xMichalinax
xMichalinax
  8 maja 2016 (pierwszy post)

Hej, chciałabym poruszyć dwie istotne kwestie funkcjonowania Fotki.
Pierwsza – brak opcji czasowego zawieszenia konta. Obecnie jest tylko niezależnie od użytkownika nakładana blokada ‘z góry’ w ramach sankcji za przewinienia, albo własnowolne usunięcie konta przez samego użytkownika. Opcja zawieszenia – o czym, i na jaki okres czasu, decydowałby użytkownik – skutkowałaby brakiem dostępności danego zawieszonego profilu dla użytkowników portalu. Zniknąłby kłopot natykania się na profile opuszczone, czy puste. Nie trzeba by usuwać zamieszczonych wcześniej zdjęć, przewidując swoją dłuższą nieobecność (niektórzy obawiają się – i słusznie – pozostawiać wszystkiego bez kontroli), czy kasować konta, by być może później w razie jakiegoś 'widzi mi się' znów je zakładać (przypominam, że na dany nr tela można zarejestrować się jedynie trzykrotnie).

Po drugie, należałoby zamknąć Fotkę przed niepożądanym dostępem Internautów niezarejestrowanych w portalu. Teraz wszystkie zamieszczane przez Fotkowiczów materiały są dostępne dla ‘całej sieci’, co stanowi oczywiste zagrożenie. Poza tym pojawia się przy tym absurd czarnej listy – kiedy ktoś Cię do niej doda, nie możesz przeglądać jego profilu, ale tylko póki jesteś zalogowany. Po wylogowaniu się wszystko jest dostępne! I to już w dodatku bez wiedzy tego użytkownika, dla którego jesteś gościem niepożądanym... to trochę nie w porządku, prawda?

Być może warto wprowadzić zmiany...?
Pozdrawiam :)

LeVentSolaire
Posty: 9523 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
LeVentSolaire
  8 maja 2016
xMichalinax
xMichalinax: Po wylogowaniu się wszystko jest dostępne!


Tak nie do końca dostępne. Użytkownik niezalogowany nie może pisać na tym profilu komentarzy, wysłać prywatnej wiadomości, oceniać, zobaczyć znajomych itd.... Jeżeli ktoś tak bardzo chce zobaczyć zdjęcia osoby przez która został dodany na czarną listę wystarczy że założy nowe konto. Oczywiście można by coś takiego stworzyć aby profile były widoczne tylko po zalogowaniu no ale tak ktoś zadecydował i tak na razie jest.

xMichalinax
xMichalinax: brak opcji czasowego zawieszenia konta.


Co do braku zawieszania konta Fotka nie jesteśmy wyjątkiem. Ale jak na razie nie było żadnego " pospolitego ruszenia " użytkowników w tym temacie więc nie zostało wprowadzone.
razdwatrzy
razdwatrzy
  21 maja 2016

tak w ogóle to mody się opi.:cenzura:.ają

KrakowskiPrecel
KrakowskiPrecel
  24 maja 2016

i zmiana regulaminu by się przydała ;)

Avatar użytkownika mlfs1988plmlfs1988pl
Posty: 219 (po ~222 znaków)
Reputacja: -31 | BluzgometrTM: 370
mlfs1988pl
  28 maja 2016

To ja zgłoszę jeszcze jedną uwagę. Załóżmy, że ktoś nam podpadł i go zablokowaliśmy - i dopóki ta osoba jest zalogowana, nie może przeglądać naszego profilu. Może to jednak robić po wylogowaniu się. Przydałoby się coś z tym zrobić lub zmienić sposób działania funkcji "Zablokuj" tak, aby po prostu ukrywała przyciski i formularze umożliwiające komentowanie i wysyłanie privów.

acab444
acab444
  29 maja 2016

Mnie prześladują moderatorzy ;(

mrukowski
mrukowski
  5 czerwca 2016
xMichalinax
xMichalinax: kiedy ktoś Cię do niej doda, nie możesz przeglądać jego profilu, ale tylko póki jesteś zalogowany.

nawet o tym nie wiedziałem.
Aime
Aime
  5 czerwca 2016

Witam , mam pytanie jak mogę usunąć kogoś ze znajomych oraz jak usunąć z polączeń kontakt Będę wdzięczna za pomoc Dziękuję i pozdrawiam:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.