przekłada się na to wiele problemów i zgodzę się, że nigdy nie uda się tego zrobić w 100 % jednak, można na pewno robić więcej bo na świecie ogólnie nie jest za ciekawie i jak pozwolimy sobie na to by w necie światopogląd młodych ludzi kreowały prymitywne instynkty wywołujące jedynie negatywne reakcje to, patrząc na to co się już dzieję na świecie kiedyś przyjdzie nam wszystkim za to zapłacić...

I swoją drogą jesteś pierwszą osobą, która potrafiła mi odpowiedzieć na mojego posta od 8 lipca 2016 gdzie po raz pierwszy napisałem, że nie spodobało mi się działanie moderatorki i to jaki przykład daje na czacie. A dlaczego łączę to z tym co pisała tamta dziewczyna na FB zapytasz ?
Otóż, od zaczyna się od rzeczy małych takich, jak hejtowanie i arogancka postawa wobec innych w internecie, a kończy właśnie tak jak było to widoczne na tablicy tamtej dziewczyny i serio uważam, że chodź na każdej stronie w naszym kraju jest z tym problem to tym bardziej na fotce powinny być etaty dla tych którzy moderatorami więc możesz to pokazać temu kto tu dowodzi i z racji tego, że jako jedyny od 8 lipca napisałeś coś sensownego na poziomie uważam, że nadajesz się do tego aby taki etat dostać i nie siedzieć tu za darmo, po żebym jak i reszta nie musiał wchodzić i patrzeć, na jakieś ogry bez mózgu co kreują się na wielkich gangsta manów, oraz na dziewczyny które jako motto życiowe stawiają sobie " mam w dupie wszystkich i wszystko" bo kiedy na nich patrzę zastanawiam się co będzie za jakiś czas jak będę ja kiedyś miał dziecko i jaki to będzie miało na niego wpływ jak kiedyś założy tu konto bez mojej wiedzy i spotka takich .... ( tu pada niecenzuralne słowo). Serio, to zastanawia mnie najbardziej, skoro ja widzę problem a reszta go nie widzi to co będzie za 10 lat. Ale jak sam napisałeś to nie zależy ode mnie, to zależy od ludzi....
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.